Ogłoszenia parafialne 24 Niedziela Zwykła, 15 września 2019r.

24 Niedziela Zwykła

15 Września 2019r.

 

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.

 

 1. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.15 nabożeństwo różańcowe w intencji wszystkich odpowiedzialnych za dzieło wychowania młodego pokolenia i w intencji naszej Ojczyzny. Wcześniej o 16.45 spotkanie z Kołami Różańcowymi.

 

 1. Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży zapraszamy w święto św. Stanisława Kostki w środę 18 września o godz. 18.00.

 

 1. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu dla mężczyzn od 20.00 do 21.00.

 

 1. Wydział Duszpasterstwai Wydział Katechetycznyinformują:

Pierwsza Komunia św.– zgodnie z nową instrukcją odbywa się na zakończenie III klasy Szkoły Podstawowej. Rodzice mają obowiązek zgłosić swoje dziecko najpóźniej do końca września u Księdza Proboszcza. Muszą również dostarczyć metrykę chrztu św. dziecka. W przypadku dzieci nieochrzczonych Ksiądz Proboszcz jak najszybciej podejmuje przygotowanie dziecka do chrztu św. włączając w to przygotowanie także jego rodziców. Po rozmowie z rodzicami i rozeznaniu Ksiądz Proboszcz podejmuje decyzję o przyjęciu dziecka do grupy przygotowującej się do sakramentu Eucharystii w jego parafii. Przygotowanie do I Komunii św. odbywa się jednocześnie w parafii i w szkole przez cały rok szkolny. W parafii należy zorganizować spotkania formacyjne osobno z rodzicami i osobno z dziećmi.

 

Sakrament bierzmowania– Zgodnie z nową instrukcją przygotowanie do sakramentu bierzmowania docelowo ma trwać 3 lata. Uczniowie klas VII do bierzmowania przystąpią po trzyletnim przygotowaniu w klasie pierwszej szkoły ponadpodstawowej. Przygotowanie do bierzmowania odbywa się jednocześnie w parafii i w szkole. Spotkania formacyjne dla kandydatów powinny odbywać się w parafii w grupach przynajmniej raz w miesiącu.

 

 1. W naszej parafiido 20 września przyjmujemy zapisy młodzieży do bierzmowania zgodnie z zarządzeniem Deklaracje składają wszyscy uczniowie klas VII, VIII i I ponadpostawowej oprócz tych osób, które złożyły już takie deklaracje rok temu. Deklaracje składają także osoby starsze, które jeszcze u bierzmowania nie byli a chcieliby do niego przystąpić. Deklaracje do pobrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

 1. Spotkanie z rodzicami dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się, w przyszłą niedzielę 22 września i rozpocznie się po Mszy Św. o godz. 10:30 w kościele.

 

 1. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Ofiary wrzucamy do czarnych puszek umieszczonych przy szklanych drzwiach przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone są na tzw. tacę gospodarczą. W każdą trzecią niedzielę miesiąca ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze prace i dzieła.

 

 

 1. Zapraszamy także do chóru wszystkich umiejących choć trochę śpiewać. Pierwsza próba dla nowych osób odbędzie w środę o godz. 19.00.

 

 

 1. Bardzo serdecznie dziękuję p. Małgorzacie za ofiarowany obrus na ołtarz.

 

 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Panom, którzy pracowali w minionym tygodniu na cmentarzu przy budowie nowego ogrodzenia.

 

 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościół na dzisiejszą niedzielę.

 

 1. Prasa katolicka do nabycia w kruchtach kościoła. Zachęcamy do zakupu i lektury

 

 1. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.

 

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa papieża Leona XIII

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.