Ogłoszenia parafialne, 25 Niedziela Zwykła, 18 września 2022r.

25     Niedziela Zwykła

18 Września 2022r.

 1. Dzisiaj taca gospodarcza a ofiary składane do puszek przeznaczone są na Stolicę Apostolską.

 1. Dzisiaj spotkanie z Kołami Żywego Różańca o g. 16.45 a następnie nabożeństwo różańcowe o 17.15.

 1. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi, którzy w naszej parafii będą przeżywać Rok Propedeutyczny.

 1. Dziś dwudziesta piąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wspólnie, abyśmy zachowując Boże przykazania, zasłużyli na życie wieczne (kolekta mszalna). Niech udział w świętych obrzędach wspomaga nas na drodze wiernego wypełniania Bożego prawa.

 1. Dziś przypada także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. W korzystaniu z przestrzeni medialnej niech wszystkim towarzyszy wzajemna życzliwość i szacunek. Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny.

 1. Dziś, 18 września, przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Ze względu na przypadającą niedzielę nie jest ono celebrowane w liturgii. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.

 1. W środę, 21 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

 1. W piątek, 23 września, będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio. To jeden z największych świętych XX wieku, który był szczególnym narzędziem działania Boga w świecie.

 2. W najbliższą niedzielę, 25 września, w Kościele przypada 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

 1. Ksiądz Proboszcz Kolegiaty w Łasku zaprasza w najbliższą niedzielę na uroczystość odsłonięcia i poświęcenia pomnika upamiętniającego Prymasa Jana Łaskiego. Uroczystości odbędą się o godz. 17.00 na Placu Dąbrowskiego (przed Kolegiatą). O godz. 18.00 Msza święta dziękczynna za 600 lat miasta Łask sprawowana przez ks. abpa Grzegorza Rysia. Po Mszy Świętej we wnętrzu kolegiaty rozpocznie się koncert Zespołu Kameralnego No-Net pt. Fantazje Maryjne. 

 1. Spotkanie z rodzicami dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się, we wtorek 27 września 2022r. o godz. 18.45 w kościele.

 1. Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. będzie podczas Mszy Świętej o godz. 10:30 w niedzielę 2 października br.

 1. Pierwsze formacyjne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania szkół ponadpodstawowych odbędzie się w naszym kościele w niedzielę 2 października po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00.

 1. Katechezy dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa odbywają się w naszej parafii we wszystkie soboty Wielkiego Postu.

 1. Zwyczajem tej parafii jest, że I Komunia Święta odbywa się zawsze w Zesłanie Ducha Świętego (który jest zmiennym terminem), Rocznica natomiast tydzień później. I tak będzie również w przyszłym Roku. I Komunia Święta odbędzie się 28 maja 2023r. a Rocznica 4 czerwca 2023r.. Jednak od roku 2024 nastąpi zmiana, I Komunia Święta będzie w stałym terminie zawsze w III niedzielę maja a Rocznica w IV niedzielę maja.

 

 1. W gablocie i na stronie internetowej parafii podany jest terminarz przygotowań do I Komunii Świętej oraz spotkań z rodzicami.

 1. Młodzież pragnąca przystąpić do sakramentu bierzmowania, jak również Rodzice, którzy chcą, aby ich dziecko przystąpiło do I Komunii Świętej w naszej parafii zgodnie z zarządzeniem muszą złożyć do 30 września odpowiednią deklaracje. Deklaracje do pobrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 1. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę oraz za wpłaty na konto parafialne. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

 1. W kruchtach kościoła można nabyć prasę katolicką.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień.

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: + + Wojciech Masirek, l. 58. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 1. Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodzin na Jasną Górę, organizowaną pod hasłem „Rodzina wspólnotą pokoju”. Rozpoczęcie pielgrzymki w sobotę 24 września o godz. 15.30 w Kaplicy Cudownego Obrazu. Centralna Msza św. z odnowieniem ślubów małżeńskich sprawowana będzie

  w niedzielę 25 września o godz. 11.00. Szczegółowy program na plakacie.

 2. Od września 2022 r. do lutego 2023 r. przypada 100. rocznica pobytu Heleny – św. Faustyny Kowalskiej przy ul. Krośnieńskiej 9 w Łodzi. Wspólnota Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia zaprasza do wzięcia udziału w uroczystościach, a także w nawiedzaniu domu Świętej

  i obejrzenia okolicznościowej wystawy. Szczegóły na plakacie.

 3. Wzorem lat ubiegłych, abp Grzegorz Ryś zaprasza Prezbiterium Kościoła Łódzkiego na rekolekcje, które odbędą się w katedrze w dniach od 26 do 28 września o godz. 20.00.

 4. W dniach od 25 do 29 września w naszej archidiecezji odbędzie się peregrynacja relikwii bł. Karola Acutisa, patrona Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Uroczyste przywitanie relikwii odbędzie się 25 września o godz. 19.00 podczas Mszy św. pod przewodnictwem bp. Ireneusza Pękalskiego w łódzkiej archikatedrze. Po mszy świętej zapraszamy na uwielbienie.

 5. Kapelan Strażaków zaprasza na VI. Pielgrzymkę Strażaków Archidiecezji Łódzkiej
  i Województwa Łódzkiego
  do Bazyliki Wniebowzięcia NMP i św. Maksymiliana

  w Zduńskiej Woli, która odbędzie się 30 września 2022 r. o godz. 17.00 pod przewodnictwem bp. Wiesława Meringa.

 6. Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski, co roku prowadzone są badania niedzielnych praktyk religijnych (dominicantes i comunicantes).

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 20 września – Świeci Andrzej Kim Taegon (1821-1846), prezbiter oraz Paweł Chong Hasang(1795-1839) i towarzysze, męczennicy koreańscy z XIX wieku;

– środa, 21 września – Święty Mateusz Apostoł i Ewangelista, nawrócony celnik z Kafarnaum, uczeń Jezusa i autor jednej z Ewangelii;

– piątek, 23 września – Święty Pio z Pietrelciny (1887-1968), włoski kapucyn, stygmatyk, rozkochany w  Eucharystii.

 

 

Módlmy się o pokój na Ukrainie, w Europie, na Świecie:
Ojcze, obdarz nasze czasy dniami pokoju. Niech już nie będzie wojny.
Oddajemy się Tobie w opiekę z całą ufnością, i wołamy przez przyczynę Najświętszej Maryi Panny, Królowej Pokoju: Pod Twoją obronę…

Święty Michale Archaniele, Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.