Ogłoszenia parafialne 26 Niedziela Zwykła, 29 września 2019r.

26 Niedziela Zwykła

29 Września 2019r.

 

 1. Dzisiaj zapraszamy na godz. 17.30 na koronkę Uwielbienia Boga ze św. Michałem Archaniołem

 

 1. We wtorek rozpoczynamy miesiąc różańca świętego. Każdego dnia o godz. 17:15 rozważać będziemy tajemnice naszego zbawienia. Grupy parafialne zachęcamy do prowadzenia różańca. Dzieci w sposób szczególny zapraszamy we wtorki i czwartki do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. Ci zaś, którzy nie będą mogli uczestniczyć w nabożeństwach w kościele, zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich domach.

 

 1. W najbliższym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  w czwartek: o godz. 7:00 Msza św. o powołania kapłańskie zakonne i misyjne, oraz w intencji Wieczernika modlitwy za kapłanów i Towarzystwo Przyjaciół WSD, a po niej nabożeństwo Godziny Świętej a następnie spotkanie w dolnym kościele z Wieczernikiem Modlitwy za kapłanów i Towarzystwem Przyjaciół Seminarium.

– w pierwszy piątek: spowiadamy rano i po obiedzie od 16.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 7:00 i potrwa do godz.18:00. Po południu msze św. o godz. 16:30 i 18:00. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy w piątek od godz. 8:00. Z racji spowiedzi kancelaria po południu będzie nieczynna. W sprawach pilnych prosić księdza z kościoła.

w pierwszą sobotę: o godz. 7:00 Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP oraz różaniec.

 

 1. Serdecznie zapraszamy młodzież z liceum oraz z klas 7-8 na spotkania grupy „Dream Team”, w każdą sobotę o godzinie 12:00 w salce parafialnej. „Dream Team” to przede wszystkim paczka przyjaciół, dlatego przyjdź bez względu na to, czy jesteś dziś blisko Boga w Kościele, czy nie . Rozmawiamy ze sobą, oglądamy filmy, gramy w gry planszowe, wyjeżdżamy, aby wspólnie spędzić wolny czas. Chcemy Was poznać bo, każdy młody człowiek jest kimś wartościowym
  i ciekawym, a także pokazać i zaproponować to co nas fascynuje w życiu. Pierwsze spotkanie odbędzie się 5. października.

Serdecznie proszę , aby panie gospodynie , które zechcą wesprzeć inaugurację pierwszego spotkania upiekły ciasto lub coś słodkiego i przyniosły w sobotę rano

 

 1. Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. będzie podczas Mszy Św. o godz. 10:30 w niedzielę 7 października br.

 

 1. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę miesiąca przeznaczone będą na potrzeby WSD w Łodzi.

 

 1. W kancelarii parafialnej od dnia 7 października będziemy przyjmować na wypominkiroczne, półroczne, oktawalne (przez osiem dni od 1 do 8 listopada wypominki a następnie Msza Święta w intencjach podanych w wypominkach) i jednorazowe (które będą tylko na cmentarzu w dniu 1 listopada). Kartki na zapisanie wypominek do pobrania w kruchcie kościoła.

 

 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Panom, którzy pracowali w minionym tygodniu na cmentarzu przy budowie nowego ogrodzenia.

 

 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościół na dzisiejszą niedzielę.

 

 1. Prasa katolicka do nabycia w kruchtach kościoła. Zachęcamy do zakupu i lektury

 

 1. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 30 IX – św. Hieronim (347-420), prezbiter, Doktor Kościoła, przetłumaczył Pismo Święte z języków oryginalnych na łacinę,
 • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła,
 • 2 X – święci Aniołowie Stróżowie,
 • 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów,
 • 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.

 

 

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa papieża Leona XIII

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.