Ogłoszenia parafialne 28 Niedziela Zwykła, 13 października 2019r.

13 Października 2019r.

1. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie z procesją ze świecami, które rozpocznie się różańcem o godz.: 17:15, następnie Msza Św. o godz. 18.00.

1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski, a w środę, 16 października będziemy wspominać 41. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ofiary wrzucamy do czarnych puszek przy wyjściu z kościoła przy szklanych drzwiach.

1. Jutro w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

1. We wtorek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.

1. Trwamy w miesiącu różańca świętego. Każdego dnia o godz. 17:15 rozważamy tajemnice naszego zbawienia. Grupy parafialne zachęcamy do prowadzenia różańca. Dzieci zapraszamy we wtorki i czwartki.

1. W najbliższą sobotę wyjątkowo z racji ślubów, nabożeństwo różańcowe bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej o 18.45.

1. W najbliższy czwartek zapraszamy adorację Najświętszego Sakramentu bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej do 19.30.

1. Ogłoszenie dla mężczyzn: Wszystkich mężczyzn, zapraszam w najbliższy piątek na godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 do 21.00 w milczeniu, w ciszy. Weźcie ze sobą swoich braci, przyjaciół, kumpli i znajomych! Serdecznie zapraszam na godzinę modlitwy w ciszy kościoła.

1. W przyszłą niedzielę:
  • po Mszy Świętej o godz. 10.30 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

• spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 16.45.

1. Zachęcamy chłopców, młodzieńców i starszych mężczyzn do wstąpienia do Służby Liturgicznej Ministrantów. Kontakt z ks. Tomaszem.

1. W kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne, oktawalne i jednorazowe. Kartki na zapisanie wypominek do pobrania w kruchcie kościoła.

1. 17 października w Szkole w Kolumnie będzie można oddać krew. Szczegóły w gablocie.

1. Organizujemy wyjazd do Łodzi na zjazd Towarzystwa Przyjaciół WSD w sobotę 26 października. Zapisy do środy w zakrystii lub kancelarii. Koszt 12 zł.

1. 31 października pragniemy zorganizować wieczorny wyjazd młodzieży do łódzkiej Katedry na czuwanie „Noc Świętych”, koszt 5 zł, zapisy i informacje u ks. Tomasza.

1. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza z racji III niedzieli miesiąca.

1. Bardzo serdecznie dziękuję p. Mariuszowi za wykonanie barierki przy schodach przy zejściu do dolnego kościoła.

1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościół na dzisiejszą niedzielę.

1. Prasa katolicka do nabycia w kruchtach kościoła. Zachęcamy do zakupu i lektury

1. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.

1. Duszpasterstwo małżeństw niesakramentalnych zaprasza na spotkanie do parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104) 13 października godz. 18.00.

1. Rodziny, które doświadczyły utraty dziecka, szczególnie w wyniku poronienia, zapraszamy do udziału w modlitwie w ich intencji 15 października o godz. 17.30 w Sanktuarium Świętości Życia (ul. Łagiewnicka 197/201). W programie: różaniec, Msza św. i adoracja.

1. Ośrodek Duchowości Benedyktyńskiej zaprasza na spotkanie do parafii Miłosierdzia Bożego w Łodzi (ul. Baczyńskiego) 15 października 2019 r. po Mszy św. o godz. 18.00.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich,
  • 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska,
  • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik,
  • 18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.