Ogłoszenia parafialne, 18 Niedziela Zwykła, 31 lipca 2022r.

18 Niedziela Zwykła

31 Lipca 2022r.

 1. Dzisiaj ofiary składane do puszki przeznaczone są na Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

 1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.

 1. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu. Módlmy się za wszystkich, którzy przez 63 dni powstania warszawskiego walczyli o wolność Warszawy i ojczyzny. Pamiętajmy o nich. O godz. 17.00 uroczystości patriotyczne na placu Szarych Szeregów a o godz. 18.00 Msza Święta w intencji Powstańców i poległych w Powstaniu Warszawskim.

 1. Burmistrz Łasku oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Łasku zapraszają do udziału w uroczystości upamiętniającej 78. rocznicę Powstania Warszawskiego, która odbędzie się 1 sierpnia 2022 r. o godz. 17:00 na placu Szarych Szeregów w Kolumnie. Po zakończeniu uroczystości odbędzie się piknik rodzinny.

 1. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.

 1. W środę o godz. 18.00 Msza Święta w intencji s. Lidii, organistki z racji jej imienin.

 1. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.

 1. W najbliższym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek: o godz. 7:00 Msza św. o powołania kapłańskie zakonne i misyjne, oraz w intencji Wieczernika modlitwy za kapłanów, a po niej nabożeństwo Godziny Świętej.

– W pierwszy piątek: spowiadamy rano i po obiedzie od 16.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 7:00 i potrwa do godz.18:00. Po południu msze św. o godz. 16:30 i 18:00. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy w piątek od godz. 8:00.

Z racji spowiedzi kancelaria w tym dniu będzie nieczynna.

– W pierwszą sobotę: o godz. 7.00 Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Maryi a po niej nabożeństwo I soboty i Różaniec.

 1. W sobotę 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego.

 1. W przyszłą niedzielę taca na budowę Centrum Studiów Jana Pawła II w Łodzi.

 1. W poniedziałek 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia NMP i uroczystość patronalna naszej świątyni. Msze Święte wg porządku niedzielnego. Centralnym punktem będzie Suma Odpustowa o godz. 12:00 i procesja eucharystyczna zakończą 40 godzinne nabożeństwo. Od piątku 12 sierpnia rozpocznie się nasze duchowe przygotowanie do tegorocznej Uroczystości Odpustowej poprzez 40-sto godzinne nabożeństwo. W piątek i sobotę Msza święta z nauką o 9:00 następnie całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu. Zachęcamy do adoracji i do spowiedzi. Msza św. z nauką o godz. 18:00 kończyć będzie adorację Chrystusa Eucharystycznego. W niedzielę Msze Święte wg porządku niedzielnego, adoracja pomiędzy każdą Mszą Świętą. Nauki wygłosi ks. dr Marcin Pietrzyk, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Proszę asystę procesyjną, bielanki, dziewczynki do sypania kwiatków, liturgiczną służbę ołtarza, Boże Nutki i wszystkich chętnych o pełną mobilizację i zaangażowanie w przygotowaniu i przeżyciu tegorocznej uroczystości odpustowej.

 1. Uroczystość Wniebowzięcia NMP to także okazja, jak co roku, do wyrażenia Panu Bogu wdzięczności za tegoroczne plony. Mieszkańców Baryczy, Orpelowa i Poleszyna prosimy o przygotowanie wieńców dożynkowych, które zgodnie z tradycją naszej wspólnoty będą poświęcone bezpośrednio przed Sumą Odpustową o godz. 12:00 przy wejściu głównym. Wniesione procesyjnie przed ołtarz wieńce, zostaną złożone jako dziękczynienie za Bożą opiekę.

 1. Poświęcenie ziół i wianków podczas każdej Mszy Św. przed błogosławieństwem. Do wspólnego świętowania i dziękczynienia zapraszamy drogich parafian i miłych gości.

 1. W czwartki po Mszy świętej. wieczornej do 19.30 wystawiony jest Najświętszy Sakrament, możliwość adoracji i spowiedzi św. Serdecznie i gorąco zachęcamy i zapraszamy.

 1. Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich na pielgrzymi szlak, a także do włączenia się w dzieło pielgrzymowania duchowego. Wszystkich, którzy podejmą ten trud, polecamy Bogu przez ręce Matki Najświętszej.

 

 1. PIESZA PIELGRZYMKA ZIEMI ŁASKIEJ, wyrusza w dniach 21-26 sierpnia na Jasną Górę. Zapisy rozpoczną się 2 sierpnia w kancelarii parafialnej łaskiej kolegiaty.

 1. Otwarcie nowej księgi intencji mszalnych nastąpi w poniedziałek 22 sierpnia.

 1. W kaplicy Bożego Miłosierdzia jest skrzynka intencyjna do której można składać kartki z czytelnie wypisanymi intencjami na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nowenna jest odprawiana w każdą środę przed Mszą Świętą o godz. 18.00

 

 1. W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku tylko w godzinach popołudniowych od 16.00 do 17.30. Do południa jest nieczynna.

 1. Trwa tegoroczna akcja Caritas: TORNISTER pełen UŚMIECHÓW. Pod chórem znajdziemy ostatnie torby papierowe z wypisaną instrukcją w jaki sposób możemy obdarować dzieci z uboższych rodzin wyprawką szkolną. Wypełnione torby oddajemy do zakrystii bądź kancelarii parafialnej lub składamy we wnęce przy św. Józefie.

 1. Tym, którzy czują się odpowiedzialni za utrzymanie naszego kościoła i składają ofiary na tacę, do puszek, w kancelarii i na konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać.

 1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

 1. W kruchtach kościoła można nabyć prasę katolicką.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień. A korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: + Genowefa Górna, l. 95. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 1 sierpnia – Święty Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, założyciel wspólnoty redemptorystów;

– czwartek, 4 sierpnia – Święty Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, patron proboszczów.

 

 

Módlmy się o pokój na Ukrainie, w Europie, na Świecie:
Ojcze, obdarz nasze czasy dniami pokoju. Niech już nie będzie wojny.
Oddajemy się Tobie w opiekę z całą ufnością, i wołamy przez przyczynę Najświętszej Maryi Panny, Królowej Pokoju: Pod Twoją obronę…

Święty Michale Archaniele, Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.