Ogłoszenia parafialne 32 Niedziela Zwykła, 7 listopada 2021r.

32 Niedziela Zwykła

7 Listopada 2021r.

 1. Przypominamy o przestrzeganiu przepisów higienicznych w z związku z epidemią koronawirusa. W kościele trzeba posiadać maski i dezynfekować dłonie.

 1. Dzisiaj Taca na ubogich.

 1. Bóg prowadzi nas drogami prawdy i miłości. Dał nam przykazania, a więc jasne zasady, konkretne wymagania. W świecie skażonym obłudą i zakłamaniem ci, którzy to demaskują, są narażeni na różne ataki, trudności. Jednak wpatrujemy się w Pana Jezusa, który nie bał się demaskować faryzejskich, nieprawdziwych i nieuczciwych postaw, dlatego miejmy odwagę zawsze stawać po stronie prawdy i uczciwości. Bóg wspiera tych, którzy są Mu wierni.

 1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii s. Maksymilianę i s. Michaelę, siostry nazaretanki z Warszawy, które podzielą się krótko świadectwem o Stowarzyszeniu Najświętszej Rodziny z Nazaretu.

 1. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 10.30 poświęcimy opłatki wigilijne, które roznosić będziemy do domów naszych parafian od jutra. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na spłatę tych wszystkich prac, które zostały wykonane.

 1. Dzisiaj siostry nazaretanki i członkowie rodzin Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny zapraszają na krótką modlitwę do Świętej Rodziny za rodziny, która będzie zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 11.45 w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy.

 1. Dzisiaj o godz. 17.15 Wypominki oktawalne.

 1. Dzisiaj po Mszy wieczornej o godz. 19.00, spotkanie młodzieży przygotowującej się w tym roku do bierzmowania

 1. We wtorek, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem Świętego Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

 1. We wtorek katecheza dla dorosłych bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej w Sali dolnego kościoła. Wejście boczne do kościoła od ul. Krasickiego

 1. W czwartek, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. Msza Święta w intencji Ojczyzny o godz. 9:00. Przypominamy i zachęcamy do wywieszenia flagi narodowej.

 1. Wypominki za zmarłych: roczne i półroczne przyjmujemy jeszcze w kancelarii parafialnej. Za polecanych w wypominkach rocznych i półrocznych modlimy się w każdą środę o godz. 17:30.

 1. Listopad tradycyjnie jest czasem modlitewnej pamięci o zmarłych. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu.

 1. Przez cały listopad (do 30 listopada) duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Niech nasza troska o zmarłych nie ogranicza się tylko do popularnych „wypominków”. Starajmy się być przy nich częściej i módlmy się za nich. Oni odwdzięczą się nam swoimi modlitwami i swoim wstawiennictwem przed Bogiem.

 

 1. Poświęcenie książeczek do nabożeństwa dzieciom pierwszokomunijnym nastąpi podczas Mszy Św. o godz. 10:30 w przyszłą niedzielę 14 listopada

 1. W przyszłą niedzielę, 14 listopada, o godz. 14.30 w naszym kościele będzie dodatkowa Msza Święta dla członków Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Serdecznie zapraszamy.

 1. W przyszłą niedzielę, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie wyznawać wiarę w Boga i okazywać przywiązanie do Kościoła. Nie możemy jednak zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Ofiarujmy im dar modlitwy. Ofiary składane dzisiaj i w przyszłą niedzielę do puszek przeznaczone są na Kościół Prześladowany.

 1. Od 1 do 30 listopada włącznie można uzyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą (choćby myślną). Odpust ten można ofiarować tylko za zmarłych.

 1. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza (wyjątkowo w 2 niedzielę miesiąca)

 1. Jako chrześcijanie pamiętajmy też o bezpieczeństwie i właściwym zachowaniu, kiedy w tych dniach panuje wzmożony ruch na drogach, na cmentarzach. Zwróćmy szczególną uwagę na dzieci i osoby starsze, aby świątecznej radości nie zakłóciły jakieś nieszczęścia.

 1. W tym roku opłatki będzie roznosił ks. Tomasz, zachowując zasady bezpieczeństwa. Od jutra będziemy mogli nabyć też opłatki w kancelarii parafialnej i zakrystii a od przyszłej niedzieli w kruchtach kościoła. Porządek roznoszenia opłatka:

Porządek roznoszenia opłatka wigilijnego

Poniedziałek 8 listopada 2021r. od godz. 16.00 

Ostatnia, Grzybowa, Wysoka, Miła, Przedwiośnie, Różana

Wtorek 9 listopada od godz. 16.00

Traugutta, Wrzosowa, Jagodowa

Środa 10 listopada od godz. 9.00

Torowa, Brzeźna, Łanowa, Zakopiańska, Leśna,

po południu: Skromna, Dolna, Łączna, Piękna, Wczasowa

Czwartek 11 listopada od godz. 9.00

Orpelów, Orpelów Niewólka, Orpelów Numerki, Wronowice Wieś

Piątek 12 listopada od godz. 9.00

Barycz, Ostrów,

po południu: Poleszyn Dolny, Górny

Sobota 13 listopada od godz. 9.00

 Iglasta, Topolowa, Sosnowa, Zagajnikowa, Wakacyjna, Wczasowa, Brzozowa, Łąkowa, Pogodna, Hotelowa, Słoneczna, Przylesie, Krótka, Łączna,

po południu: Lipowa, Bukowa, Kalinowa, Malwowa, Grabowa, Kasztanowa, Wiśniowa, Brzozowa, Rolnicza

 1. ZBIÓRKA NA REHABILITACJĘ DRUHA DAMIANA PAWLAKA.Damian Pawlak, nasz parafianin, strażak pasjonat, lektor rok temu podczas wykonywania czynności służbowych, w trakcie akcji ratowniczej na drodze, został potrącony przez samochód. Od roku trwa jego długie leczenie oraz rehabilitacja, by mógł powrócić do sprawności fizycznej i stanąć na własnych nogach. Zawsze chętnie pomagał innym, teraz my możemy pomóc jemu. W związku z zamknięciem z końcem roku konta w Banku Spółdzielczym, które jest dedykowane Damianowi przypominamy o możliwości wsparcia dalszej rehabilitacji. Wszystkich, którzy chcieliby pomóc naszemu parafianinowi, zachęcamy do wpłat. Wszelkiego rodzaju informacje znajdziecie państwo na ulotkach przy wyjściu z kościoła. Nr konta 51 9263 0000 0003 8263 2000 0001

 1. Zapraszamy na transmisję na żywo z naszego kościoła na kanale youtube. W wyszukiwarkę wpisujemy Parafia Kolumna.

 1. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę oraz za wpłatę na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać.

 1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę

 1. W kruchtach kościoła można nabyć prasę katolicką.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień.

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Michał Strzelec, l. 38; Nadia Madalińska, niemowlę

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 7 listopada 2021 r.

 1. W Święto Niepodległości (11 listopada) o godz. 10.00 w archikatedrze łódzkiej odprawiona zostanie Msza św. pod przewodnictwem ks. abp. Grzegorza Rysia w intencji Ojczyzny.

 2. Zapraszamy na KursuNowe Życie do Kościoła Akademickiego Panien Dominikanek w Piotrkowie Tryb. (ul. Rycerska 3) w dniach 13-14 listopada 2021 (sobota-niedziela). Kurs Nowe Życie jest szansą na lepszą jakość każdej dziedziny życia. W kursie mogą wziąć osoby, które ukończyły 18 lat. Szczegółowe informacje dotyczące zapisów na stronie http://www.upanien.parafia.info.pl oraz https://www.facebook.com/upanien.

 3. Zapraszamy na film dokumentalny o słudze Bożej Stanisławie Leszczyńskiej pt. „Położna” w reżyserii Marii Stachurskiej do Łódzkiego Domu Kultury w następujące dni:

 • 7 listopada, godz. 13.30,

 • 12 listopada godz. 16.00,

 • 13 i 14 listopada godz. 15.30,

 • 20, 21 i 27 listopada godz. 16.00.

Bilety do nabycia w kasie ŁDK lub na stronie: https://kino.ldk.lodz.pl/film?title=polozna.

 1. Parafia św. Urszuli Ledóchowskiej w Łodzi (ul. Obywatelska 60) zaprasza na I Łódzkie Zaduszki za Żołnierzy Wyklętych. W niedzielę 14 listopada o godz. 17.30 zaprezentowane zostaną biografie wybranych „Niezłomnych” z Okręgu Łódzkiego, a o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. za poległych w obronie Ojczyzny.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

– w środę 10 listopada – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła;

– w czwartek 11 listopada – św. Marcin z Tours (ok. 316-397), biskup, żołnierz rzymski;

– w piątek 12 listopada – św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik;

– w sobotę 13 listopada – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), pierwsi męczennicy Polski, eremici, misjonarze.

 

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa papieża Leona XIII

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.