Ogłoszenia parafialne, 23 NIedziela Zwykła, 5 września 2021r.

•  5 Września 2021r.

1. Przypominamy o przestrzeganiu przepisów higienicznych w z związku z epidemią koronawirusa. W kościele trzeba posiadać maski i dezynfekować dłonie.

1. Dzisiaj podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 10.30 prosić będziemy dobrego Boga o błogosławieństwo i światło Ducha Świętego dla uczniów, nauczycieli, katechetów i pracowników administracji.

1. Dzisiaj o godz. 17.30 Nabożeństwo adoracyjne

1. Dzisiaj w Kolegiacie Łaskiej nasza Kolumieńska parafia bierze udział w Jerychu Modlitewnym w godz. 20.00 do 22.00.

1. Człowiek, który ma serce przepełnione miłością, na spotkaniu chce powiedzieć dosłownie o wszystkim. Kiedy szuka pocieszenia, umocnienia, wsparcia w trudnościach, pomocnej rady, wtedy ma mało czasu na bycie blisko i słuchanie Boga, który kocha. Lecz jeśli nie ma miłości, to wszystko się dłuży i jest tylko niemiłym obowiązkiem. Nie zapominajmy o miłości, gdy jesteśmy na niedzielnej Eucharystii, bo stoimy przed Tym, który jest miłością i z miłości daje nam siebie jako pokarm na życie wieczne.

1. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb.

1. Wychowanie religijne jest naszym wspólnym obowiązkiem. Oczywiście pierwszymi wychowawcami są zawsze rodzice. Chodzi o rozwój intelektualny dzieci i ich rozwój duchowy ku świętości. Otwieramy ich serca na Boga i świat, który nas otacza. Chcemy wypraszać dla nich łaski, których potrzebują. Dlatego w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz.10.30 pragniemy otoczyć szczególną modlitwą dzieci, które w tym roku rozpoczęły naukę w szkole, i je pobłogosławić. Zapraszamy dzieci i ich rodziców. Podczas tej Mszy Świętej odbędzie się Poświęcenie tornistrów dla pierwszoklasistów.

1. Po wakacjach wznawiamy „Katechezę dla dorosłych”. Zapraszamy na nie serdecznie wszystkich. Rozpoczynamy zawsze po Mszy świętej wieczornej ok. g. 18.40 w sali spotkań w dolnym kościele. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek 14 września.

1. W przyszłą niedzielę (12 września), o godz. 14.30 w naszym kościele będzie Msza Święta Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Szczegóły o Stowarzyszeniu są na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

Po Mszy Świętej będzie konferencja i spotkanie na sali dolnego kościoła. Oddzielnie zajęcia z dziećmi. Serdecznie zapraszamy.

1. Spotkania dla młodzieży od 15 roku życia, tzw. Duszpasterstwo Młodzieży Nazaretańskiej, są w każdy piątek o godz. 19.00 u sióstr nazaretanek. Serdecznie zapraszamy.

1. Do służby przy ołtarzu zapraszamy chłopców po Pierwszej Komunii Świętej, aby w grupie kandydatów przygotowywali się do obowiązków ministrantów. Zainteresowanych, najlepiej z rodzicami, zapraszamy do zakrystii po niedzielnych Mszach Świętych. Zapisy u ks. Tomasza – opiekuna liturgicznej służby ołtarza.

1. Zapraszamy chętnych i zdolnych parafian do współtworzenia naszych muzycznych zespołów parafialnych! Każdy w każdym wieku znajdzie coś dla siebie! Wszystkie dzieci pragnące śpiewać (już od 4 roku życia) zapraszamy w każdy piątek o godz. 16.30 do naszego kościoła na próbę śpiewu. Najbliższa próba będzie już w piątek. Młodzież zapraszamy do młodzieżowego zespołu. A wszystkich dorosłych do zespołu Rolnicza Band i do chóru parafialnego. Chór parafialny ma swoje próby w każdą środę o godz. 19.00 w naszym kościele i zaczyna swą działalność od 1 września. Serdecznie zapraszamy!

1. Młodzież pragnąca przystąpić do sakramentu bierzmowania, jak również Rodzice, którzy chcą, aby ich dziecko przystąpiło do I Komunii Świętej w naszej parafii zgodnie z zarządzeniem muszą złożyć do 30 września odpowiednią deklaracje. Deklaracje do pobrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

1. Zapraszamy na nabożeństwa stałe w naszej parafii: w środę Wypominki za zmarłych o 17.30 a następnie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartki po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 19.30 Pamiętajmy także, aby wstąpić na chwilę rozmowy z Jezusem czekającym na nas w tabernakulum, kiedy będziemy przechodzić obok kościoła.

1. W kaplicy Bożego Miłosierdzia jest skrzynka intencyjna do której można składać kartki z czytelnie wypisanymi intencjami na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nowenna jest odprawiana w każdą środę przed Mszą Świętą o godz. 18.00

1. W czwartki zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej do 19.30.

1. Zwracajmy uwagę na zachowanie dwutygodniowego wyprzedzenia podawania intencji mszalnych. To pozwala na umieszczanie pełnego zasobu mszy świętych w gablotach przed kościołem. Zachęcamy do sprawdzania poprawności umieszczonych tam intencji, co zapobiegnie możliwym pomyłkom.

1. Informacja na temat cmentarza: Powstały nowe księgi cmentarne dlatego zapraszam do kancelarii wszystkich, również te osoby, które mają opłacone groby, abyśmy mogli uzupełnić w nowych księgach. Zapraszam też na stronę internetową cmentarza. (W wyszukiwarce wpisujemy grobonet łask kolumna, adres: https://laskkolumna.grobonet.com)

1. W sprawach cmentarnych ks. Proboszcz przyjmuje we wtorki w godzinach pracy kancelarii

1. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie pandemii czują się odpowiedzialni i dbają o materialne potrzeby Kościoła, wspierając bieżące funkcjonowanie i utrzymanie świątyni.

1. W minioną niedzielę zebraliśmy podczas koncertu na Jagódkę 1791,- zł. Składamy serdeczne Bóg Zapłać.

1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Rozalia Pryca, l. 80; Janina Zielińska, l. 89