Ogłoszenia parafialne, 22 Niedziela Zwykła, 29 sierpnia 2021r.

22 Niedziela Zwykła

29 Sierpnia 2021r.

 1. Przypominamy o przestrzeganiu przepisów higienicznych w z związku z epidemią koronawirusa. W kościele trzeba posiadać maski i dezynfekować dłonie.

 1. Dzisiaj o godzinie 19:00 w murach naszej świątyni odbędzie się koncert charytatywny pod tytułem „Gramy dla Jagódki” w wykonaniu maestoso kwartet, który mieliśmy przyjemność gościć w ubiegłym roku. Koncert będzie poświęcony półtorarocznej Jagódce, która choruje na nowotwór kręgosłupa przez co jest sparaliżowana od pasa w dół. Wraz z koncertem zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek przy wyjściach z kościoła. Pieniądze zostaną przeznaczone na kosztowny zabieg, który jest możliwy do wykonania w Stanach. Serdecznie zapraszamy.

 1. Czas urlopów i wakacji, który się kończy, był dla wielu z nas okazją do pogłębienia więzi z Bogiem, szukania i rozpoznawania znaków Jego obecności i błogosławieństwa. Jesteśmy bowiem ludem Boga. Czasami wędrującym przez pustynię Izraelitom wydawał się daleki, jednak w rzeczywistości był Bogiem bliskim, zatroskanym o swój lud. Dziś także troszczy się o swój lud, prowadzi go, strzeże, błogosławi, udziela mu sakramentów, żeby żył w świętości. Trzeba jednak zadawać sobie pytanie, czy robię wszystko, by razem z innymi być Jego ludem.

 1. We wtorek 31 sierpnia będziemy obchodzić 41. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, które zakończyły strajki i rozpoczęły proces przebudowy naszego państwa. Żyliśmy ideałami solidarności, prawdy, wolności. Dziś warto zadać sobie pytanie, co w naszych sercach zostało z etosu Solidarności tamtych lat.

 1. Tak jak słyszeliśmy w komunikatach kurialnych ks. Arcybiskup Grzegorz Ryś podjął decyzję, aby w Kolegiacie w Łasku odbyło się „Jerycho Modlitewne”. Jest to modlitwa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, która trwa przez siedem dni i siedem nocy. Nawiązuje do starotestamentalnego oblężenia i zdobycia Jerycha. Wówczas Jozue wraz ze swoim ludem, przez siedem dni okrążali codziennie twierdzę Jerycho. W ostatnim dniu mury obronne Jerycha runęły. Są sprawy, które wydają się nie do przejścia, nie do zdobycia. Historia wielu osób oraz wspólnot podejmujących trud Jerycha modlitewnego pokazuje, że Pan Bóg korzysta z tego czasu otwarcia na Jego obecność i błogosławi obficie. Maryja w to uwierzyła, korzystajmy i my z Jej wstawiennictwa w Łaskim Sanktuarium. Ks. Abp prosi, aby w Kolegiacie w Łasku zgromadzili się wierni trzech dekanatów: Pabianickiego, Widawskiego i Łaskiego. Odpowiadając na apel ks. Abpa Grzegorza rozpoczniemy w Kolegiacie modlitwę 1 września o godz. 18.00 Mszą Świętą. Zakończymy 8 września również Mszą Świętą sprawowaną o godz. 18.00. Bóg mógł wysłać samego Jozuego, aby runęły Mury Jerycha. Polecił Mu jednak, aby zrobił to ze wspólnotą swojego narodu. Trzeba, abyśmy byli na tej modlitwie we wspólnocie. Dlatego możemy zapisywać się indywidualnie na modlitewne Jerycho, na konkretne godziny zarówno w dzień jak i w nocy. Prosimy, aby zaangażowali się w modlitwę członkowie Kół Różańcowych oraz pozostałych grup modlitewnych. Dla naszej Kolumieńskiej parafii w sposób szczególny wyznaczono czas w środę 1 września od godz. 20.00 do 22.00 oraz w niedzielę 5 września również w godz. 20.00 do 22.00. Zapraszam poszczególne grupy do zapisania się na te poszczególne godziny. W ramach tej godziny modlitwy, będziemy modlić się na różańcu i adorują w ciszy Najświętszy Sakrament. Intencja tej modlitwy: to Małżonkowie i Kapłani oraz ta, którą podał ks. Abp: „o ożywienie wiary, skruszenie każdej naszej zatwardziałości serca”.

 1. W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii.

 1. 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli i rodziców, w naszym kościele w niedzielę 5 września o godz. 10.30. Serdecznie zapraszamy.

 1. W najbliższym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.w czwartek: o godz. 7:00 Msza św. o powołania kapłańskie zakonne i misyjne, oraz w intencji Wieczernika modlitwy za kapłanów, a po niej nabożeństwo Godziny Świętej, następnie spotkanie w Sali dolnego kościoła z Wieczernikiem Modlitw za kapłanów i Towarzystwem Przyjaciół WSD w pierwszy piątek: spowiadamy rano i po obiedzie od 16.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 7:00 i potrwa do godz.18:00. Po południu msze św. o godz. 16:30 i 18:00. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy w piątek od godz. 8:00. Z racji spowiedzi kancelaria w tym dniu będzie nieczynna. – w pierwszą sobotę: o godz. 7.00 Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Maryi a po niej nabożeństwo I soboty i Różaniec.

 1. W przyszłą niedzielę o 17.30 nabożeństwo eucharystyczne.

 1. Do służby przy ołtarzu zapraszamy chłopców po Pierwszej Komunii Świętej, aby w grupie kandydatów przygotowywali się do obowiązków ministrantów. Zainteresowanych, najlepiej z rodzicami, zapraszamy do zakrystii po niedzielnych Mszach Świętych. Zapisy u ks. Tomasza – opiekuna liturgicznej służby ołtarza.

 1. Zapraszamy chętnych i zdolnych parafian do współtworzenia naszych muzycznych zespołów parafialnych! Każdy w każdym wieku znajdzie coś dla siebie! Wszystkie dzieci pragnące śpiewać (już od 4 roku życia) zapraszamy w każdy piątek o godz. 16.30 do naszego kościoła na próbę śpiewu. Najbliższa próba będzie już 27 sierpnia w piątek. Młodzież zapraszamy do młodzieżowego zespołu. A wszystkich dorosłych do zespołu Rolnicza Band i do chóru parafialnego. Chór parafialny ma swoje próby w każdą środę o godz. 19.00 w naszym kościele i zaczyna swą działalność od 1 września. Serdecznie zapraszamy!

 1. Podobnie jak w roku ubiegłym organizujemy zbiórkę przyborów szkolnych. Zeszyty, kredki, farby, mazaki, plecaki itp. możemy przynosić do kancelarii parafialnej bądź zakrystii. Wszystkie zgromadzone przybory przekażemy do naszej szkoły.

 1. Młodzież pragnąca przystąpić do sakramentu bierzmowania, jak również Rodzice, którzy chcą, aby ich dziecko przystąpiło do I Komunii Świętej w naszej parafii zgodnie z zarządzeniem muszą złożyć do 30 września odpowiednią deklaracje. Deklaracje do pobrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa stałe w naszej parafii: w środę Wypominki za zmarłych o 17.30 a następnie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartki po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 19.30 Pamiętajmy także, aby wstąpić na chwilę rozmowy z Jezusem czekającym na nas w tabernakulum, kiedy będziemy przechodzić obok kościoła.

 1. W kaplicy Bożego Miłosierdzia jest skrzynka intencyjna do której można składać kartki z czytelnie wypisanymi intencjami na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nowenna jest odprawiana w każdą środę przed Mszą Świętą o godz. 18.00

 1. W czwartki zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej do 19.30.

 1. Zwracajmy uwagę na zachowanie dwutygodniowego wyprzedzenia podawania intencji mszalnych. To pozwala na umieszczanie pełnego zasobu mszy świętych w gablotach przed kościołem. Zachęcamy do sprawdzania poprawności umieszczonych tam intencji, co zapobiegnie możliwym pomyłkom.

 

 1. Informacja na temat cmentarza: Powstały nowe księgi cmentarne dlatego zapraszam do kancelarii wszystkich, również te osoby, które mają opłacone groby, abyśmy mogli uzupełnić w nowych księgach. Zapraszam też na stronę internetową cmentarza. (W wyszukiwarce wpisujemy grobonet łask kolumna, adres: https://laskkolumna.grobonet.com)

 

 1. W sprawach cmentarnych ks. Proboszcz przyjmuje we wtorki w godzinach pracy kancelarii

 1. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę na płaskorzeźbę św. Józefa oraz za wpłaty na konto parafialne. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

 1. W kruchtach kościoła można nabyć prasę katolicką.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień.

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Zbigniew Dregier, l. 66

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

– w piątek 3 września – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież i doktor Kościoła, teolog, reformator.

 

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa papieża Leona XIII

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.