Ogłoszenia parafialne, 2 Niedziela Adwentu 4 grudnia 2022

2 Niedziela Adwentu

4 Grudnia 2022r.

 1. Dzisiaj Ofiary do puszek dla Katolików na Wschodzie

 1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 23. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Po Mszy Świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.

 1. Dzisiaj poświęcenie medalików dla dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii świętej podczas Mszy Świętej o 10:30.

 1. Dziś także pierwsza niedziela miesiąca. Nabożeństwo adoracyjne o godz. 17.30.

 1. Trwają Rekolekcje Adwentowe. Jutro i we wtorek zapraszamy na Msze Święte o godz. 9.00 i 18.00. Niech ten czas stanie się przygotowaniem każdego z nas do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. We wtorek dzień spowiedzi, przyjadą księża z dekanatu, dlatego prosimy o skorzystanie ze spowiedzi i nie odkładanie jej na ostatni moment.

 1. We wtorek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.

 1. Jest potrzeba agregatu prądotwórczego dla rodzin znajdujących się pod opieką Sióstr Nazaretanek w Żytomierzu na Ukrainie. Najbliższy transport do samego Żytomierza będzie 7 grudnia, stad będziemy wdzięczni za wszelkie ofiary do 6 grudnia włącznie na ten cel (do wtorku). Ofiary można składać do puszki znajdującej sią w zakrystii. Bardzo dziękujemy! Informacje u Siostry Lidii.

 1. W czwartek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy zaprosić do duchowej adopcji dziecka poczętego. Osoby, które chciałyby objąć modlitwą dziecko poczęte i jego rodziców, deklarację takiej modlitwy będą mogły złożyć na Mszy Świętej o godzinie 18.00.

 1. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w godzinie łaski. Już w najbliższy czwartek 8 grudnia do kaplicy Miłosierdzia od godz. 12.00 do 13.00. Skorzystajmy z tego wielkiego daru, jaki daje nam Maryja.

 1. W czwartek, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku. Dzisiaj jej wyrazem jest także śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.

 1. W najbliższy piątek zapraszamy na młodzieżową adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy Świętej do godz. 20.00.

 1. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 14.30. Informacje w gablocie.

 1. W poniedziałek 12 grudnia w godz. od 10:00 – 12:00 zapraszamy osoby, te zgłoszone przez innych i te które zgłosiły się same, po odbiór darów w Tytkach Miłosierdzia, w dolnym kościele wchodząc wejściem od ul. Letniej.

 1. RORATY – Msze Św. o Matce Bożej w Adwencie, odprawiamy w dni powszednie codziennie o godz. 6:30. Zabierzmy ze sobą lampiony. Natomiast następna Msza święta w Adwencie jest o godz. 15.

 1. Stowarzyszenie Rodzin Nazaretańskichwraz z parafią organizuje Wieczerzę Wigilijną dla samotnych parafian w niedzielę 18 grudnia. Zapisy na Wieczerzę przyjmujemy do piątku 9 grudnia włącznie w kancelarii parafialnej.

 1. Podobnie jak w ubiegłych latach stanęło w naszym kościele drzewko szczęścia z serduszkami, na których są napisane imiona dzieci z ubogich rodzin i ich wiek. Gotowe prezenty, z naklejonymi owymi białymi serduszkami, prosimy przynosić i stawiać w pobliżu drzewka szczęścia do czwartku 15 grudnia.

 1. Dziś także Boże nutki wraz z rodzicami oferują sianko na wigilijny stół oraz stroiki, ozdoby świąteczne i pierniczki wykonane własnoręcznie. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na potrzeby Zespołu.

 1. W przyszłą niedzielę ofiary do puszek na Fundusz Obrony Życia im. Stanisławy Leszczyńskiej

 1. Stowarzyszenie osób z niepełnosprawnością „Nadzieja”, zaprasza w każdą ostatnią niedzielę miesiąca osoby niepełnosprawne i ich rodziny, na Mszę Świętą sprawowaną dla Nich o godz. 16.00 w kościele św. Faustyny Kowalskiej w Łasku.

 1. Zachęcamy chłopców, młodzieńców i starszych mężczyzn do wstąpienia do Służby Liturgicznej Ministrantów. Kontakt z ks. Wojciechem.

 1. Katechezy dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa odbywają się w naszej parafii we wszystkie soboty Wielkiego Postu.

 1. Zwyczajem tej parafii jest, że I Komunia Święta odbywa się zawsze w Zesłanie Ducha Świętego (który jest zmiennym terminem), Rocznica natomiast tydzień później. I tak będzie również w przyszłym Roku. I Komunia Święta odbędzie się 28 maja 2023r. a Rocznica 4 czerwca 2023r.. Jednak od roku 2024 nastąpi zmiana, I Komunia Święta będzie w stałym terminie zawsze w III niedzielę maja a Rocznica w IV niedzielę maja.

 1. W gablocie i na stronie internetowej parafii podany jest terminarz przygotowań do I Komunii Świętej oraz spotkań z rodzicami.

 1. Młodzież pragnąca przystąpić do sakramentu bierzmowania, jak również Rodzice, którzy chcą, aby ich dziecko przystąpiło do I Komunii Świętej w naszej parafii zgodnie z zarządzeniem muszą złożyć do 30 września odpowiednią deklaracje. Deklaracje do pobrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 1. W kruchtach kościoła można nabyć świece Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz kalendarze.

 1. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę oraz za wpłaty na konto parafialne. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

 1. W kruchtach kościoła można nabyć prasę katolicką.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień.

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Halina Szkup, l. 75; Irena Sobczak, l. 73. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 1. Duszpasterstwo Akademickie „Piątka” zaprasza na adwentowe rekolekcje akademickie, które rozpoczną się w II Niedziele Adwentu (4 grudnia) Mszą św. o godz. 19.00 w łódzkiej katedrze i potrwają do środy. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Piotr Dernowski, duszpasterz akademicki z Olsztyna.

 2. Rekolekcje adwentowe dla Łodzi prowadzone przez abp. Grzegorza Rysia odbędą się

  w archikatedrze od 18 grudnia: niedziela – Msza św. z homilią, godz. 19.00, poniedziałek i wtorek – Msza św. z homilią i konferencją, godz. 18.00.

Módlmy się za naszą parafię

Święty Michale Archaniele, Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.