Ogłoszenia parafialne, 18 Niedziela Zwykła, 1 sierpnia 2021r.

18 Niedziela Zwykła

1 Sierpnia 2021r.

 1. Przypominamy o przestrzeganiu przepisów higienicznych w z związku z epidemią koronawirusa. W kościele trzeba posiadać maski i dezynfekować dłonie.

 1. Dzisiaj ofiary składane do puszki przeznaczone są na pomoc materialną dla chrześcijan Libanu, po tragicznej eksplozji, która wydarzyła się rok temu, na kontynuację wsparcia.

 1. W codziennej pogoni możemy zapomnieć o tym, by niekoniecznie być człowiekiem, ale nieustannie stawać się człowiekiem. Współczesny człowiek to homo viator – człowiek w drodze. Czy jednak dostrzegamy, że życie jest tylko wędrówką ku wieczności? Stajemy się w pełni ludźmi, gdy pozwalamy się ogarnąć miłości Bożej, przyjmujemy Jezusa Eucharystycznego przypominającego nam: „Ja jestem chlebem życia” (J 6,35). Niech te słowa nieustannie brzmią w naszych sercach, nie tylko w uszach.

 1. „Powstanie warszawskie to nie tylko wspomnienie, to całe nasze życie” – powiedział ks. bp Edward Materski, który uczestniczył w nim jako seminarzysta i niósł pomoc duszpasterską. Módlmy się za wszystkich, którzy przez 63 dni powstania warszawskiego walczyli o wolność Warszawy i ojczyzny. Pamiętajmy o nich. O godz. 17.00 poświęcenie placu Szarych Szeregów i uroczystości patriotyczne w intencji powstańców w 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego.

 1. Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

 1. W przyszłą niedzielę o 17.45 wypominki niedzielne.

 1. W najbliższym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. – w czwartek: o godz. 7:00 Msza św. o powołania kapłańskie zakonne i misyjne, oraz w intencji Wieczernika modlitwy za kapłanów, a po niej nabożeństwo Godziny Świętej. w pierwszy piątek: spowiadamy rano i po obiedzie od 16.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 7:00 i potrwa do godz.18:00. Po południu msze św. o godz. 16:30 i 18:00. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy w piątek od godz. 8:00. Z racji spowiedzi kancelaria w tym dniu będzie nieczynna. – w pierwszą sobotę: o godz. 7.00 Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Maryi a po niej nabożeństwo I soboty i Różaniec.

 1. W piątek 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego.

 1. W niedzielę 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia NMP i uroczystość patronalna naszej świątyni. Msze Święte wg porządku niedzielnego. Centralnym punktem będzie Suma Odpustowa o godz. 12:00 i procesja eucharystyczna zakończą 40 godzinne nabożeństwo. Od czwartku 12 sierpnia rozpocznie się nasze duchowe przygotowanie do tegorocznej Uroczystości Odpustowej poprzez 40-sto godzinne nabożeństwo. W czwartek, piątek i sobotę Msza święta z nauką o 9:00 następnie całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu. Zachęcamy do adoracji i do spowiedzi. Msza św. z nauką o godz. 18:00 kończyć będzie adorację Chrystusa Eucharystycznego. Nauki wygłosi ks. Zbigniew Wołkowicz, nowy odpowiedzialny za Rok Propedeutyczny Wyższego Seminarium Duchownego w naszej parafii. Proszę asystę procesyjną, bielanki, dziewczynki do sypania kwiatków, liturgiczną służbę ołtarza, Boże Nutki i wszystkich chętnych o pełną mobilizację i zaangażowanie w przygotowaniu i przeżyciu tegorocznej uroczystości odpustowej.

 1. Uroczystość Wniebowzięcia NMP to także okazja, jak co roku, do wyrażenia Panu Bogu wdzięczności za tegoroczne plony. Mieszkańców Baryczy, Orpelowa i Poleszyna prosimy o przygotowanie wieńców dożynkowych, które zgodnie z tradycją naszej wspólnoty będą poświęcone bezpośrednio przed Sumą Odpustową o godz. 12:00 przy wejściu głównym. Wniesione procesyjnie przed ołtarz wieńce, zostaną złożone jako dziękczynienie za Bożą opiekę.

 1. Poświęcenie ziół i wianków podczas każdej Mszy Św. przed błogosławieństwem. Do wspólnego świętowania i dziękczynienia zapraszamy drogich parafian i miłych gości.

 2. W przyszłą niedzielę taca na budowę Centrum Studiów Jana Pawła II w Łodzi.

 

 1. PIESZA PIELGRZYMKA ZIEMI ŁASKIEJ, wyrusza w dniach 21-26 sierpnia na Jasną Górę. Zapisy rozpoczną się 2 sierpnia w kancelarii parafialnej łaskiej kolegiaty. Bliższe informacje na tablicy informacyjnej.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa stałe w naszej parafii: w środę Wypominki za zmarłych o 17.30 a następnie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartki po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 19.30 Pamiętajmy także, aby wstąpić na chwilę rozmowy z Jezusem czekającym na nas w tabernakulum, kiedy będziemy przechodzić obok kościoła.

 1. Otwarcie nowej księgi intencji mszalnych nastąpi w poniedziałek 23 sierpnia.

 1. W kaplicy Bożego Miłosierdzia jest skrzynka intencyjna do której można składać kartki z czytelnie wypisanymi intencjami na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nowenna jest odprawiana w każdą środę przed Mszą Świętą o godz. 18.00

 1. W czwartki zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej do 19.30.

 

 1. W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku tylko w godzinach popołudniowych od 16.00 do 17.30. Do południa jest nieczynna.

 1. Zwracajmy uwagę na zachowanie dwutygodniowego wyprzedzenia podawania intencji mszalnych. To pozwala na umieszczanie pełnego zasobu mszy świętych w gablotach przed kościołem. Zachęcamy do sprawdzania poprawności umieszczonych tam intencji, co zapobiegnie możliwym pomyłkom.

 

 1. Informacja na temat cmentarza: Powstały nowe księgi cmentarne dlatego zapraszam do kancelarii wszystkich, również te osoby, które mają opłacone groby, abyśmy mogli uzupełnić w nowych księgach. Zapraszam też na stronę internetową cmentarza. (W wyszukiwarce wpisujemy grobonet łask kolumna, adres: https://laskkolumna.grobonet.com)

 

 1. W sprawach cmentarnych ks. Proboszcz przyjmuje we wtorki w godzinach pracy kancelarii

 1.  Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

 1. W kruchtach kościoła można nabyć prasę katolicką.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień.

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Marian Borkiewicz, l. 68

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 

W tym tygodniu patronuje nam:

– w środę 4 sierpnia – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, gorliwy duszpasterz, patron proboszczów.

 

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa papieża Leona XIII

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.