Ogłoszenia parafialne 21 Niedziela Zwykła, 25 sierpnia 2019r.

21  Niedziela Zwykła

25 Sierpnia 2019r.

 

 1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji Siostry Matyldy, która od 26 lat posługuje w naszej parafii a szczególnie w kościele i zakrystii i wyrażamy jej swoją wdzięczność oraz podziękowanie za pracę w naszej parafii.

 

 1. Jutro o godz. 18.00 podziękujemy ks. Robertowi za jego roczną posługę w naszej parafii. Do naszej parafii został mianowany ks. Tomasz Mackiewicz z parafii św. Jana XXIII w Łodzi.

 

 1. Również jutro podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie można podjąć Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje do pobrania w zakrystii.

 

 1. Intencje mszalne na 2020 rokbędziemy przyjmowali w kancelarii parafialnej od 27 sierpnia b.

 

 1. W najbliższą sobotę rozpocznie się Wizytacja Kanoniczna naszej parafii. Będzie miała ona miejsce w sobotę 31 sierpnia i niedzielę 1 września br.. Wizytację przeprowadzi ks. Bp Marek Marczak. W sobotę 31 sierpnia o godz. 11.30 spotkanie ks. Biskupa z Radą Duszpasterską Parafii oraz z liderami i przedstawicielami poszczególnych grup parafialnych. Spotkanie odbędzie się w sali dolnego kościoła (wejście boczne do kościoła od ul. Krasickiego). W niedzielę ks. Biskup będzie na trzech Mszach Świętych o godz. 9.00, 10.30 i 12.00. Podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 zostanie poświęcona figura św. Michała Archanioła, która jest darem jednej rodziny z naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy za ten piękny dar. Cały program wizytacji umieszczony jest w gablotach i na stronie internetowej parafii.
 2. W przyszłą niedzielę Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. Będzie Ona dla nas okazją do uwielbienia Pana Boga za miniony czas oraz zawierzenia Jemu nowego roku szkolnego i katechetycznego.

 

 1. Zbliża się rozpoczęcie roku szkolnego. W poniedziałek 2 września br. podczas uroczystej Mszy Św. o godz. 10.00 prosić będziemy dobrego Boga o błogosławieństwo i światło Ducha Św. dla uczniów, nauczycieli, katechetów i pracowników administracji. Jednocześnie przypominamy o trwającej zbiórce przyborów szkolnych dla dzieci z naszej szkoły. Dziękujemy tym, którzy już odpowiedzieli na naszą prośbę i zachęcamy do wsparcia potrzebujące dzieci.

 

 1. Młodzież pragnąca przystąpić do sakramentu bierzmowania, jak również Rodzice, którzy chcą aby ich dziecko przystąpiło do I Komunii Świętej w naszej parafii zgodnie z zarządzeniem arcybiskupa i episkopatu muszą złożyć do 20 września odpowiednią deklaracje. Deklaracje do pobrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Panom, którzy pracowali wczoraj na cmentarzu przy budowie nowego ogrodzenia.

 

 1. Bardzo proszę o wspólną troskę o nasz cmentarz. Przede wszystkim chciałbym poprosić, by nie zapełniać cmentarnych śmietników odpadami z gospodarstw domowych.  Bo tak się niestety zdarza.

 

 1. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę gospodarczą oraz za wpłatę w minionym czasie na konto parafialne

 

 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościół na dzisiejszą niedzielę.

 

 1. Prasa katolicka do nabycia w kruchtach kościoła. Zachęcamy do zakupu i lektury

 

 1. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Zenobia Plaszczyk, l. 85

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

 

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa papieża Leona XIII

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.