Ogłoszenia parafialne, 19 Niedziela Zwykła, 7 sierpnia 2022r.

19 Niedziela Zwykła

7 Sierpnia 2022r.

 

 1. Dzisiaj taca na budowę Centrum Studiów Jana Pawła II w Łodzi.

 1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo (kolekta mszalna). Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja o godz. 17.30.

 1. W tygodniu poprzedzającym uroczystości odpustowe w naszej parafii, to jest w dniach do 8 do 15 sierpnia zachęcamy do wzięcia udziału w parafialnym wyzwaniu. Czerpiąc z nieskończonego Miłosierdzia Bożego oraz bogactwa Kościoła, które dotyczą odpustów zupełnych i częściowych, zostały przygotowane kalendarze z informacją o zadaniu – dostępne do pobrania w przedsionkach kościoła.

 1. Na każdy dzień została przygotowana propozycja aktywności przybliżającej nas do Jezusa, a przez wykonanie której możliwe jest uzyskanie odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Trud uzyskania odpustu, jak i uzyskany odpust ofiarowujemy Wniebowziętej Pannie Maryi jako kwiat naszej miłości i modlitwy. W kalendarzach możemy zaznaczyć spełnienie przez nas warunków odpustowych przez pomalowanie lub zaznaczenie kwiatu na dany dzień. Na zakończenie wyzwania złożymy nasze kartki w skrzynce intencyjnej w kaplicy Miłosierdzia. Można to zrobić już w święto WNMP lub w kolejnych dniach do środy 17 sierpnia kiedy odprawiane jest Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Będzie to akt wdzięczności Bogu i Matce Bożej za tak wielkie łaski, którymi zostaliśmy obdarowani. Życzymy wytrwałości w modlitwie i owoców podjętego trudu.

 1. Od piątku rozpoczynamy czuwanie przy Chrystusie Eucharystycznym podczas adoracji przeżywając 40 godzinne nabożeństwo. W piątek i sobotę o godz. 9:00 Msza Święta z homilią rozpocznie kolejny dzień adoracji. Wieczorem o 18:00 Msza Święta kończąca dzień czterdziestogodzinnego czuwania przy Chrystusie ukrytym w Najświętszym Sakramencie. W niedzielę Msze Święte wg porządku niedzielnego, adoracja pomiędzy każdą Mszą Świętą. Nauki wygłosi ks. dr Marcin Pietrzyk, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Zachęcamy od osobistej, indywidualnej modlitwy nawiedzając świątynię. Nie zapomnijmy o naszym nawróceniu w sakramencie pokuty.

 1. Zapraszamy w sobotę na nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej modlitwą różańcową i procesją wokół kościoła.

 1. W poniedziałek 15 sierpnia Uroczystość odpustowa ku czci NMP Wniebowziętej. Msze Święta celebrowane według porządku niedzielnego zakończone będą błogosławieństwem ziół i kwiatów. O 12:00 suma odpustowa, podczas której podziękujemy Panu Bogu za tegoroczne zbiory. Następnie procesją eucharystyczną zakończymy nasze modlitewne skupienie. Nawiedzając nasz kościół możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, komunia święta i modlitwa w intencjach Ojca Św., brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu). Uroczystościom odpustowym będzie przewodniczył ks. kanonik Mariusz Szcześniak, proboszcz parafii św. Wojciecha w Łodzi.

 1. Uroczystość Wniebowzięcia NMP to także okazja, jak co roku, do wyrażenia Panu Bogu wdzięczności za tegoroczne plony. Mieszkańców Baryczy, Orpelowa i Poleszyna prosimy o przygotowanie wieńców dożynkowych, które zgodnie z tradycją naszej wspólnoty będą poświęcone bezpośrednio przed Sumą Odpustową o godz. 12:00 przy wejściu głównym. Wniesione procesyjnie przed ołtarz wieńce, zostaną złożone jako dziękczynienie za Bożą opiekę.

 1. Poświęcenie ziół i wianków podczas każdej Mszy Świętej przed błogosławieństwem. Do wspólnego świętowania i dziękczynienia zapraszamy drogich parafian i miłych gości.

 1. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone są na tacę gospodarczą.

 1. Młodzież pragnąca przystąpić do sakramentu bierzmowania, jak również Rodzice, którzy chcą, aby ich dziecko przystąpiło do I Komunii Świętej w naszej parafii muszą złożyć do 30 września odpowiednią deklaracje. Deklaracje do pobrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa stałe w naszej parafii: w środę Wypominki za zmarłych o 17.30 a następnie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartki po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 19.30 Pamiętajmy także, aby wstąpić na chwilę rozmowy z Jezusem czekającym na nas w tabernakulum, kiedy będziemy przechodzić obok kościoła.

 1. Zwracajmy uwagę na zachowanie dwutygodniowego wyprzedzenia podawania intencji mszalnych. To pozwala na umieszczanie pełnego zasobu mszy świętych w gablotach przed kościołem. Zachęcamy do sprawdzania poprawności umieszczonych tam intencji, co zapobiegnie możliwym pomyłkom.

 1. W czwartki po Mszy św. wieczornej do 19.30 wystawiony jest Najświętszy Sakrament, możliwość adoracji i spowiedzi św. Serdecznie i gorąco zachęcamy i zapraszamy.

 1. Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich na pielgrzymi szlak, a także do włączenia się w dzieło pielgrzymowania duchowego. Wszystkich, którzy podejmą ten trud, polecamy Bogu przez ręce Matki Najświętszej.

 

 1. PIESZA PIELGRZYMKA ZIEMI ŁASKIEJ, wyrusza w dniach 21-26 sierpnia na Jasną Górę. Zapisy w kancelarii parafialnej łaskiej kolegiaty. Bliższe informacje na tablicy informacyjnej.

 1. Otwarcie nowej księgi intencji mszalnych nastąpi w poniedziałek 22 sierpnia.

 1. W kaplicy Bożego Miłosierdzia jest skrzynka intencyjna do której można składać kartki z czytelnie wypisanymi intencjami na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nowenna jest odprawiana w każdą środę przed Mszą Świętą o godz. 18.00

 

 1. W sierpniu kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku tylko w godzinach popołudniowych od 16.00 do 17.30. Do południa jest nieczynna.

 1. Trwa tegoroczna akcja Caritas: TORNISTER pełen UŚMIECHÓW. Pod chórem znajdziemy ostatnie torby papierowe z wypisaną instrukcją w jaki sposób możemy obdarować dzieci z uboższych rodzin wyprawką szkolną. Wypełnione torby oddajemy do zakrystii bądź kancelarii parafialnej lub składamy we wnęce przy św. Józefie.

 1. Tym, którzy czują się odpowiedzialni za utrzymanie naszego kościoła i składają ofiary na tacę, do puszek, w kancelarii i na konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać.

 1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

 1. W kruchtach kościoła można nabyć prasę katolicką.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień. A korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: + Witold Sokołowski, l. 62. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 8 sierpnia – Święty Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel zakonu dominikańskiego;

– wtorek, 9 sierpnia – Święta Teresa Benedykta od Krzyża (1891- 1942 ), dziewica i męczennica, patronka Europy zamordowana w Auschwitz;

– środa, 10 sierpnia – Święty Wawrzyniec (III w.), diakon i męczennik;

– czwartek, 11 sierpnia – Święta Klara (1194-1253), dziewica, założycielka zgromadzenia klarysek.

 

 

Módlmy się o pokój na Ukrainie, w Europie, na Świecie:
Ojcze, obdarz nasze czasy dniami pokoju. Niech już nie będzie wojny.
Oddajemy się Tobie w opiekę z całą ufnością, i wołamy przez przyczynę Najświętszej Maryi Panny, Królowej Pokoju: Pod Twoją obronę…

Święty Michale Archaniele, Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.