Ogłoszenia parafialne 22 Niedziela zwykła, 1 września 2019r.

22     Niedziela Zwykła

1 Września 2019r.

 1. W naszej wspólnocie parafialnej mamy nowego wikariusza – ks. Tomasza Mackiewicza oraz nową siostrę Nazaretankę Wiktorię. Życzymy ks. Tomaszowi i s. Wiktorii, aby pobyt w Kolumnie upływał im z Bożym błogosławieństwem, pod opieką Maryi i stał się wypełnieniem zadań jakie Pan stawia na drodze ich powołania. Zaś spotkania z ludźmi niech będą pełne życzliwości, radości i uśmiechu. Witamy ks. Tomasza i s. Wiktorię bardzo serdecznie.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.

 

 1. Z inicjatywy papieża obchodzimy dziś także Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia. Serdecznie zachęcamy do szerszego zapoznania się z tą inicjatywą i do osobistej modlitwy.

 

 1. Dzisiaj Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. Będzie Ona dla nas okazją do uwielbienia Pana Boga za miniony czas oraz zawierzenia Jemu nowego roku szkolnego i katechetycznego.

 

 1. Jutro podczas uroczystej Mszy Św. o godz. 10.00 prosić będziemy dobrego Boga o błogosławieństwo i światło Ducha Św. dla uczniów, nauczycieli, katechetów i pracowników administracji. Poświęcenie tornistrów dla pierwszoklasistów odbędzie się w przyszłą niedzielę, 9 września o godz. 10:30.

 

 1. 4 września, w środę przypada liturgiczne wspomnienie bł. Sióstr Męczennic z Nowogródka, Polek, nazaretanek. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, w której będzie można podziękować bł. Siostrom, prosić przez ich wstawiennictwo i szczególnie uczcić w obecności relikwii.
 2. W najbliższym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  w czwartek:o godz. 7:00 Msza św. o powołania kapłańskie zakonne i misyjne, oraz w intencji Wieczernika modlitwy za kapłanów i Towarzystwo Przyjaciół WSD, a po niej nabożeństwo Godziny Świętej a następnie spotkanie w dolnym kościele z Wieczernikiem Modlitwy za kapłanów i Towarzystwem Przyjaciół Seminarium.

– w pierwszy piątek:spowiadamy rano i po obiedzie od 16.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 7:00i potrwa do godz.18:00. Po południu msze św. o godz. 16:30i 18:00. Chorychz Komunią Św. odwiedzimy w piątek od godz. 8:00. Z racji spowiedzi kancelaria po południu będzie nieczynna. W sprawach pilnych prosić księdza z kościoła.

w pierwszą sobotę:o godz. 7:00 Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP oraz różaniec.

 

 1. W tym roku po raz drugi odbędzie się Festiwal Sztuki w Kolumnie pt. Pociąg do Kolumny. Tegoroczna Edycja Festiwalu odbędzie się w Kolumnie 7 września (sobota) wzdłuż ul. Piotrkowskiej i na obszarze skweru przy stacji PKP w Kolumnie w godzinach od 9.45 do 23.00. Szczegóły w gablocie.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić po raz 105. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września. Zapraszamy do szczególnej pamięci i modlitwy za naszych najbliższych, którzy przebywają poza granicami Ojczyzny.

 

 1. Młodzież pragnąca przystąpić do sakramentu bierzmowania, jak również Rodzice, którzy chcą aby ich dziecko przystąpiło do I Komunii Świętej w naszej parafii muszą złożyć do 20 września odpowiednią deklaracje. Deklaracje do pobrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbierania zeszytów i innych przyborów szkolnych. Dzięki wrażliwości i ofiarności wiernych zebrane dary zostaną przekazane Szkolnemu Kołu Caritas, a które przy współpracy z dyrekcją szkoły trafią do potrzebujących dzieci.

 

 1. Wszystkie dzieci, które pragną śpiewać w naszym parafialnym dziecięcym zespole „Boże Nutki” zapraszamy na pierwsze wstępne spotkanie już 13 września, tj. w drugi piątek września, na godz. 16.00 do kościoła.Dzieci mają próby raz w tygodniu i śpiewają w każdą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 10.30.

 

 1. Zapraszamy także do chóru wszystkich umiejących choć trochę śpiewać 🙂 Pierwsza próba dla nowych osób odbędzie 18 września, tj. w środę o godz. 19.00.Przypominamy, że nasz chór śpiewa w naszej parafii raz w miesiącu w ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 12.00 i na różnych parafialnych uroczystościach. Więcej informacji o zespołach u członków zespołu lub u s. Lidii.

 

 1. Siostry nazaretanki zapraszają młodzież od 14 roku wzwyż na spotkania Duszpasterstwa Młodzieży Nazaretańskiej czyli DMN. DMN to grupa młodych ludzi, która wpatrując się w Najświętszą Rodzinę z Nazaretu, pragnie wzrastać w wierze i miłości oraz budować prawdziwą wspólnotę, otwartą na Boga i drugiego człowieka. Spotkania u naszych sióstr nazaretanek w Kolumnie odbywają się co piątek o godz. 19.00 na ul. Komuny Paryskiej 10 w domu sióstr. Na pierwsze spotkanie zapraszamy 13 września, tj. w piątek, o godz. 19.00.

 

 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Panom, którzy pracowali w minionym tygodniu na cmentarzu przy budowie nowego ogrodzenia.

 

 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościół na dzisiejszą niedzielę.

 

 1. Prasa katolicka do nabycia w kruchtach kościoła. Zachęcamy do zakupu i lektury

 

 1. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Ryszard Noszczyński, l. 66

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

 

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa papieża Leona XIII

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.

 

 

Modlitwa poświęcenia figury św. Michała Archanioła.

 

Wszechmogący wieczny Boże, wielbimy Cię w Świętych twoich. Życie ich jest dla nas wzorem, a wstawiennictwo wyjednywa nam Twoją pomoc. Przez naśladowanie ich cnót oczekujemy dziedzictwa Twojej chwały. Prosimy Cię pobłogosław +tę figurę świętego Michała Archanioła. Spraw, aby Ci, którzy z wiarą będą na nią patrzyli, mogli zwyciężać wrogów duszy i ciała tak za życia, jak i w momencie śmierci. Użycz nam, panie, za pośrednictwem świętego Michała Archanioła skutecznej pomocy i obrony. Prosimy Cię o to przez Chrystusa Pana naszego. Amen.