Ogłoszenia parafialne, 2 Niedziela Wielkanocna, Niedziela Miłosierdzia, 11 kwietnia 2021r.

2 Niedziela Wielkanocy, Niedziela MIŁOSIERDZIA

11 Kwietnia 2021r.

1. Taca na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi

1. Przypominamy o przestrzeganiu przepisów higienicznych w z związku z epidemią koronawirusa. W kościele trzeba posiadać maski i dezynfekować dłonie.

1. Dzisiaj, o godz. 15.00 spotkajmy się na godzinie miłosierdzia. Bóg nieustannie nas zaskakuje miłosierdziem okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem wdzięczności Bogu.

2. Dzisiaj o 17.45 wypominki niedzielne

1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002)

1. Przed laty dotknęła nas tragedia katastrofy w Smoleńsku. Na katyńskiej ziemi, która nosi w sobie ofiarę z życia kwiatu polskiej inteligencji lat międzywojennych, została złożona ofiara przez tych, dla których Bóg, honor i ojczyzna były najwyższymi wartościami.

1. Jutro o godz. 18.00 będzie udzielony sakrament bierzmowania młodzieży naszej parafii. Bierzmowania udzieli ks. Abp Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki. Ze względu na obostrzenia bardzo prosimy, aby do osoby bierzmowanej  był zaproszony tylko jeden gość.

1. We wtorek katecheza dla dorosłych bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej w sali dolnego kościoła.

1. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.

2. W piątek adoracja dla mężczyzn od 20.00 do 21.00

1. W sobotę 17 kwietnia 2021 od g. 10.00 będzie odbiór strojów pierwszokomunijnych wg ustalonego porządku podanego na stronie internetowej.

2. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza

3. Informacja na temat cmentarza: Przypominamy, że opłata za grób jest wnoszona na 20 lat. Po 20-tu latach jeśli ktoś chce zachować prawo do grobu winien wnieść opłatę na kolejne 20 lat. Nie dokonanie takiej wpłaty skutkuje utratą prawa do grobu a administracja cmentarza ma pełne prawo pochowania w tym grobie kogoś innego (dz. U.1972r., nr 47. Poz. 298). Informujemy o konieczności wnoszenia opłat dzierżawnych (tzw. placowe) za miejsce na cmentarzu po 20 latach (miejsca grobowe, za które nie wniesiono opłaty, będą udostępniane pod nowe pochówki). Dotyczy to również pustych niepochowanych placów. Dlatego zachęcam wszystkich, którzy mają jakieś zaległości by je uiścić po starej cenie. Zgodnie z ustawą dotyczącą cmentarzy grób nieopłacony administracja cmentarza może wykorzystać na pochówek innej osoby. Powstały nowe księgi cmentarne dlatego zapraszam do kancelarii, również te osoby, które mają opłacone groby, abyśmy mogli uzupełnić w nowych księgach. Zapraszam też na stronę internetową cmentarza. (W wyszukiwarce wpisujemy grobonet łask kolumna, adres: https://laskkolumna.grobonet.com)

4. W sprawach cmentarnych ks. Proboszcz przyjmuje we wtorki w godzinach pracy kancelarii

1. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie pandemii czują się odpowiedzialni i dbają o materialne potrzeby Kościoła, wspierając bieżące funkcjonowanie i utrzymanie świątyni.

1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Mieczysław Pinar, l. 79; Henryk Świerczewski, l. 68; Jarosław Więclewski, l. 45