Ogłoszenia parafialne, 21 Niedziela Zwykła, 22 sierpnia 2021r.

21 Niedziela Zwykła

22 Sierpnia 2021r.

 1. Przypominamy o przestrzeganiu przepisów higienicznych w z związku z epidemią koronawirusa. W kościele trzeba posiadać maski i dezynfekować dłonie.

 1. Dzisiaj ofiary składane na tacę przeznaczone są na płaskorzeźbę św. Józefa.

 1. Ofiary składane do puszki przeznaczone są na spłatę kredytu za zakup terenu pod cmentarz.

 1. Nietrudno odnieść wrażenie, że ilość informacji jest tak duża, że trzeba stosować różne filtry, by odróżnić prawdę od fałszu i odnaleźć się w tym gąszczu. A mowa Pana Jezusa jest prosta, nie ma w niej obcych słów ani skomplikowanych zdań. Jezus jest prawdą i życiem. Jego prawda jest życiem. Zostaliśmy zaproszeni na ucztę, na której On daje nam chleb żywy – swoje ciało – abyśmy mieli życie, żyli na wieki. Tę prawdę uczmy się nieustannie odkrywać.

 1. Jutro przypadnie smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Dzień 23 sierpnia w 2008 r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, obchodzony po raz pierwszy publicznie w 2011 r. w Warszawie. Pamiętajmy w modlitwie nie tylko o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych, lecz także o tych, którzy opowiedzieli się za Bogiem i dlatego oddali zdrowie i życie w obronie godności i praw człowieka. Słyszymy o próbach relatywizowania i podważania współczesnej historii, naginania faktów w imię tzw. poprawności politycznej. Warto znać fakty, warto pamiętać i pielęgnować pamięć.

 1. Intencje mszalne na 2022 rok będziemy przyjmowali w kancelarii parafialnej od jutra od godz. 8.00 do 10.00 i po obiedzie od godz. 15.00 do 17.30.

 1. We wtorek o godz. 7.00 rano Msza Święta w intencji ks. Bartłomieja z racji jego imienin.

 1. W czwartek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. Na Jasną Górę swoje kroki kierują miliony pielgrzymów. Pielgrzymują tam również nasi parafianie. W wielu domach jest czczony wizerunek Czarnej Madonny. To świadectwo naszej miłości do Matki naszego Pana, która w jasnogórskiej ikonie przebywa w naszym narodzie od wieków.

 1. W przyszłą niedzielę 29 sierpnia o godzinie 19:00 w murach naszej świątyni odbędzie się koncert charytatywny pod tytułem „Gramy dla Jagódki” w wykonaniu maestoso kwartet, który mieliśmy przyjemność gościć w ubiegłym roku. Koncert będzie poświęcony półtorarocznej Jagódce, która choruje na nowotwór kręgosłupa przez co jest sparaliżowana od pasa w dół. Wraz z koncertem zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek przy wyjściach z kościoła. Pieniądze zostaną przeznaczone na kosztowny zabieg, który jest możliwy do wykonania w Stanach. Serdecznie zapraszamy.

 1. We wtorek nową przełożoną Sióstr Nazaretanek została s. Kanizja. Do wspólnoty dołączyła również s. Joanna – na miejsce s. Felicyty. Życzymy Siostrom, aby pobyt w Kolumnie upływał z Bożym błogosławieństwem, pod opieką Maryi i św. Józefa i stał się wypełnieniem zadań jakie Pan stawia na drodze ich powołania. Zaś spotkania z ludźmi niech będą pełne życzliwości, radości i uśmiechu. Witamy s. Kanizję i s. Joannę bardzo serdecznie.

 1. Zapraszamy chętnych i zdolnych parafian do współtworzenia naszych muzycznych zespołów parafialnych! Każdy w każdym wieku znajdzie coś dla siebie! Wszystkie dzieci pragnące śpiewać (już od 4 roku życia) zapraszamy w każdy piątek o godz. 16.30 do naszego kościoła na próbę śpiewu. Najbliższa próba będzie już 27 sierpnia w piątek. Młodzież zapraszamy do młodzieżowego zespołu. A wszystkich dorosłych do zespołu Rolnicza Band i do chóru parafialnego. Chór parafialny ma swoje próby w każdą środę o godz. 19.00 w naszym kościele i zaczyna swą działalność od 1 września. Serdecznie zapraszamy!

 1. Podobnie jak w roku ubiegłym organizujemy zbiórkę przyborów szkolnych. Zeszyty, kredki, farby, mazaki, plecaki itp. możemy przynosić do kancelarii parafialnej bądź zakrystii. Wszystkie zgromadzone przybory przekażemy do naszej szkoły.

 1. Młodzież pragnąca przystąpić do sakramentu bierzmowania, jak również Rodzice, którzy chcą, aby ich dziecko przystąpiło do I Komunii Świętej w naszej parafii zgodnie z zarządzeniem muszą złożyć do 30 września odpowiednią deklaracje. Deklaracje do pobrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

 1. W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku tylko w godzinach popołudniowych od 16.00 do 17.30. Do południa jest nieczynna.

 1. Wszystkim wyjeżdżającym w tym tygodniu na zasłużony wypoczynek życzymy szczęśliwej podróży i opieki Bożej. Zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa stałe w naszej parafii: w środę Wypominki za zmarłych o 17.30 a następnie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartki po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 19.30 Pamiętajmy także, aby wstąpić na chwilę rozmowy z Jezusem czekającym na nas w tabernakulum, kiedy będziemy przechodzić obok kościoła.

 1. W kaplicy Bożego Miłosierdzia jest skrzynka intencyjna do której można składać kartki z czytelnie wypisanymi intencjami na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nowenna jest odprawiana w każdą środę przed Mszą Świętą o godz. 18.00

 1. W czwartki zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej do 19.30.

 1. Zwracajmy uwagę na zachowanie dwutygodniowego wyprzedzenia podawania intencji mszalnych. To pozwala na umieszczanie pełnego zasobu mszy świętych w gablotach przed kościołem. Zachęcamy do sprawdzania poprawności umieszczonych tam intencji, co zapobiegnie możliwym pomyłkom.

 

 1. Informacja na temat cmentarza: Powstały nowe księgi cmentarne dlatego zapraszam do kancelarii wszystkich, również te osoby, które mają opłacone groby, abyśmy mogli uzupełnić w nowych księgach. Zapraszam też na stronę internetową cmentarza. (W wyszukiwarce wpisujemy grobonet łask kolumna, adres: https://laskkolumna.grobonet.com)

 

 1. W sprawach cmentarnych ks. Proboszcz przyjmuje we wtorki w godzinach pracy kancelarii

 1. Z prac inwestycyjnych w parafii:

 1. Została wykonana płaskorzeźba św. Józefa przez naszego parafianina artystę p. Wiesława Darocha.

 2. Bardzo dziękuję, tym którzy wymalowali kaplicę Matki Bożej, zostały również wywiercone otwory wentylacyjne i tym, którzy wcześniej wymalowali kaplicę Miłosierdzia Bożego

 3. Zostały wymienione i założone nowe oświetlenie na zewnątrz w wejściach kościoła.

 4. We wrześniu rozpoczną się dalsze prace naprawcze na dachu kościoła

 5. W minionym czasie zostały zamontowane nowe okna w Sali spotkań dolnego kościoła w kwocie ponad 14.000 tysięcy złotych. Dziękuję Rodzinie, która je ufundowała.

 6. Rozpoczęła się budowa ogrodzenia na nowej części cmentarza

 7. W najbliższym czasie, po uzyskaniu stosownych pozwoleń, będzie doprowadzona woda na nową część cmentarza

 1. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę gospodarczą oraz za wpłaty na konto parafialne. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

 1. W kruchtach kościoła można nabyć prasę katolicką.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień.

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Mariusz Borek, l. 49

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 1. Ks. Abp Grzegorz Ryś zaprasza do aktywnego udziału we wrześniowych wydarzeniach ewangelizacyjnych:

 2. W dniach od 1 do 8 września Jerycho modlitewne w kościołach:

 • Matki Boskiej Fatimskiej w Łodzi, ul. Kilińskiego 228,

 • Karmelitanek Bosych w Łodzi, ul. Św. Teresy 6,

 • Św. Archaniołów Michała i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim,

 • Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie (Sercanie),

 • Niepokalanego Poczęcia NMP w Łasku.

W kościołach tych będzie trwała nieustanna modlitwa przez 7 dni i nocy od godz. 18.00 – 1 września do godz. 18.00 – 8 września. Zaproszone są wszystkie wspólnoty parafialne, ruchy i stowarzyszenia, wspólnoty zakonne i wszystkie osoby indywidualne.

 1. W kościele Ojców Jezuitów w Łodzi (ul. Sienkiewicza 60), w dniach od 9 do 11 września odbędzie się VI Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji Miasto Rewitalizacja. Zapisy na kongres na stronie odnowa.jezuici.pl

 2. W ramach Kongresu 11 września w godz. od 16.00 do 22.00 na Stadionie Orła w Łodzi, przy ul. 6 sierpnia 71 odbędzie się, otwarte dla wszystkich chętnych, spotkanie ewangelizacyjne zatytułowane Ku doświadczeniu wolności. Jego częścią będzie muzyczny projekt Dekalog w wykonaniu artystów z całego świata. Wstęp wolny.

 3. W niedzielę 12 września o godz. 20.00 na Stadionie Orła Msza św. dziękczynna za beatyfikację Stefana Wyszyńskiego i s. Elżbiety Czackiej.

 4. Dnia 13 września od godz. 9.00 do 14.00 na Stadionie Orła odbędzie się Arena Młodych, na którą zaproszona jest młodzież ósmych klas szkół podstawowych

  i szkół ponadpodstawowych. Zapisy na stronie katecheza.lodz.pl

 5. W dniach od 19 do 22 września w siedemnastu stacyjnych kościołach jubileuszowych odbędą się rekolekcje ewangelizacyjne. Kościołami stacyjnymi są:

 • Archikatedra św. Stanisława Kostki w Łodzi,

 • Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi,

 • Wniebowzięcia NMP w Łodzi,

 • Św. Wojciecha w Łodzi,

 • Miłosierdzia Bożego w Łodzi,

 • Matki Boskiej Jasnogórskiej w Łodzi,

 • NSJ w Łodzi (Retkinia),

 • Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Pabianicach,

 • Św. Antoniego Padewskiego w Tomaszowie Maz.,

 • Św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Tryb.,

 • Niepokalanego Poczęcia NMP w Łasku,

 • Św. Narodzenia NMP w Bełchatowie,

 • Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu,

 • Św. Arch. Rafała i Michała w Aleksandrowie Łódzkim,

 • Podwyższenia Świętego Krzyża w Brzezinach,

 • Św. Mikołaja w Wolborzu,

 • Narodzenia NMP w Szczercowie.

 1. Akcja Katolicka i Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oferuje wsparcie psychologiczne i psychoterapeutyczne dla chętnych. Informacje na plakacie.

 2. W związku z trwającym Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań Gminne Biuro Spisowe w Łodzi informuje o konieczności dokonania spisu wszystkich mieszkańców. Spisać się można: internetowo na stronie www.gov.pl, telefonicznie pod nr. 22 279 99 99, stacjonarnie w UMŁ, w Urzędzie Statystycznym w Łodzi lub u rachmistrza spisowego.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

– we wtorek 24 sierpnia – św. Bartłomiej (†ok. 70), apostoł;

– w piątek 27 sierpnia – św. Monika (ok. 332-387), matka św. Augustyna, wzór matki modlącej się o nawrócenie syna;

– w sobotę 28 sierpnia – św. Augustyn (354-430), biskup i doktor Kościoła.

 

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa papieża Leona XIII

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.