Ogłoszenia parafialne 18 niedziela zwykła, 4 sierpnia 2019r.

18 Niedziela Zwykła

4 Sierpnia 2019r.

 

 1. Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.

 

 1. Dziś z racji na pierwszą niedzielę miesiąca nabożeństwo adoracyjne o godz. 17:30.

 

 1. W piątek bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej spotkanie dla mężczyzn w sali dolnego kościoła. Serdecznie zapraszamy nowe osoby.

 

 1. Została ufundowana i ofiarowana przez jedną rodzinę naszej parafii figura św. Michała Archanioła, którą widzimy przy ołtarzu. Zostanie ona poświęcona w czasie wizytacji 1 września przez ks. Bpa Marka Marczaka o godz. 12.00.

 

 1. W minionym tygodniu został zakupiony i zamontowany nowy rzutnik multimedialny w najbliższym czasie zostanie również wymieniony ekran.

 

 1. W czwartek 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia NMP i uroczystość patronalna naszej świątyni. Msze św. wg porządku niedzielnego. Centralnym punktem będzie Suma Odpustowa o godz. 12:00i procesja eucharystyczna zakończą 40 godzinne nabożeństwo. O godz. 16.00na placu przykościelnym odbędzie się koncert patriotyczny pt. „Popołudnie z Polską”w wykonaniu zespołu Rolnicza Band.

Od poniedziałku 12 sierpnia rozpocznie się nasze duchowe przygotowanie do tegorocznej Uroczystości Odpustowej poprzez 40-sto godzinne nabożeństwo.

W poniedziałek, wtorek i środa Msza święta z nauką o godz. 9:00następnie całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu. Zachęcamy do adoracji i do spowiedzi. Msza św. z nauką o godz. 18:00 kończyć będzie adorację Chrystusa Eucharystycznego.

Proszę asystę procesyjną, bielanki, dziewczynki do sypania kwiatków, liturgiczną służbę ołtarza, Boże Nutki i wszystkich chętnych o pełną mobilizację i zaangażowanie w przygotowaniu i przeżyciu tegorocznej uroczystości odpustowej.

 

 1. Uroczystość Wniebowzięcia NMP to także okazja, jak co roku, do wyrażenia Panu Bogu wdzięczności za tegoroczne plony. Mieszkańców Baryczy, Orpelowa i Poleszyna prosimy o przygotowanie wieńców dożynkowych, które zgodnie z tradycją naszej wspólnoty będą poświęcone bezpośrednio przed Sumą Odpustową o godz. 12:00 przy wejściu głównym.

Wniesione procesyjnie przed ołtarz wieńce, zostaną złożone jako dziękczynienie za Bożą opiekę. Poświęcenie ziół i wianków podczas każdej Mszy Św. przed błogosławieństwem.

Do wspólnego świętowania i dziękczynienia zapraszamy drogich parafian i miłych gości.

 

 1. Wszystkim wyjeżdżającym w tym tygodniu na zasłużony wypoczynek życzymy szczęśliwej podróży, opieki Bożej i dobrego wypoczynku. Zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie. Odpoczywając nie zapominajmy o niedzielnej Mszy Świętej i codziennej modlitwie.

 

 1. PIESZA PIELGRZYMKA ZIEMI ŁASKIEJ, wyrusza w dniach 21-26 sierpnia na Jasną Górę. Zapisy rozpoczną się 1 sierpnia w kancelarii parafialnej łaskiej kolegiaty. Bliższe informacje na tablicy informacyjnej.

 

 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościół na dzisiejszą niedzielę.

 

 1. Prasa katolicka do nabycia w kruchtach kościoła. Zachęcamy do zakupu i lektury

 

 1. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Marta Górnicka – Wilczyńska, l. 72

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa papieża Leona XIII

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.