Ogłoszenia parafialne 25 Niedziela Zwykła, 22 września 2019r.

22 Września 2019r.

1. W najbliższy piątek zapraszamy mężczyzn na spotkanie formacyjne bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej do sali dolnego kościoła.

1. ,,Koronka do Bożego miłosierdzia na ulicach miast świata” od wielu lat odbywa się w dniu 28 września, o godz.15:00, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko, spowiednika św. Faustyny.Tego dnia będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas, o pokój na świecie i w intencji chrześcijan prześladowanych. W sobotę, tak jak co roku, zapraszamy na spotkanie na placu przy stacji kolejowej, o godz. 15:00, by włączyć się w to modlitewne dzieło i wspólnie odmówić Koronkę do Bożego miłosierdzia.

1. Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. będzie podczas Mszy Świętej o godz. 10:30 w niedzielę 6 października br.

1. Pierwsze spotkanie przygotowujących się do bierzmowania uczniów szkoły ponadpodstawowej, odbędzie się w niedzielę 6 października. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, po której odbędzie się katecheza dla młodzieży w kościele. Na pierwszą formacyjną naukę zapraszamy kandydatów wraz z rodzicami.

1. Katechezy dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa odbywają się w naszej parafii we wszystkie soboty Wielkiego Postu.
  2. Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

Arcybiskup Grzegorz Ryś zaprasza 28 września br. do Piotrkowa Trybunalskiego, do kościoła p.w. Św. Jakuba Apostoła do udziału we Mszy św., podczas której zostanie ogłoszona decyzja Stolicy Apostolskiej o podniesieniu piotrkowskiej fary do godności Bazyliki Mniejszej. Uroczystości będzie przewodniczył Ks. Kard. Stanisław Ryłko.

Program uroczystości:

11.00 –            prezentacja historii kościoła p.w. Św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Trybunalskim (ks. prof. UKSW dr hab. Waldemar Gliński),

11.30 –            Uroczysta Msza św.

1. Informacja na temat cmentarza:
  2. Cmentarz jest ubezpieczony, ale w ramach umowy ubezpieczenia Archidiecezji Łódzkiej ochroną jest objęte wyłącznie mienie należące do jednostek organizacyjno-prawnych administracji cmentarzy.

Natomiast: Nagrobki są prywatną własnością dysponentów grobów i nie podlegają ochronie w polisie ubezpieczenia. Dysponenci mogą je ubezpieczyć razem z mieszkaniem lub domem.

1. b) Przypominamy, że opłata za grób jest wnoszona na 20 lat. Po 20-tu latach jeśli ktoś chce zachować prawo do grobu winien wnieść opłatę na kolejne 20 lat. Nie dokonanie takiej wpłaty skutkuje utratą prawa do grobu a administracja cmentarza ma pełne prawo pochowania w tym grobie kogoś innego (dz. U.1972r., nr 47. Poz. 298).

1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Panom, którzy pracowali w minionym tygodniu na cmentarzu przy budowie nowego ogrodzenia.

1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościół na dzisiejszą niedzielę.

1. Prasa katolicka do nabycia w kruchtach kościoła. Zachęcamy do zakupu i lektury

1. Są do nabycia kalendarze na przyszły rok.

1. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.

1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Jadwiga Pigułowska, l. 98; Mariola Kubska, l. 54