Ogłoszenia parafialne 3 Niedziela Adwentu, 11 grudnia 2022r.

3 Niedziela Adwentu

11 Grudnia 2022r.

 1. Dzisiaj Ofiary do puszek na Fundusz Obrony Życia im. Stanisławy Leszczyńskiej

 1. Dziękujemy za ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła na Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. Stanisławy Leszczyńskiej. Włączmy się wielkodusznie swoją ofiarą w dzieło ratowania poczętych dzieci, zagrożonych w swoim istnieniu.

 1. Dzisiaj dodatkowa Msza Święta o godz. 14.30 dla Członków Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny z Nazaretu i dla wszystkich chętnych. Serdecznie zapraszamy.

 1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych.

 1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Będziemy wypraszać Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości.

 2. Dzisiaj, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, spotkanie przygotowujące do bierzmowania dla młodzieży klas 7-8 Szkoły Podstawowej, spotkanie o 19.00 w dolnej salce.

 1. Jutro w poniedziałek 12 grudnia w godz. od 10:00 – 12:00 zapraszamy osoby, te zgłoszone przez innych i te które zgłosiły się same, po odbiór darów w Tytkach Miłosierdzia, w dolnym kościele wchodząc wejściem od ul. Letniej.

 1. We wtorek, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.

 2. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej katecheza dla dorosłych w sali dolnego kościoła.

 1. Ogłoszenie dla mężczyzn: W najbliższy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Od godz. 20.00 do 21.00. Wcześniej o 19.45 zapraszam na męski różaniec.

 1. Od soboty, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także dzień 86. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej.

 1. Przedświąteczny jarmark, na którym są ozdoby i inne świąteczne rzeczy zrobione przez Boże Nutki i ich rodziców jest przy wyjściu z kościoła od strony kaplicy Matki Bożej. Dziękujemy tym, którzy już tam zajrzeli i zachęcamy pozostałych.

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy otwartością serca odpowiedzieli na zbiórkę pieniędzy na agregat prądotwórczy dla rodzin, którymi opiekują się siostry nazaretanki w Żytomierzu na Ukrainie. Niesamowite jest to, że w parę dni znalazła się suma, by pokryć zamówiony agregat, kupić przedłużacze i potrzebne paliwo. Wielkie Bóg zapłać składamy osobom, które ufundowały lub oddały swoje cztery agregaty na rzecz pomocy na Ukrainie. Niech Dobry Bóg błogosławi i wynagrodzi hojność serca.

 2. W przyszłą niedzielę o godz. 16:00 rozpoczniemy wigilię dla osób samotnych z naszej parafii, które wcześniej zgłosiły swój udział. Spotkanie przygotowują Rodziny stowarzyszone we wspólnocie rodzin Św. Rodziny z Nazaretu. Spotkanie przy wigilijnym stole w salce w dolnym kościele, wejście boczne od ul. Krasickiego.

 1. RORATY – Msze Św. o Matce Bożej w Adwencie, odprawiamy w dni powszednie codziennie o godz. 6:30. Zabierzmy ze sobą lampiony. Natomiast następna Msza święta w Adwencie jest o godz. 7.15.

 2. W przyszłą niedzielę o godz. 16:00 rozpoczniemy wigilię dla osób samotnych z naszej parafii, które wcześniej zgłosiły swój udział. Spotkanie przygotowują Rodziny stowarzyszone we wspólnocie rodzin Św. Rodziny z Nazaretu. Spotkanie przy wigilijnym stole w salce w dolnym kościele, wejście boczne od ul. Krasickiego.

 1. Gotowe prezenty, z naklejonymi białymi serduszkami, prosimy przynosić i stawiać w pobliżu drzewka szczęścia do czwartku 15 grudnia.

 1. Przypominamy mieszkańcom, o obowiązku noszenia odblasków, po zmierzchu na nieoświetlonych drogach, oraz poza terenem zabudowanym, aby być widocznym dla kierowców. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo.

 1. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza.

 1. Stowarzyszenie osób z niepełnosprawnością „Nadzieja”, zaprasza w każdą ostatnią niedzielę miesiąca osoby niepełnosprawne i ich rodziny, na Mszę Świętą sprawowaną dla Nich o godz. 16.00 w kościele św. Faustyny Kowalskiej w Łasku.

 1. Zachęcamy chłopców, młodzieńców i starszych mężczyzn do wstąpienia do Służby Liturgicznej Ministrantów. Kontakt z ks. Wojciechem.

 1. Katechezy dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa odbywają się w naszej parafii we wszystkie soboty Wielkiego Postu.

 1. Zwyczajem tej parafii jest, że I Komunia Święta odbywa się zawsze w Zesłanie Ducha Świętego (który jest zmiennym terminem), Rocznica natomiast tydzień później. I tak będzie również w przyszłym Roku. I Komunia Święta odbędzie się 28 maja 2023r. a Rocznica 4 czerwca 2023r.. Jednak od roku 2024 nastąpi zmiana, I Komunia Święta będzie w stałym terminie zawsze w III niedzielę maja a Rocznica w IV niedzielę maja.

 1. W gablocie i na stronie internetowej parafii podany jest terminarz przygotowań do I Komunii Świętej oraz spotkań z rodzicami.

 1. Młodzież pragnąca przystąpić do sakramentu bierzmowania, jak również Rodzice, którzy chcą, aby ich dziecko przystąpiło do I Komunii Świętej w naszej parafii zgodnie z zarządzeniem muszą złożyć do 30 września odpowiednią deklaracje. Deklaracje do pobrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 1. W kruchtach kościoła można nabyć świece Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz kalendarze.

 1. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę oraz za wpłaty na konto parafialne. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

 1. W kruchtach kościoła można nabyć prasę katolicką.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień.

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Włodzimierz Piotrowski, l. 57; Bogumiła Przybylska, l. 63. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 1. Duszpasterstwo Pracowników Ochrony Zdrowia i Opieki Społecznej zaprasza na adwentowy dzień skupienia do domu św. Faustyny, które odbędzie się 17 grudnia o godz. 12.00 w Domu Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Krośnieńskiej 9. Skupienie zakończy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 i Mszą św.

 2. Duszpasterstwo Kobiet AŁ zaprasza na spotkanie ze św. o. Pio, organizowane w ramach cyklu Spotkania ze Świętymi. Z relikwiami św. o. Pio przyjadą do Łodzi ojcowie kapucyni

  z Krakowa. Spotkanie odbędzie się 20 grudnia (wtorek) o godz. 18.30 w Kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi. Rozpocznie się konferencją, po której (ok. godz. 19.15) sprawowana będzie Msza św. z modlitwą o wstawiennictwo.

 3. Rekolekcje adwentowe dla Łodzi prowadzone przez abp. Grzegorza Rysia odbędą się

  w archikatedrze od 18 grudnia: niedziela – Msza św. z homilią, godz. 19.00, poniedziałek

  i wtorek – Msza św. z homilią i konferencją, godz. 18.00.

Módlmy się za naszą parafię

Święty Michale Archaniele, Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.