Ogłoszenia parafialne, 23 Niedziela Zwykła, 4 września 2022r.

23     Niedziela Zwykła

4 Września 2022r.

 1. Decyzją ks. Arcybiskupa Grzegorza Rysia w miejsce ks. Bartłomieja został mianowany nowy prefekt dla Roku Propedeutycznego ks. Piotr Kępniak. Życzymy ks. Piotrowi, aby pobyt w Kolumnie upływał jemu z Bożym błogosławieństwem, pod opieką Maryi i stał się wypełnieniem zadań jakie Pan stawia na drodze jego powołania. Witamy ks. Piotra bardzo serdecznie.

 1. Dzisiaj o 17.30 nabożeństwo eucharystyczne.

 1. Dziś dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku kościelnego. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem.

 1. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce. Błogosławieństwo ziarna siewnego podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.

 1. Nasz kleryk Krzysztof kończy rok nowicjatu w zakonie Misjonarzy Świętej Rodziny. W czwartek 8-go września będzie składał pierwsze roczne śluby zakonne. Módlmy się o łaskę dla niego dobrego rozeznania zakonnego powołania. Uroczystość odbędzie się w miejscowości Wielki Klincz o godz. 12.00. Otoczmy go naszymi modlitwami.

 1. Wychowanie religijne jest naszym wspólnym obowiązkiem. Oczywiście pierwszymi wychowawcami są zawsze rodzice. Chodzi o rozwój intelektualny dzieci i ich rozwój duchowy ku świętości. Otwieramy ich serca na Boga i świat, który nas otacza. Chcemy wypraszać dla nich łaski, których potrzebują. Dlatego w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz.10.30 pragniemy otoczyć szczególną modlitwą dzieci, które w tym roku rozpoczęły naukę w szkole, i je pobłogosławić. Zapraszamy dzieci i ich rodziców. Podczas tej Mszy Świętej odbędzie się Poświęcenie tornistrów dla pierwszoklasistów.

 1. W każdą drugą niedzielę miesiąca, czyli już za tydzień, 11 września, na nowo w naszej parafii będą dodatkowe Msze Święte o godz. 14.30, które organizuje Stowarzyszenie Najświętszej Rodziny z Nazaretu działające przy siostrach nazaretankach w naszej parafii. Wówczas po każdej Mszy Świętej będzie konferencja Kapłana, adoracja Najświętszego Sakramentu i spotkanie we wspólnocie. Serdecznie zapraszamy.

 1. Po wakacjach wznawiamy „Katechezę dla dorosłych”. Zapraszamy na nie serdecznie wszystkich. Rozpoczynamy zawsze po Mszy świętej wieczornej ok. g. 18.40 w sali spotkań w dolnym kościele. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek 13 września.

 1. Zapraszamy do włączenia się w działalność naszych parafialnych wspólnot, w których można pogłębiać swoją formację duchową i służyć innym. W naszej parafii działają:schola dziecięca, młodzieżowa, chór parafialny, Liturgiczna Służba Ołtarza, Koła Żywego Różańca, Wieczernik Modlitwy za Kapłanów, Towarzystwo Przyjaciół WSD w Łodzi – serdecznie zapraszamy!

 1. W każdy piątek o godz. 19.00 w salce parafialnej lub u sióstr na nowo ruszamy ze spotkaniami dla młodzieży (wiek 14 +), tzw. Duszpasterstwo Młodzieży Nazaretańskiej. Spotkania często kształtują i tworzą sami młodzi, ale przede wszystkim rozważamy Boże Słowo i w Jego świetle odczytujemy naszą codzienność.

  Zapraszamy także na adorację Najświętszego Sakramentu dla młodzieży, które będą w drugie piątki miesiąca po wieczornej Mszy Świętej do godz. 20.00. Adoracji będzie towarzyszyć nasza młodzieżowa schola. Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych ciałem i duchem.

 1. Do służby przy ołtarzu zapraszamy chłopców po Pierwszej Komunii Świętej, aby w grupie kandydatów przygotowywali się do obowiązków ministrantów. Zainteresowanych, najlepiej z rodzicami, zapraszamy do zakrystii po niedzielnych Mszach Świętych. Zapisy u ks. Wojciecha – opiekuna liturgicznej służby ołtarza.

 2. Zapraszamy chętnych i zdolnych parafian do współtworzenia naszych muzycznych zespołów parafialnych! Każdy w każdym wieku znajdzie coś dla siebie! Wszystkie dzieci pragnące śpiewać (już od 4 roku życia) zapraszamy w każdy piątek o godz. 16.00 do naszego kościoła na próbę śpiewu. Młodzież zapraszamy do młodzieżowego zespołu. A wszystkich dorosłych do zespołu Rolnicza Band i do chóru parafialnego. Chór parafialny ma swoje próby w każdą środę o godz. 19.00 w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy!

 1. Młodzież pragnąca przystąpić do sakramentu bierzmowania, jak również Rodzice, którzy chcą, aby ich dziecko przystąpiło do I Komunii Świętej w naszej parafii zgodnie z zarządzeniem muszą złożyć do 30 września odpowiednią deklaracje. Deklaracje do pobrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa stałe w naszej parafii: w środę Wypominki za zmarłych o 17.30 a następnie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartki po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 19.30 Pamiętajmy także, aby wstąpić na chwilę rozmowy z Jezusem czekającym na nas w tabernakulum, kiedy będziemy przechodzić obok kościoła.

 1. W kaplicy Bożego Miłosierdzia jest skrzynka intencyjna do której można składać kartki z czytelnie wypisanymi intencjami na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nowenna jest odprawiana w każdą środę przed Mszą Świętą o godz. 18.00

 1. W czwartki zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej do 19.30.

 1. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę oraz za wpłaty na konto parafialne. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

 1. W kruchtach kościoła można nabyć prasę katolicką.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień.

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: + + Marian Maląg, l. 86. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 1. Zapraszamy na rekrutację do Studium Organistowskiego, która odbędzie się 14 września od godz. 17.00 przy ul. Zgierska 123. Studium przygotowuje do wykonywania funkcji organisty w parafii, pomaga także podnieść kwalifikacje muzyczno-liturgiczne wykonującym już posługę organisty w parafii. Informacje o rekrutacji są dostępne

  u duszpasterzy oraz na stronie internetowej archidiecezji łódzkiej.

 2. W Archidiecezjalnym Ośrodku Katechumenalnym zaczyna się kolejny rok przygotowania dorosłych do przyjęcia sakramentów inicjacji chrześcijańskiej: chrztu, bierzmowania, Eucharystii. Spotkania rozpoczną się 19 września 2022 r. o godz. 19.00 przy ul. Ks. I. Skorupki 7 w Łodzi. Więcej informacji na stronie: www.katechumenat-lodz.blogspot.com

 3. Centrum Służby Rodzinie w Łodzi zaprasza do wzięcia udziału w grupie wsparcia te osoby pełnoletnie, które wychowały się w rodzinach z problemem uzależnienia od alkoholu lub są w związkach z osobą uzależnioną. Pierwsze spotkanie 7 września 2022 r. przy ul. Broniewskiego 1A. Uczestnictwo w grupie jest bezpłatne. Zapisy mailowo: csr@csr.org.pl lub telefonicznie: 607 131 131.

 4. W sobotę 10 września wyruszy ulicami Łodzi Jerycho Rowerowe. Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00 pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia w kościele Księży Salezjanów przy ul. Wodnej, a zakończy ok. godz. 18.00 przed kościołem Ojców Jezuitów. Kilka etapów pielgrzymki przejedzie z nami Ksiądz Arcybiskup. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.lodzkiejerycho.pl.

 5. Dnia 10 września przypada Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom. W naszej archidiecezji zostało powołane do istnienia duszpasterstwo specjalistyczne skierowane do wszystkich, którzy mają myśli samobójcze lub są po próbach samobójczych. Jego zadaniem jest również towarzyszenie tym, którzy doświadczają żałoby po samobójczej śmierci bliskiej osoby. Szczegóły na stronie internetowej: www.papagenoteam.com. Msza św. w intencji osób w kryzysie celebrowana będzie 10 września o godz. 18.00 w Parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104).

 6. W Archidiecezjalnym Ośrodku Katechumenalnym rozpoczyna się kolejny rok przygotowania dorosłych do przyjęcia sakramentów chrztu, bierzmowania, Eucharystii oraz małżeństwa. Dla nieochrzczonych przewidziany jest całoroczny program formacyjny, który zaczyna się 19 września 2022 r. Półroczne przygotowanie do bierzmowania rozpocznie się 23 września 2022 r. (druga tura 10 lutego 2023 r.). Seminarium przygotowujące do sakramentu małżeństwa zacznie się 12 października 2022 r (druga tura 22 lutego 2023 r.) Zapisy na stronie internetowej: www.domalzenstwa.pl. Kontakt: e-mail: katechumenat@archidiecezja.lodz.pl

 

 

Módlmy się o pokój na Ukrainie, w Europie, na Świecie:
Ojcze, obdarz nasze czasy dniami pokoju. Niech już nie będzie wojny.
Oddajemy się Tobie w opiekę z całą ufnością, i wołamy przez przyczynę Najświętszej Maryi Panny, Królowej Pokoju: Pod Twoją obronę…

Święty Michale Archaniele, Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.