Ogłoszenia parafialne 26 sierpnia 2018r.

21 Niedziela Zwykła

Uroczystość NMP Częstochowskiej

 

26 sierpnia 2018

  1. W sobotę po Mszy Św. o godz. 7:00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i różaniec.

 

  1. Zbliża się rozpoczęcie roku szkolnego. W poniedziałek 3 września br. podczas uroczystej Mszy Św. o godz. 10:00 prosić będziemy dobrego Boga o błogosławieństwo i światło Ducha Św. dla uczniów, nauczycieli, katechetów i pracowników administracji. Jednocześnie przypominamy o trwającej zbiórce przyborów szkolnych dla dzieci z naszej szkoły. Dziękujemy tym, którzy już odpowiedzieli na naszą prośbę i zachęcamy do wsparcia potrzebujące dzieci.

 

  1. Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej
  2. W tym roku mija 79. rocznica wybuchu II wojny światowej. W najbliższą sobotę 1 września o godz. 18.00 w Archikatedrze Łódzkiejodprawiona zostanie Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Marka Marczakaw intencji polskich żołnierzy poległych podczas wojny oraz ludności cywilnej, która utraciła życie w następstwie działań wojennych.

 

  1. Zbliża się dzieńimieninKsiędza Arcybiskupa Grzegorza Rysia Metropolity Łódzkiego. W poniedziałek 3 września, w liturgiczne wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego – papieża i doktora Kościoła, w Bazylice Archikatedralnejo godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Solenizanta, po której w domu biskupim będzie można złożyć indywidualne życzenia.

3.Ochotnicze Hufce Pracyprowadzą nabór do swoich jednostek organizacyjnych dla młodzieży w wieku 15-18 lat. W OHP można ukończyć szkołę, jednocześnie przygotowując się do przyszłej pracy zawodowej. Szczegółowe informacje zawarte są na plakatach umieszczonych w gablotach.

 

  1. W kruchcie można nabyć prasę katolicką.

 

  1. Opiece Maryi powierzamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

 

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Marian Grzegorzewski, l. 79; Stanisława Domasiewicz, l. 95; Włodzimierz Barabasz, l. 65

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa papieża Leona XIII

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.