Ogłoszenia parafialne 29 Niedziela Zwykła, 16 października 2022r.

29     Niedziela Zwykła

16 Października 2022r.

 1. Dzisiaj taca gospodarcza.

 1. Dziś przypada kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II módlmy się o Bożę opiekę dla całej naszej ojczyzny.

 1. Dziś przypada również kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy.

 1. Z okazji Dnia Papieskiego wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas zapraszają na papieskie kremówki. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone zostaną na działalność Szkolnych Kół Caritas i formację wolontariuszy Caritas.

 1. Dzisiaj spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 16.45 a następnie nabożeństwo różańcowe.

 1. Dziś przypada dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Wspólnie modlimy się, aby nasza wola była zawsze oddana Bogu i abyśmy szczerym sercem służyli Bożemu majestatowi (kolekta mszalna). Niech na tej drodze wspomaga nas doświadczenie bliskości Pana w Eucharystii.

 1. We wtorek, 18 października, przypada w liturgii święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Naszą modlitwą wspierajmy wszystkich pracowników służby zdrowia.

 1. We wtorek po Mszy świętej o godz. 18.45 spotkanie z rodzicami dzieci I komunijnych w kościele

 1. W piątek adoracja dla mężczyzn od 20.00 do 21.00, wcześniej na 19.45 zapraszam na męski różaniec.

 2. W sobotę, 22 października, w liturgii będziemy wspominać Świętego Jana Pawła II. Tego dnia przypada również 74. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda. W latach 1926-1948 był Prymasem Polski. Jemu zawdzięczamy powstanie Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Zadaniem tego zgromadzenia zakonnego jest troska o życie religijne Polaków mieszkających poza granicami ojczyzny.

 1. Najbliższa niedziela, 23 października, w Kościele będzie Niedzielą Misyjną. Naszą modlitwą i ofiarami będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach.

 1. Październik to miesiąc różańca. Zapraszamy na nabożeństwa od niedzieli do piątku o 17.15, w soboty o 7.30 rano, dzieci we wtorek i w czwartek o 17.15. Zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.

 1. W kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki. Kartki na zapisanie wypominek do pobrania w kruchcie kościoła.

 1. W listopadzie roznoszone będą opłatki do naszych domów. Chcę zachęcić różne grupy parafialne by włączyły się w akcje roznoszenia opłatków. Zapraszam też przedstawicieli poszczególnych ulic, wiosek, na których się mieszka i jest się tam znanym. Osoby delegowane otrzymają właściwe zaświadczenia. Osoby zainteresowane proszę o zgłaszanie się do ks. Proboszcza.

 1. Zachęcamy chłopców, młodzieńców i starszych mężczyzn do wstąpienia do Służby Liturgicznej Ministrantów. Kontakt z ks. Wojciechem.

 1. Katechezy dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa odbywają się w naszej parafii we wszystkie soboty Wielkiego Postu.

 1. Zwyczajem tej parafii jest, że I Komunia Święta odbywa się zawsze w Zesłanie Ducha Świętego (który jest zmiennym terminem), Rocznica natomiast tydzień później. I tak będzie również w przyszłym Roku. I Komunia Święta odbędzie się 28 maja 2023r. a Rocznica 4 czerwca 2023r.. Jednak od roku 2024 nastąpi zmiana, I Komunia Święta będzie w stałym terminie zawsze w III niedzielę maja a Rocznica w IV niedzielę maja.

 1. W gablocie i na stronie internetowej parafii podany jest terminarz przygotowań do I Komunii Świętej oraz spotkań z rodzicami.

 1. Młodzież pragnąca przystąpić do sakramentu bierzmowania, jak również Rodzice, którzy chcą, aby ich dziecko przystąpiło do I Komunii Świętej w naszej parafii zgodnie z zarządzeniem muszą złożyć do 30 września odpowiednią deklaracje. Deklaracje do pobrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 1. W kruchtach kościoła można nabyć świece Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz kalendarze na przyszły rok.

 1. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę oraz za wpłaty na konto parafialne. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

 1. W kruchtach kościoła można nabyć prasę katolicką.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień.

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: + Marianna Stefańczyk, l. 89, Marek Wojciechowski, l. 63. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 1. Łódzkie Duszpasterstwa Akademickie zapraszają wszystkich studentów na „Rekolekcje na Dobry Początek”. Rozpoczną się one 16 października Mszą św. o godz. 19.00
  w łódzkiej katedrze
  i potrwają do 20 października. Codziennie będziemy celebrowali Mszę św. o godz. 19.00: poniedziałek – DA Kamienica, wtorek – DA Węzeł, środa – DA Jezuici i czwartek – DA Piątka.

 2. Duszpasterstwo pracowników nauki zaprasza nauczycieli akademickich na spotkanie formacyjne, które odbędzie się we wtorek 25 października o godz. 19.00 w parafii św. Alberta Chmielowskiego. Po Mszy św. konferencja pt. „Wartość codziennej, osobistej modlitwy w nauczaniu papieży Benedykta XVI i Franciszka”, którą wygłosi

  ks. dr Przemysław Góra – archidiecezjalny duszpasterz pracowników nauki.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 17 października – Święty Ignacy Antiocheński (I/II w.), po Świętym Piotrze biskup Antiochii, męczennik za wiarę;

– wtorek, 18 października – Święty Łukasz, współpracownik Świętego Pawła, autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich, patron służby zdrowia;

– czwartek, 20 października – Święty Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, wykładowca teologii i filozofii, człowiek wielkiego miłosierdzia wobec ubogich;

– sobota, 22 października – Święty Jan Paweł II (1920-2005), papież, wielki czciciel Matki Chrystusa.

Módlmy się za naszą parafię

Święty Michale Archaniele, Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.