Ogłoszenia parafialne 23 Niedziela Zwykła, 8 września 2019r.

23 Niedziela Zwykła

8 Września 2019r.

 

 1. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września.

 

 1. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej zapraszam na katechezę dla dorosłych.

 

 1. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 19.00 do 20.00 w kaplicy Bożego Miłosierdzia.

 

 1. Spotkanie z ministrantami w najbliższy czwartek o godz. 19.00

 

 1. Na kolejne nabożeństwo fatimskie z procesją serdecznie zapraszamy w piątek 13 września. Nabożeństwo rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 17:15, następnie Msza Święta.

 

 1. Nabożeństwo różańcowe w intencji wszystkich odpowiedzialnych za dzieło wychowania młodego pokolenia i w intencji naszej Ojczyzny, odprawimy w trzecią niedzielę miesiąca, tj. za tydzień, o godz. 17:15. Wcześniej o 16.45 spotkanie z Kołami Różańcowymi.

 

 1. Młodzież pragnąca przystąpić do sakramentu bierzmowania, jak również Rodzice, którzy chcą aby ich dziecko przystąpiło do I Komunii Świętej w naszej parafii muszą złożyć do 20 września odpowiednią deklaracje. Deklaracje do pobrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

 1. Spotkanie z rodzicami dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się, 22 września i rozpocznie się po Mszy Św. o godz. 10:30 w kościele.

 

 1. Początek roku szkolnego skłania nas do wytężonej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania.

 

 1. Najbliższa niedziela to także Dzień Środków Społecznego Przekazu.

 

 1. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 

 1. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone są na tzw. tacę gospodarczą. W każdą trzecią niedzielę miesiąca ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze prace i dzieła.

 

 1. Wszystkie dzieci, które pragną śpiewać w naszym parafialnym dziecięcym zespole „Boże Nutki” zapraszamy na pierwsze wstępne spotkanie 13 września, na godz. 16.00 do kościoła.Dzieci mają próby raz w tygodniu i śpiewają w każdą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 10.30.

 

 1. Zapraszamy także do chóru wszystkich umiejących choć trochę śpiewać 🙂 Pierwsza próba dla nowych osób odbędzie 18 września, tj. w środę o godz. 19.00.Przypominamy, że nasz chór śpiewa w naszej parafii raz w miesiącu w ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 12.00 i na różnych parafialnych uroczystościach. Więcej informacji o zespołach u członków zespołu lub u s. Lidii.

 

 1. Siostry nazaretanki zapraszają młodzież od 14 roku wzwyż na spotkania Duszpasterstwa Młodzieży Nazaretańskiej czyli DMN. DMN to grupa młodych ludzi, która wpatrując się w Najświętszą Rodzinę z Nazaretu, pragnie wzrastać w wierze i miłości oraz budować prawdziwą wspólnotę, otwartą na Boga i drugiego człowieka. Spotkania u naszych sióstr nazaretanek w Kolumnie odbywają się co piątek o godz. 19.00 na ul. Komuny Paryskiej 10 w domu sióstr. Na pierwsze spotkanie zapraszamy 13 września, tj. w piątek, o godz. 19.00.

 

 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Panom, którzy pracowali w minionym tygodniu na cmentarzu przy budowie nowego ogrodzenia.

 

 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościół na dzisiejszą niedzielę.

 

 1. Prasa katolicka do nabycia w kruchtach kościoła. Zachęcamy do zakupu i lektury

 

 1. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Kazimierz Włodarczyk, l. 84; Marianna Pytlińska, l. 82; Krzysztof

Heinrich, l. 37

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

 

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa papieża Leona XIII

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.