Ogłoszenia parafialne 29 Niedziela Zwykła, 20 października 2019r.

20 Października 2019r.

1. Dzisiaj spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 16.45 a następnie nabożeństwo różańcowe.

1. Dziś u sióstr nazaretanek o godz. 15.00 rozpocznie się spotkanie Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Siostry serdecznie zapraszają.

1. Trwamy w miesiącu różańca świętego. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe każdego dnia o godz. 17:15. Dzieci zapraszamy we wtorki i czwartki.

1. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża.

1. W najbliższy czwartek zapraszamy adorację Najświętszego Sakramentu bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej do 19.30.

1. W piątek bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej spotkanie formacyjne dla mężczyzn w sali dolnego kościoła.

1. Zachęcamy chłopców, młodzieńców i starszych mężczyzn do wstąpienia do Służby Liturgicznej Ministrantów. Kontakt z ks. Tomaszem.

1. W kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne, oktawalne i jednorazowe. Kartki na zapisanie wypominek do pobrania w kruchcie kościoła.

1. 31 października pragniemy zorganizować wieczorny wyjazd młodzieży do łódzkiej Katedry na czuwanie „Noc Świętych”, koszt 5 zł, zapisy i informacje u ks. Tomasza.

1. W minionym tygodniu zostało zakupionych 5 nowych ornatów zielonych oraz kapa fioletowa. Poświęcenie dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 12.00

1. W listopadzie roznoszone będą opłatki do naszych domów. Chcę zachęcić tak jak w minionym roku zwłaszcza różne grupy parafialne by włączyły się w akcje roznoszenia opłatków. Zapraszam też przedstawicieli poszczególnych ulic, wiosek, na których się mieszka i jest się tam znanym. Pozwoli to na szybsze dotarcie do naszych domów z opłatkiem a księżom na zajęcie się bardziej duszpasterstwem w parafii. Osoby delegowane otrzymają właściwe zaświadczenia.

1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościół na dzisiejszą niedzielę.

1. Prasa katolicka do nabycia w kruchtach kościoła. Zachęcamy do zakupu i lektury

1. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.

1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Marian Kowalski, l. 62

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów.

1. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na Noc Świętych w Archikatedrze Łódzkiej w czwartek 31 października o godz. 19.15.
  2. Neokatechumenat zaprasza na katechezę dla dorosłych i młodzieży do parafii św. Teresy i św. Jana Bosko w Łodzi (ul. Kopcińskiego 1/3) w poniedziałek 21 października o godz. 19.00.

1. Klub Ojca w Łodzi zaprasza na spotkanie z Ks. Abp. Grzegorzem Rysiem na temat Jak budować relacje w rodzinie? do Zespołu Szkół Salezjańskich w Łodzi (ul. Wodna 34) w środę 30 października 2019 r. o godz. 19.30.