Ogłoszenia parafialne 20 niedziela zwykła, 18 sierpnia 2019r.

20 Niedziela Zwykła

18 Sierpnia 2019r.

 

 1. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe 17:15.

 

 1. W miniony czwartek przeżywaliśmy dzień odpustu w naszej Parafii. Z serca jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia tej uroczystości.

 

 1. W piątek adoracja Najśw. Sakramentu dla mężczyzn od godz. 20.00 do 21.00. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Podobnie jak w roku ubiegłym organizujemy zbiórkę przyborów szkolnych.Zeszyty, kredki, farby, mazaki, plecaki itp. możemy przynosić do kancelarii parafialnej bądź zakrystii. Wszystkie zgromadzone przybory przekażemy do naszej szkoły.

 

 1. W przyszłą niedzielę 25 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji Siostry Matyldy, która od 26 lat posługuje w naszej parafii a szczególnie w kościele i zakrystii i chcemy wyrazić swoją wdzięczność oraz podziękowanie za pracę w naszej parafii.Z końcem sierpnia, parafię naszą opuści s. Matylda, zostaje przeniesiona do pracy w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi. Do naszej parafii została mianowana Siostra Wiktoria.

 

 1. W poniedziałek 26 sierpnia o godz. 18.00 podziękujemy ks. Robertowi za jego roczną posługę w naszej parafii. Decyzją ks. Abp Grzegorza Rysia, zostaje przeniesiony do parafii w Dobroniu. Do naszej parafii został mianowany ks. Tomasz Mackiewicz z parafii św. Jana XXIII w Łodzi.

 

 1. Również w poniedziałek 26 sierpnia podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie można podjąć Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 

 1. Intencje mszalne na 2020 rokbędziemy przyjmowali w kancelarii parafialnej od 27 sierpnia b.

 

 1. Młodzież pragnąca przystąpić do sakramentu bierzmowania, jak również Rodzice, którzy chcą aby ich dziecko przystąpiło do I Komunii Świętej w naszej parafii zgodnie z zarządzeniem arcybiskupa i episkopatu muszą złożyć do 20 września odpowiednią deklaracje. Deklaracje do pobrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

 1. W tym roku odbędzie się wizytacja kanoniczna naszej parafii. Będzie miała ona miejsce w sobotę 31 sierpnia i niedzielę 1 września br.. Wizytację przeprowadzi ks. Bp Marek Marczak. W sobotę 31 sierpnia o godz. 11.30 spotkanie ks. Biskupa z liderami i przedstawicielami poszczególnych grup parafialnych. Spotkanie odbędzie się w sali dolnego kościoła (wejście boczne do kościoła od ul. Krasickiego). Cały program wizytacji umieszczony jest w gablotach i na stronie internetowej parafii.

 

 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Panom, którzy pracowali wczoraj na cmentarzu przy budowie nowego ogrodzenia.
 2. W tym roku po raz drugi odbędzie się Festiwal Sztuki w Kolumnie pt. Pociąg do Kolumny. Tegoroczna Edycja Festiwalu odbędzie się w Kolumnie 7 września (sobota) wzdłuż ul. Piotrkowskiej i na obszarze skweru przy stacji PKP w Kolumnie w godzinach od 9.45 do 23.00. Szczegóły w gablocie.

 

 1. PIESZA PIELGRZYMKA ZIEMI ŁASKIEJ, wyrusza w dniach 21-26 sierpnia na Jasną Górę. Zapisy w kancelarii parafialnej łaskiej kolegiaty. Bliższe informacje na tablicy informacyjnej.

 

 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościół na dzisiejszą niedzielę.

 

 1. Prasa katolicka do nabycia w kruchtach kościoła. Zachęcamy do zakupu i lektury

 

 1. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Henryka Nowak, l. 83; Henryka Supczyńska, l. 85

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

 

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa papieża Leona XIII

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.