Ogłoszenia parafialne, 21 Niedziela Zwykła, 21 sierpnia 2022r.

21     Niedziela Zwykła

21 Sierpnia 2022r.

 1. Dzisiaj o 17.15 nabożeństwo różańcowe, wcześniej o 16.45 zapraszam Koła Żywego Różańca na spotkanie.

 1. Intencje mszalne na 2023 rok będziemy przyjmowali w kancelarii parafialnej od jutra od godz. 8.00 do 10.00 i po obiedzie od godz. 15.00 do 17.30.

 1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości (kolekta mszalna). Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające.

 1. Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim (kolekta mszalna).

 1. We wtorek, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.

 1. W środę o godz. 7.00 rano Msza Święta w intencji ks. Bartłomieja z racji jego imienin.

 1. W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu. Zapraszamy na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani.

 2. Zapraszamy chętnych i zdolnych parafian do współtworzenia naszych muzycznych zespołów parafialnych! Każdy w każdym wieku znajdzie coś dla siebie! Wszystkie dzieci pragnące śpiewać (już od 4 roku życia) zapraszamy w każdy piątek o godz. 16.30 do naszego kościoła na próbę śpiewu. Młodzież zapraszamy do młodzieżowego zespołu. A wszystkich dorosłych do zespołu Rolnicza Band i do chóru parafialnego. Chór parafialny ma swoje próby w każdą środę o godz. 19.00 w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy!

 3. Podobnie jak w roku ubiegłym organizujemy zbiórkę przyborów szkolnych. Zeszyty, kredki, farby, mazaki, plecaki itp. możemy przynosić do kancelarii parafialnej bądź zakrystii. Wszystkie zgromadzone przybory przekażemy do naszej szkoły.

 1. Młodzież pragnąca przystąpić do sakramentu bierzmowania, jak również Rodzice, którzy chcą, aby ich dziecko przystąpiło do I Komunii Świętej w naszej parafii muszą złożyć do 30 września odpowiednią deklaracje. Deklaracje do pobrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

 1. W sierpniu kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku tylko w godzinach popołudniowych od 16.00 do 17.30. Do południa jest nieczynna.

 

 1. Z prac inwestycyjnych w parafii:

 1. Została wykonana podłoga na chórze w miejscu organowym. Dziękuję Rodzinie, która ją ufundowała.

 2. Został ogrodzony cmentarz od strony ul. Miodowej.

 3. Zostały wykonane i zainstalowane przęsła na wybudowanym rok temu murze ogrodzeniowym nowego cmentarza.

 4. Na cmentarzu wystało wykonane odgrodzenie kontenera na śmieci oraz przenośnej toalety.

 5. Została doprowadzona woda na nową część cmentarza

 6. Zostały wymienione i założone nowe kinkiety w kościele.

 7. Zostały wymienione i założone nowe oświetlenie w dolnym kościele.

 8. Zostały wykonane nowe meble do zakrystii, do zaplecza Siostry, zaplecza zakrystii oraz kancelarii

 9. Zostało wykonane podświetlenie krzyża misyjnego

 10. W lipcu trwały dalsze prace naprawcze na dachu kościoła

 11. Został zakupiony nowy feretron procesyjny

 12. Zostały odnowione wszystkie stare feretrony procesyjne i umieszczone na tylnych ścianach kościoła

 13. Zostały wykonane dwa nowe pulpity: jeden na miejsce przewodniczenia, drugi przy chrzcielnicy, wykorzystywany do chrztów i pogrzebów

 14. Zostały zakupione nowe ornaty i kapy liturgiczne we wszystkich kolorach liturgicznych

 15. Zostały zakupione nowe kielichy (3 szt) oraz pateny do komunii świętej

 16. Został zakupiony przenośny sprzęt nagłośnieniowy na procesje

 17. Został zakupiony podwójny mikrofon bezprzewodowy cyfrowy

 18. Zostały zakupione nowe mikrofony na statywach

 19. Została wykonana rabata kwiatowa przy wejściu do kancelarii

 20. Została wykonana w dolnym kościele kaplica dla Roku Propedeutycznego – sfinansowana całkowicie z pieniędzy diecezjalnych oraz ofiary, którą złożyła p. Szkwarek

 1. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę gospodarczą oraz za wpłaty na konto parafialne. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

 1. W kruchtach kościoła można nabyć prasę katolicką.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień. A korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: + Zofia Drągowska, l. 86; Wacława Socha, l. 80. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

W tym tygodniu patronują nam:

– środa, 24 sierpnia – Święty Bartłomiej Apostoł, nazywany Natanaelem, ewangelizator Indii i Armenii;

– sobota, 28 sierpnia – Święta Monika (354-430), matka Świętego Augustyna.

 

 

Módlmy się o pokój na Ukrainie, w Europie, na Świecie:
Ojcze, obdarz nasze czasy dniami pokoju. Niech już nie będzie wojny.
Oddajemy się Tobie w opiekę z całą ufnością, i wołamy przez przyczynę Najświętszej Maryi Panny, Królowej Pokoju: Pod Twoją obronę…

Święty Michale Archaniele, Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.