Ogłoszenia parafialne, 2 Niedziela Zwykła, 14 stycznia 2024r.

2 Niedziela Zwykła

14 Stycznia 2024r.

 1. Dzisiaj Siostry nazaretanki wraz ze Stowarzyszeniem Najświętszej Rodziny zapraszają wszystkich chętnych na Eucharystię, konferencję oraz wspólne kolędowanie na godz.14:20 do naszego kościoła.

 1. Ewangelia dzisiejsza ukazuje nam Jezusa powołującego pierwszych uczniów, którzy uwierzyli słowu Świętego Jana Chrzciciela i chcieli bliżej Go poznać. Niech i w nas nie gaśnie chęć poznawania i zbliżania się do Jezusa: może warto zaangażować się w działalność grup i stowarzyszeń w naszej parafii, aby to pragnienie realizować…

 1. W środę, 17 stycznia, będziemy obchodzili po raz 27. Dzień Judaizmu. Pamiętajmy w modlitwach o naszych starszych braciach w wierze, z którymi łączy nas postać Abrahama i innych patriarchów Starego Testamentu, a przede wszystkim sama księga Pisma Świętego.

 1. Od czwartku, 18 stycznia, do czwartku, 25 stycznia, trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo ich wiary. Zachęcamy do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy razem z wszystkimi naszymi braćmi i siostrami wyznającymi wiarę w Chrystusa Pana w różnych miejscach naszej diecezji

 1. W piątek adoracja dla mężczyzn od 20.00 do 21.00, wcześniej męski różaniec o 19.45.

 1. Informacja dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. W sobotę 20 stycznia o 2024r. godz. 10:00, odbędzie się pobranie miary oraz mierzenie alb do I Komunii Świętej

 1. W czasie kolędy Kancelaria parafialna czynna tylko w godz. od 9.00 do 10.00. Po południu jest nieczynna.

 1. Ofiary składane przy okazji kolędy przeznaczone są na okna.

 

Porządek Kolędy

Poniedziałek    

Od godz. 900: ul. Spacerowa, Światowida, Obwodowa,

Od godz. 1530: ul. Toruńska, Sejmowa

Wtorek      

Od godz. 900: ul. Miodowa, Kwiatowa, Łanowa

Od godz. 1530: ul. Wrzosowa

Środa    

Od godz. 900: ul. Zakopiańska, Leśna

Od godz. 1530: ul. Dolna, Łączna, Skromna

Czwartek

Od godz. 900: ul. Gdańska

Od godz. 1530: ul. Kopernika, Brzeźna, Błękitna

Piątek 

Od godz. 900: ul. Katowicka, Śląska, Piotrkowska

Od godz. 1530: ul. Niska, Sadowa

Sobota

Od godz. 900: Przygoń ulice: Sosnowa, Wczasowa, Przylesie, Krótka, Tęczowa, Hotelowa i Słoneczna, Topolowa, Brzozowa, Łąkowa, Pogodna i Zaciszna, Wakacyjna (Kolumna i Przygoń)

 1. W niedzielę 21 stycznia o godz. 15.30 odbędzie się w naszym kościele wspólne kolędowanie. Zapraszamy serdecznie wszystkich pragnących razemz parafialnymi Zespołami wielbić Nowonarodzonego Jezusa kolędą.

 1. Duszpasterstwo Młodzieży Nazaretańskiej zaprasza Młodych w ferie zimowe do Żdżar, Ostrzeszowa, Wytyczna oraz na studencką wyprawę do Zakopanego. Z Kolumny będzie organizowany wspólny wyjazd do Żdżarw dn. 28 stycznia – 1 lutego. Jest on przeznaczony dla Młodzieży od VI klasy szkoły podstawowej do 25 roku życia. Koszt – 150 zł plus podróż. Dokładne informacje u S. Claretty. Zapisy przez formularz dostępny na stronie Duszpasterstwa Młodzieży Nazaretańskiej.

 1. 10 lutego w domu Sióstr Nazaretanek odbędzie się RANDKA MAŁŻEŃSKA, chętnych serdecznie zapraszamy.

 1. Zapraszamyna   pielgrzymkę  Stowarzyszenia Nazaretańskich Rodzin i wszystkich chętnych do świętego  Józefa w Kaliszu 2 marca    Zapisy tylko do 20 stycznia u S.Kanizji lub w zakrystii.

 1. Przypominamy mieszkańcom, o obowiązku noszenia odblasków, po zmierzchu na nieoświetlonych drogach, oraz poza terenem zabudowanym, aby być widocznym dla kierowców. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo.

 1. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę oraz za wpłaty na konto bankowe parafialne. (Nr konta parafialnego PKO BP, oddział w w Łasku: 52 1020 3437 0000 1802 0065 5415). Ofiary na okna: .

 1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

 1. W kruchtach kościoła można nabyć prasę katolicką.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 1. Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego (Łk 10, 27) będą trwały w naszej archidiecezji od 14 do 30 stycznia. Ich program znajdziemy w gablocie. W sposób szczególny zapraszamy 21 stycznia o godz. 19.00 do bazyliki archikatedralnej na nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia z udziałem przedstawicieli bratnich Kościołów.

 2. „Szalom/Pokój – Dar Boga” to hasło kolejnego Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim, który będziemy obchodzić 16 stycznia w specjalnie przygotowanym namiocie postawionym na miejscu synagogi przy ul. Zgierskiej 27. O godz. 19.00 dwugłos zatytułowany: Judaizm i chrześcijaństwo o wojnie z rabinem Dawidem Szychowskim i kard. Grzegorzem Rysiem, o godz. 20.15 – liturgia Słowa, po której będzie poczęstunek.

 3. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej (od 15 roku życia) w terminie 2-4 lutego 2024 r. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do 1 lutego drogą mailową (lodz.wsd@gmail.com) lub telefonicznie (42 664 88 88). Początek rekolekcji w piątek o godz. 16.00. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.

 4. Studenci Duszpasterstwa Akademickiego „Piątka” zapraszają na kolejną odsłonę koncertu bożonarodzeniowego. Tegoroczna edycja jest o tyle wyjątkowa, że tym razem Schola DA5 połączyła siły ze studentami z innych łódzkich wspólnot akademickich. Koncert odbędzie się w katedrze 14 stycznia o godz. 20.00, czyli po wieczornej Mszy św.

 5. Msza św. w intencji ofiar mordu więźniów w łódzkim Radogoszczu, którego dokonano w nocy z 17 na 18 stycznia 1945 r., będzie sprawowana w bazylice archikatedralnej 17 stycznia o godz. 12.00.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W środę, 17 stycznia – św. Antoni Pustelnik, którego życie stanowi niedościgniony wzorzec radykalnego odsunięcia się od świata i jego spraw.

W piątek, 19 stycznia – św. Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski i założyciel sercanek, który z wielką gorliwością i troską realizował program podniesienia wiedzy, wiary i ducha wśród wiernych i duchowieństwa swojej diecezji.

 

Módlmy się za naszą parafię:

Święty Michale Archaniele, Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.