Ogłoszenia parafialne 19 niedziela zwykła, 11 sierpnia 2019 r.

19 Niedziela Zwykła

11 Sierpnia 2019r.

 

 1. Od jutra rozpoczynamy czuwanie przy Chrystusie Eucharystycznym podczas adoracji przeżywając 40 godzinne nabożeństwo. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9:00 Msza Św. z homilią ks. Radosława Krycha rozpocznie kolejny dzień adoracji. Wieczorem o 18:00 Msza Św. kończąca dzień czterdziestogodzinnego czuwania przy Chrystusie ukrytym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcamy od osobistej, indywidualnej modlitwy nawiedzając świątynię. Nie zapomnijmy o naszym nawróceniu w sakramencie pokuty.

 

 1. Zapraszamy we wtorek na nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej ok. godz. 19:00 modlitwą różańcową i procesją wokół kościoła.

 

 1. We czwartek Uroczystość odpustowa ku czci NMP WniebowziętejMsze Św. celebrowane według porządku niedzielnego zakończone będą błogosławieństwem ziół i kwiatów. O 12:00 suma odpustowa, podczas której podziękujemy Panu Bogu za tegoroczne zbiory. Następnie procesją eucharystyczną zakończymy nasze modlitewne skupienie. Nawiedzając nasz kościół możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, komunia święta i modlitwa w intencjach Ojca Św., brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu).

Uroczystościom odpustowym będzie przewodniczył ks. Adam Rogulski.

 

 1. W Odpust parafialny zapraszamy na godz. 16.00na koncert patriotyczny pt. „Popołudnie z Polską” w wykonaniu zespołu Rolnicza Band na placu przykościelnym.

 

 1. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

 

 1. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca nabożeństwo różańcowe 17:15.

 

 1. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone są na tzw. tacę gospodarczą. W każdą trzecią niedzielę miesiąca ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze prace i dzieła.

 

 1. Podobnie jak w roku ubiegłym organizujemy zbiórkę przyborów szkolnych. Zeszyty, kredki, farby, mazaki, plecaki itp. możemy przynosić do kancelarii parafialnej bądź zakrystii. Wszystkie zgromadzone przybory przekażemy do naszej szkoły.

 

 1. Intencje mszalne na 2020 rok będziemy przyjmowali w kancelarii parafialnej od 27 sierpnia b.

 

 1. Młodzież pragnąca przystąpić do sakramentu bierzmowania, jak również Rodzice, którzy chcą aby ich dziecko przystąpiło do I Komunii Świętej w naszej parafii zgodnie z zarządzeniem muszą złożyć do 20 września odpowiednią deklaracje. Deklaracje do pobrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

 1. W tym roku odbędzie się wizytacja kanoniczna naszej parafii. Będzie miała ona miejsce w sobotę 31 sierpnia i niedzielę 1 września br.. Wizytację przeprowadzi ks. Bp Marek Marczak. W sobotę 31 sierpnia o godz. 11.30 spotkanie ks. Biskupa z liderami i przedstawicielami poszczególnych grup parafialnych. Spotkanie odbędzie się w sali dolnego kościoła (wejście boczne do kościoła od ul. Krasickiego). Cały program wizytacji umieszczony jest w gablotach i na stronie internetowej parafii.

 

 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Panom, którzy pracowali w minioną sobotę jak również w poniedziałek na cmentarzu przy budowie nowego ogrodzenia. Jednocześnie serdecznie zapraszam w najbliższą sobotę 17 sierpnia na godz. 8.30 do montowania siatki.

 

 1. W minionym tygodniu został zamontowany nowy ekran oraz uchwyt pod projektor.

 

 1. PIESZA PIELGRZYMKA ZIEMI ŁASKIEJ, wyrusza w dniach 21-26 sierpnia na Jasną Górę. Zapisy w kancelarii parafialnej łaskiej kolegiaty. Bliższe informacje na tablicy informacyjnej.

 

 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościół na dzisiejszą niedzielę.

 

 1. Prasa katolicka do nabycia w kruchtach kościoła. Zachęcamy do zakupu i lektury

 

 1. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.

 

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa papieża Leona XIII

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.