Ogłoszenia parafialne 22 Niedziela Zwykła, 02 września 2018r.

22 Niedziela Zwykła

 

2 września 2018

 1. W naszej wspólnocie parafialnej od poniedziałku mamy nowego wikariusza – ks. Roberta Zienterę. Życzymy ks. Robertowi, aby pobyt w Kolumnie upływał z Bożym błogosławieństwem, pod opieką Maryi i stał się wypełnieniem zadań jakie Pan stawia ks. Robertowi na drodze jego powołania. Zaś spotkania z ludźmi niech będą pełne życzliwości, radości i uśmiechu. Witamy ks. Roberta bardzo serdecznie.

 

 1. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca, nabożeństwo adoracyjne o godz. 17:30.

 

 1. Jutro w poniedziałek 3 września o godz. 10:00 Mszą Św. rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców oraz wszystkich, którym leży na sercu wychowanie młodego pokolenia w duchu chrześcijańskim.

Poświęcenie tornistrów dla pierwszoklasistów odbędzie się w przyszłą niedzielę, 9 września o godz. 10:30.

Pierwsze w tym roku spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnychw przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.10:30.

 

 1. 4 września, we wtorek przypada liturgiczne wspomnienie bł. Sióstr Męczennic z Nowogródka, Polek, nazaretanek. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, w której będzie można podziękować bł. Siostrom, prosić przez ich wstawiennictwo i szczególnie uczcić w obecności relikwii.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

W czwartek będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne podczas Mszy Św. o godz. 7:00 a następnie nabożeństwo „Godziny Św.” Nie będzie spotkania z Wieczernikiem modlitwy za kapłanów.

 

 1. W piątek Msze Święte o godz. 6.30 i 7.00 podczas których będzie możliwość spowiedzi. Chorych odwiedzamy od godz. 8:30.

Okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży w piątek od godz. 15:45. O godz. 16:30 i 18:00 Msze Święte z Komunią Św. wynagradzającą.

 

 1. W najbliższą sobotę, 8 września obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem „Matki Bożej Siewnej. Msze Święte o godz. 6:30, 7:00 i 18:00. Zachęcamy do licznego udziału we Mszach Świętych.

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbierania zeszytów i innych przyborów szkolnych. Dzięki wrażliwości i ofiarności wiernych zebrane dary zostaną przekazane Szkolnemu Kołu Caritas, a które przy współpracy z dyrekcją szkoły trafią do potrzebujących dzieci.

 

 1. Wszystkie dzieci, które pragną dołączyć do zespołu „Boże nutki”, zapraszamy na próby w każdy piątek o godz. 16.30 do kaplicy Bożego Miłosierdzia. Natomiast w każdy pierwszy piątek miesiąca, czyli ten najbliższy także,  zapraszamy do kościoła na wspólną Mszę Świętą.

 

 1. Od września rozpoczną się także próby chórzystówz naszej parafii. Próby będą się odbywać w każdą środę o godz. 19.00 w kaplicy Bożego Miłosierdzia. Wszystkich chętnych, którzy pragną do nas dołączyć, serdecznie zapraszamy.

 

 1. Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej
 2. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w naszej Ojczyźnie VIII Tydzień Wychowania. Jego tematyka będzie nawiązywać do hasła, mającego się rozpocząć już za miesiąc w Rzymie, 15. Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów: Młodzież, wiara i rozeznanie powołania. Niech troska o wychowanie młodego pokolenia będzie naszym wspólnym wysiłkiem.

 

 1. Centrum Służby Rodziniezaprasza do udziału w Boskich Randkachprzeznaczonych dla katolickich singli. Kolejna tegoroczna edycja odbędzie się w niedzielę 30 września2018 r.
  i rozpocznie Mszą św. w intencji dobrego męża i dobrej żonyo godz. 16.00. Do udziału w tej edycji zaproszone są osoby w wieku 30-42 lat. Koszt udziału w wydarzeniu wynosi 25 zł. Szczegółowe informacje na stronach Centrum Służby Rodzinie(www.csr.org.pl) lub na fanpagu.

Komunikat z sesji Rady Biskupów Diecezjalnych na Jasnej Górze

Dnia 25 sierpnia, w przeddzień Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, odbyło się na Jasnej Górze zebranie Rady Biskupów Diecezjalnych. Obradami kierował abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

 1. Podczas obrad przedstawiono inicjatywy ewangelizacyjno-modlitewne, które w Rzymie i w Polsce będą podejmowane przez młodzież i duszpasterzy w czasie trwania obrad Synodu Biskupów poświęconego młodzieży (od 3 do 28 października br.). W nawiązaniu do Światowych Dni Młodzieży w Panamie w styczniu 2019 r., podkreślono wolę licznego udziału młodzieży polskiej i duże zainteresowanie młodych Polaków posługą wolontariatu podczas spotkania z Papieżem Franciszkiem w Panamie.
 2. Biskupi łączą się duchowo z Ojcem Świętym Franciszkiem i wszystkimi uczestnikami Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie. Jednocześnie podkreślają, że duszpasterstwo rodzin stanowi priorytet posługi Kościoła katolickiego w Polsce. Szczególnym wyzwaniem jest przygotowanie narzeczonych do małżeństwa. Biskupi przypominają o konieczności towarzyszenia, zarówno osobom żyjącym w sakramentalnych związkach, jak również i tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji małżeńskiej.
 3. Z wdzięcznością i powagą biskupi przyjęli list papieża Franciszka do Ludu Bożego, który jest odpowiedzią na doniesienia o cierpieniu osób małoletnich z powodu ich wykorzystywania seksualnego popełnianego przez niektórych duchownych. Papież Franciszek napisał m.in: „Cierpienie ofiar i ich rodzin jest także naszym bólem, dlatego musimy ponownie podkreślić nasze wysiłki, aby zapewnić ochronę nieletnim i dorosłym w sytuacjach zagrożenia”. W tym duchu, biskupi potwierdzają zdecydowaną wolę walki z tym grzechem i przestępstwem. Podkreślają jednocześnie konieczność troski o ofiary oraz potrzebę budowania kultury zdolnej do zapobiegania tego rodzaju przestępstwom. W odpowiedzi na wezwanie papieża do konkretnych działań, Rada Biskupów Diecezjalnych postanowiła, aby zgodnie z wcześniejszymi Wytycznymi Konferencji Episkopatu Polski, podjąć na szeroką skalę program prewencji w diecezjach.
 4. Omawiano także założenia nowych zasad formacji kandydatów do kapłaństwa. Kandydaci, żyjący w tak bardzo zmieniającej się współczesnej kulturze, wymagają nowego, bardziej personalnego stylu towarzyszenia i rozeznawania na ich drodze przygotowania się do kapłaństwa. Aktualnie opracowywany jest dokument, który stanowi aplikację do polskich realiów dokumentu Kongregacji ds. Duchowieństwa zatytułowanego „Dar powołania do kapłaństwa. Ratio fundamentalis institutionis sacerdotalis”. W nowym ujęciu formacji chodzi o to, aby kapłan zawsze czuł się uczniem w drodze, stale potrzebującym całościowej formacji, rozumianej jako ciągłe upodabnianie się do Chrystusa.
 5. Szczyt klimatyczny organizowany pod auspicjami ONZ w grudniu br. w Katowicach będzie okazją do przypomnienia odpowiedzialności całej rodziny ludzkiej za dzieło stworzenia, za nasz wspólny dom – Ziemię. W poszanowaniu świata stworzonego wyraża się respektowanie Boga-Stwórcy. To On powierzył człowiekowi Ziemię. Potrzeba więc porozumienia i wspólnego wysiłku w trosce o Ziemię, o co apeluje papież Franciszek w encyklice Laudato si’. Biskupi zachęcają do jej lektury i modlitwy, aby Duch Święty, który tchnie kędy chce, zjednoczył wszystkich w poszanowaniu dzieła stworzenia.
 6. Biskupi są bardzo wdzięczni wszystkim, którzy w czasie wakacyjnym podjęli różnego rodzaju trud pielgrzymowania na Jasną Górę i do innych sanktuariów oraz wszystkim tym, którzy ich przyjmowali w drodze i towarzyszyli im modlitwą. Dziękują także Ojcu Świętemu Franciszkowi za pozdrowienia przekazane przez kard. Konrada Krajewskiego, który przybył w pieszej pielgrzymce z Łodzi na Jasną Górę. Pasterze Kościoła w Polsce wyrażają wdzięczność również osobom duchownym i świeckim za zaangażowanie w różne dzieła ewangelizacyjne podczas wakacji.

Z Jasnej Góry biskupi błogosławią Rodakom w kraju i za granicą. Swym błogosławieństwem obejmują szczególnie wychowawców, nauczycieli, katechetów, dzieci i młodzież, którzy wkrótce rozpoczną nowy rok szkolny i katechetyczny. Wyrażają wdzięczność także rolnikom za ich trud zebrania plonów ziemi i łączą się we wspólnym dziękczynieniu Panu Bogu.

Podpisali: biskupi diecezjalni zgromadzeni na Jasnej Górze

Jasna Góra, 25 sierpnia 2018 r.

 

 1. W kruchcie można nabyć prasę katolicką.

 

 1. Opiece Maryi powierzamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

 

 

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Gabriela Siniarska, l. 56; Karol Bączyk, l. 79; Zdzisław Wasilewski, l. 91

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Pełne komunikaty w gablocie i na stronie internetowej parafii.

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa papieża Leona XIII

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.