Ogłoszenia parafialne, 3 Niedziela Wielkanocna, 18 kwietnia 2021r.

3 Niedziela Wielkanocna

18 Kwietnia 2021r.

1. Dzisiaj: Taca gospodarcza

2. Dzisiaj 0 17.15 nabożeństwo różańcowe

1. Przypominamy o przestrzeganiu przepisów higienicznych w z związku z epidemią koronawirusa. W kościele trzeba posiadać maski i dezynfekować dłonie.

1. We wtorek o godz. 18.45 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych

1. W najbliższą niedzielę, w naszej Wspólnocie Parafialnej przeżywać będziemy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej podczas Mszy Świętej o godz. 10.30. Spowiedź dla rodziców, rodzeństwa i członków rodzin oraz dzieci pierwszokomunijnych z Odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych w sobotę o godz. 9:00.

2. W przyszłą niedzielę, Siostry Nazaretanki zapraszają na Mszę Świętą o godz. 14.30 Stowarzyszenie Rodzin Nazaretańskich oraz wszystkich chętnych.

1. Informacja na temat cmentarza: Przypominamy, że opłata za grób jest wnoszona na 20 lat. Po 20-tu latach jeśli ktoś chce zachować prawo do grobu winien wnieść opłatę na kolejne 20 lat. Nie dokonanie takiej wpłaty skutkuje utratą prawa do grobu a administracja cmentarza ma pełne prawo pochowania w tym grobie kogoś innego (dz. U.1972r., nr 47. Poz. 298). Informujemy o konieczności wnoszenia opłat dzierżawnych (tzw. placowe) za miejsce na cmentarzu po 20 latach (miejsca grobowe, za które nie wniesiono opłaty, będą udostępniane pod nowe pochówki). Dotyczy to również pustych niepochowanych placów. Dlatego zachęcam wszystkich, którzy mają jakieś zaległości by je uiścić po starej cenie. Zgodnie z ustawą dotyczącą cmentarzy grób nieopłacony administracja cmentarza może wykorzystać na pochówek innej osoby. Powstały nowe księgi cmentarne dlatego zapraszam do kancelarii, również te osoby, które mają opłacone groby, abyśmy mogli uzupełnić w nowych księgach. Zapraszam też na stronę internetową cmentarza. (W wyszukiwarce wpisujemy grobonet łask kolumna, adres: https://laskkolumna.grobonet.com)

1. W sprawach cmentarnych ks. Proboszcz przyjmuje we wtorki w godzinach pracy kancelarii

1. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie pandemii czują się odpowiedzialni i dbają o materialne potrzeby Kościoła, wspierając bieżące funkcjonowanie i utrzymanie świątyni.

1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Zofia Kujawa, l. 62; Czesław Zapała, l. 69