Ogłoszenia parafialne 26 sierpnia 2018r.

Uroczystość NMP Częstochowskiej

26 sierpnia 2018

1. W sobotę po Mszy Św. o godz. 7:00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i różaniec.

1. Zbliża się rozpoczęcie roku szkolnego. W poniedziałek 3 września br. podczas uroczystej Mszy Św. o godz. 10:00 prosić będziemy dobrego Boga o błogosławieństwo i światło Ducha Św. dla uczniów, nauczycieli, katechetów i pracowników administracji. Jednocześnie przypominamy o trwającej zbiórce przyborów szkolnych dla dzieci z naszej szkoły. Dziękujemy tym, którzy już odpowiedzieli na naszą prośbę i zachęcamy do wsparcia potrzebujące dzieci.

1. Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej
  2. W tym roku mija 79. rocznica wybuchu II wojny światowej. W najbliższą sobotę 1 września o godz. 18.00 w Archikatedrze Łódzkiejodprawiona zostanie Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Marka Marczakaw intencji polskich żołnierzy poległych podczas wojny oraz ludności cywilnej, która utraciła życie w następstwie działań wojennych.

1. Zbliża się dzieńimieninKsiędza Arcybiskupa Grzegorza Rysia Metropolity Łódzkiego. W poniedziałek 3 września, w liturgiczne wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego – papieża i doktora Kościoła, w Bazylice Archikatedralnejo godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Solenizanta, po której w domu biskupim będzie można złożyć indywidualne życzenia.

3.Ochotnicze Hufce Pracyprowadzą nabór do swoich jednostek organizacyjnych dla młodzieży w wieku 15-18 lat. W OHP można ukończyć szkołę, jednocześnie przygotowując się do przyszłej pracy zawodowej. Szczegółowe informacje zawarte są na plakatach umieszczonych w gablotach.

1. W kruchcie można nabyć prasę katolicką.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Marian Grzegorzewski, l. 79; Stanisława Domasiewicz, l. 95; Włodzimierz Barabasz, l. 65