Ogłoszenia parafialne, 31 Niedziela Zwykła, 31 października 2021r.

31 Października 2021r.

1. Przypominamy o przestrzeganiu przepisów higienicznych w z związku z epidemią koronawirusa. W kościele trzeba posiadać maski i dezynfekować dłonie.

1. Dzisiaj zapraszamy na ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17:15.

1. Jutro – 1 listopada, obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w kościele będą sprawowane o godzinie 7:30, 9:00, i 10:30 oraz na cmentarzu o godz. 14:00. Nie będzie Mszy Świętych o godz. 12:00 i 18:00. O godz. 13:00 rozpocznie się procesja żałobna połączona, z modlitwami za zmarłych polecanych w wypominkach „oktawalnych” i „jednorazowych”. Po procesji ok. godz. 14:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych parafian i wszystkich zmarłych z wypominek „oktawalnych” i „jednorazowych”.Przypominamy, że w uroczystość Wszystkich Świętych mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Św., o którym nie można ani zapomnieć, ani go pominąć. W uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu przeprowadzona będzie tradycyjna zbiórka ofiar do puszek na potrzeby WSD w Łodzi. Przy puszkach posługiwać będą nasi ministranci.

1. We wtorek 2 listopada Dzień zaduszny, czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze o godz. 6:30, 7:00, 9:00; i 18:00. W Dzień Zaduszny o godz. 17.00 zapraszamy na procesję do czterech stacji w naszej świątyni z modlitwą za bliskich zmarłych w wypominkach „oktawalnych”. Msza św. w intencji zmarłych z wypominek „oktawalnych” o 18:00.

2. W dzień modlitwy za dusze naszych zmarłych, bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, zapraszamy do naszego kościoła na muzyczne zaduszki. W programie nastrojowa poezja śpiewana, w tym utwory Wolnej Grupy Bukowiny i zespołu Stare Dobre Małżeństwo. Wykonawcy – Mariola Wojciechowska i Piotr Kociołek – serdecznie zapraszają na chwilę zadumy przy muzyce – wtorek, 2 listopada, ok. godz. 18:50.

1. Od 3 do 8 listopada włącznie, czyli w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych, gromadzić się będziemy o godz. 17:15 na nabożeństwo za naszych bliskich zmarłych a następnie sprawować za nich Eucharystię o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Wypominki, czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych, można składać w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej. Wypominki roczne i półroczne od środy 10 listopada.

1. Od 1 do 30 listopada włącznie można uzyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą (choćby myślną). Odpust ten można ofiarować tylko za zmarłych.

1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. – W czwartek: o godz. 7:00 Msza św. o powołania kapłańskie zakonne i misyjne, oraz w intencji Wieczernika modlitwy za kapłanów, a po niej nabożeństwo Godziny Świętej, następnie spotkanie w Sali dolnego kościoła z Wieczernikiem Modlitw za kapłanów i Towarzystwem Przyjaciół WSD W pierwszy piątek: spowiadamy rano i po obiedzie od 16.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 7:00 i potrwa do godz.18:00. Po południu msze św. o godz. 16:30 i 18:00. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy w piątek od godz. 8:00. Z racji spowiedzi kancelaria po południu będzie nieczynna. – W pierwszą sobotę: o godz. 7.00 Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Maryi a po niej nabożeństwo I soboty i Różaniec.

1. W przyszłą niedzielę 7 listopada gościć będziemy w naszej parafii s. Maksymilianę i s. Michaelę, siostry nazaretanki z Warszawy, które podzielą się krótko świadectwem o Stowarzyszeniu Najświętszej Rodziny z Nazaretu.

1. Również w przyszłą niedzielę 7 listopada siostry nazaretanki i członkowie rodzin Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny zapraszają na krótką modlitwę do Świętej Rodziny za rodziny, która będzie zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 11.45 w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy.

2. W niedzielę 7 listopada po Mszy wieczornej o godz. 19.00 , spotkanie młodzieży przygotowującej się w tym roku do bierzmowania

1. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę oraz za wpłatę na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać.

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę

1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Janina Baran, l. 85; Teodozja Miszczak, l. 98; Wielisław Sobczak, l. 77, Bogusław Szmytke, l. 75; Barbara Pałuszyńska, l. 82

W tym tygodniu patronuje nam:

– w czwartek 4 listopada – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, gorliwy duszpasterz.