Ogłoszenia parafialne, 2 Niedziela Zwykła, 15 stycznia 2023r.

2    Niedziela Zwykła

15 stycznia 2023r.

 1. Dzisiaj taca gospodarcza.

 1. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o 17.15, wcześniej o 16.45 zapraszam na spotkanie członków Kół Żywego Różańca.

 1. Ogłoszenie dla mężczyzn: W najbliższy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Od godz. 20.00 do 21.00. Wcześniej o 19.45 zapraszam na męski różaniec.

 1. W sobotę, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

 1. Porządek Kolędy

Poniedziałek     16.01. 2023

Od godz. 900:  ul. Spacerowa, Światowida, Obwodowa, Sosnowa (Kolumna)

Od godz. 1600:  ul. Toruńska, Sejmowa

Wtorek       17.01. 2023

Od godz. 1530: ul. Wrzosowa

Środa     18.01. 2023

Od godz. 900: ul. Zakopiańska, Miodowa, Kwiatowa, Leśna, Łanowa, Gdańska

Od godz. 1600:  ul. Dolna, Łączna, Skromna

Czwartek 19.01. 2023

Od godz. 900:  ul. Wileńska, Letnia

Od godz. 1600: ul. Kopernika

Piątek  20. 01. 2023

Od godz. 900: ul. Katowicka, Śląska, Piotrkowska, Plażowa

Od godz. 1530: ul. Harcerska

Sobota 21.01. 2023

Od godz. 900:  ul. Leśników Polskich (Armii Ludowej)

 1. W czasie kolędy spowiadamy tylko na Mszach Świętych porannych.

 1. Przypominamy mieszkańcom, o obowiązku noszenia odblasków, po zmierzchu na nieoświetlonych drogach, oraz poza terenem zabudowanym, aby być widocznym dla kierowców. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo.

 1. Stowarzyszenie osób z niepełnosprawnością „Nadzieja”, zaprasza w każdą ostatnią niedzielę miesiąca osoby niepełnosprawne i ich rodziny, na Mszę Świętą sprawowaną dla Nich o godz. 16.00 w kościele św. Faustyny Kowalskiej w Łasku.

 1. Zachęcamy chłopców, młodzieńców i starszych mężczyzn do wstąpienia do Służby Liturgicznej Ministrantów. Kontakt z ks. Wojciechem.

 1. Katechezy dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa odbywają się w naszej parafii we wszystkie soboty Wielkiego Postu.

 1. Zwyczajem tej parafii jest, że I Komunia Święta odbywa się zawsze w Zesłanie Ducha Świętego (który jest zmiennym terminem), Rocznica natomiast tydzień później. I tak będzie również w tym Roku. I Komunia Święta odbędzie się 28 maja 2023r. a Rocznica 4 czerwca 2023r.. Jednak od roku 2024 nastąpi zmiana, I Komunia Święta będzie w stałym terminie zawsze w III niedzielę maja a Rocznica w IV niedzielę maja.

 1. W gablocie i na stronie internetowej parafii podany jest terminarz przygotowań do I Komunii Świętej oraz spotkań z rodzicami.

 1. Młodzież pragnąca przystąpić do sakramentu bierzmowania, jak również Rodzice, którzy chcą, aby ich dziecko przystąpiło do I Komunii Świętej w naszej parafii zgodnie z zarządzeniem muszą złożyć do 30 września odpowiednią deklaracje. Deklaracje do pobrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 1. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę oraz za wpłaty na konto parafialne. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

 1. W kruchtach kościoła można nabyć prasę katolicką.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień.

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Elżbieta Zemło, l. 73; Stanisław Kołodziejek, l. 71; Kazimierz Wojtaszek, l. 79. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 1. Gorąco zachęcamy do włączenia się w tę wspólną modlitwę podczas Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan, które w naszej archidiecezji przeżywamy od 7 do 20 stycznia pod hasłem: Czyńcie dobro, szukajcie sprawiedliwości(por. Iz 1, 17). Ich program znajdziemy

  w gablocie.

 2. Dziś wychodzicie (Wj 13, 4) to hasło kolejnego Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim, który będziemy obchodzić 16 stycznia o godz. 19.15 w specjalnie przygotowanym namiocie postawionym na miejscu synagogi przy ul. Wolborskiej. Wcześniej, o godz. 17.00

  w Teatrze Nowym w Łodzi (ul. Zachodnia 93) odbędzie się dyskusja na temat trudnej pamięci chrześcijan i Żydów wokół książki abp. Grzegorza Rysia Chrześcijanie wobec Żydów, na którą również zapraszamy.

 3. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej

  (od 15 roku życia) w terminie 3-5 lutego 2023 r. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do

  1 lutego drogą mailową (lodz.wsd@gmail.com) lub telefonicznie (42 664 88 88). Początek rekolekcji w piątek o godz. 16.00. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.

 4. Msza św. w intencji ofiar mordu więźniów w łódzkim Radogoszczu, którego dokonano
  w nocy z 17 na 18 stycznia 1945 r., będzie sprawowana w bazylice archikatedralnej

  17 stycznia o godz. 12.00.

 5. Duszpasterstwo Kobiet zaprasza na spotkanie ze św. Peregrynem z Laziozi, organizowane

  w ramach cyklu Spotkania ze Świętymi. Tym razem o wstawiennictwo przed Bogiem za osoby chore na nowotwór prosić będziemy jednego z najskuteczniejszych świętych wystawienników. Z relikwiami św. Peregryna przyjadą do Łodzi ojcowie franciszkanie

  z Wrocławia. Spotkanie odbędzie się 17 stycznia (wtorek) o godz. 18.30 w Kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi. Rozpocznie się konferencją, po której (ok. godz. 19.15) sprawowana będzie Msza św. z modlitwą o wstawiennictwo.

Módlmy się za naszą parafię

Święty Michale Archaniele, Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.