Ogłoszenia parafialne, 33 Niedziela Zwykła, 13 listopada 2022r

33     Niedziela Zwykła

13 Listopada 2022r.

 

 1. Dzisiaj poświęcenie książeczek do nabożeństwa dzieciom pierwszokomunijnym podczas Mszy Św. o godz. 10:30

 1. Dzisiaj o godz. 10.30 poświęcimy opłatki wigilijne, które roznosić będziemy do domów naszych parafian od jutra. Bardzo proszę, zgłosiły się do ks. proboszcza te osoby, które będą roznosiły opłatek, aby podały terminarz i ulice na które się udadzą z opłatkiem.

 1. Dzisiaj, przypada obchodzony od 2009 roku Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym (zawsze w drugą niedzielę listopada). Także tego dnia będziemy obchodzić już po raz piąty ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich. Taca przeznaczona jest na ubogich, a ofiary składane do puszek na Kościół Prześladowany. Wszyscy, którzy pragną się włączyć w charytatywne dzieło, mogą przy wyjściu z kościoła pobrać tzw. tytki charytatywne i swoje dary przynosić do kancelarii lub zakrystii w jakiejkolwiek torbie czy reklamówce (byle mocnej). Jednocześnie prosimy o zgłaszanie osób potrzebujących, dla których takie wsparcie wspólnoty jest niezbędne.

 1. We wtorek spotkanie z rodzicami pierwszokomunijnymi o godz. 18.45 w kościele.

 1. Od 16 do 24 listopada siostry nazaretanki zapraszają na nowennę przed Uroczystością ich założycielki – Bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, której wspomnienie obchodzić będziemy 25 listopada. Nowenna będzie zawsze 15 minut przed wieczornym nabożeństwem lub Mszą Świętą. Rozpiska o nowennie jest na stronie internetowej i wywieszona w gablocie. Modlitwa będzie prowadzona w kaplicy Matki Bożej przed wizerunkiem Bł. Marii, który na te dni tam stanie. Można będzie składać intencje, w których będziemy się modlić przez 9 dni i w których to będzie sprawowana Msza Święta 25 listopada o godz. 18.00. Bł. Maria oręduje we wszelkich sprawach związanych z rodziną i życiem Kościoła. Nowenna przed Uroczystością Bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza – założycielki sióstr nazaretanek, trwa 9 dni (16 – 24 listopada). Modlitwa będzie prowadzona w kaplicy Matki Bożej:

 

16 listopada (środa) – g. 17.15

17 listopada (czwartek) – g. 17.15

18 listopada (piątek) – g. 17.15

19 listopada (sobota) – g. 17.45

20 listopada (niedziela) – g. 14.15 (przed Mszą Święta z rodzinami SNR, która jest o godz. 14.30)

21 listopada (poniedziałek) – g. 17.15

22 listopada (wtorek) – g. 17.15

23 listopada (środa) – g. 17.15

24 listopada (czwartek) – g. 17.15

 1. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu dla mężczyzn od godz. 20.00 do 21.00. Wcześniej o godz. 19.45 zapraszam na męski różaniec.

 1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.Będzie to ostatnia niedziela roku duszpasterskiego. Po Mszy Świętej o godz. 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Bożemu Sercu. Można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Najśw. Sercu Pana Jezusa.

 1. W najbliższą niedzielę, tj. 20 listopada, będzie dodatkowa Msza Święta o godz. 14.30, na którą zaprasza Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny z Nazaretu i siostry nazaretanki. Reszta informacji w gablocie.

 1. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza a za dwa tygodnie taca na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi.

 1. Porządek roznoszenia opłatka wigilijnego

Poniedziałek 14 listopada 2022r. od godz. 15.00

Ogrodowa, Ostatnia, Grzybowa, Wysoka

     Wtorek 15 listopada od godz. 15.00

 Wrzosowa, Jagodowa

Środa 16 listopada

od godz. 10.00 Torowa, Brzeźna, Łanowa, Zakopiańska, Leśna,

od godz. 15.00 Traugutta, Skromna, Dolna, Łączna, Piękna, Wczasowa

      Czwartek 17 listopada od godz. 15.00

Ludowa, Szyszkowa, ks. Malinowskiego, Cicha

Piątek 18 listopada od godz. 15.00

Klonowa, Akacjowa, Jaśminowa, Nowobracka, Bracka, Piekarnicza

Sobota 19 listopada od godz. 10.00

Przedwiośnie, Różana, Brzoskwiniowa, Miła, Sportowa, Orpelów, Orpelów Niewólka, Poleszyn Dolny, Górny, Orpelów Numerki 1

 1. Zachęcamy chłopców, młodzieńców i starszych mężczyzn do wstąpienia do Służby Liturgicznej Ministrantów. Kontakt z ks. Wojciechem.

 1. Katechezy dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa odbywają się w naszej parafii we wszystkie soboty Wielkiego Postu.

 1. Zwyczajem tej parafii jest, że I Komunia Święta odbywa się zawsze w Zesłanie Ducha Świętego (który jest zmiennym terminem), Rocznica natomiast tydzień później. I tak będzie również w przyszłym Roku. I Komunia Święta odbędzie się 28 maja 2023r. a Rocznica 4 czerwca 2023r.. Jednak od roku 2024 nastąpi zmiana, I Komunia Święta będzie w stałym terminie zawsze w III niedzielę maja a Rocznica w IV niedzielę maja.

 1. W gablocie i na stronie internetowej parafii podany jest terminarz przygotowań do I Komunii Świętej oraz spotkań z rodzicami.

 1. Młodzież pragnąca przystąpić do sakramentu bierzmowania, jak również Rodzice, którzy chcą, aby ich dziecko przystąpiło do I Komunii Świętej w naszej parafii zgodnie z zarządzeniem muszą złożyć do 30 września odpowiednią deklaracje. Deklaracje do pobrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 1. W gablotach jest informacja na temat bezpłatnego Komputerowego badania wzroku.

 1. W kruchtach kościoła można nabyć świece Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

 1. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę oraz za wpłaty na konto parafialne. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

 1. W kruchtach kościoła można nabyć prasę katolicką.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień.

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: . Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 1. VI Światowy Dzień Ubogich obchodzić będziemy w niedzielę 13 listopada. Możemy włączyć się w to dzieło wypełniając artykułami spożywczymi i chemicznymi „Tytki charytatywne”, które zostały dostarczone do wszystkich parafii naszej archidiecezji. Zebrane w ramach akcji artykuły pozostaną do dyspozycji parafii z przeznaczeniem dla ubogich.

 2. Duszpasterstwo Akademickie „Piątka” zaprasza do udziału w programie Akademia Liderów. Jest to szkolenieprzeznaczone dla młodzieży akademickiej, podczas którego studenci będą mogli wzmocnić swoje zdolności przywódcze przez ćwiczenie odpowiednich umiejętności i postaw. W ciągu 8 sesji uczestnicy otrzymają gruntowne przygotowanie teoretyczne i praktyczne, które pozwoli im skutecznie reagować na potrzeby swojego otoczenia w oparciu o chrześcijańskie wartości. Początek 13 listopada o godz. 20.15 w DA „Piatka” (ul. Ks. I. Skorupki 5). Więcej szczegółów i formularz zapisów na plakacie bądź na profilu facebookowym DA „Piątka”.

 3. Duszpasterstwo Kobiet zaprasza kobiety na cykl spotkań pod hasłem Spotkania ze Świętymi. Pierwszą Świętą, której historię życia poznamy i poprosimy o wstawiennictwo, będzie św. Rita z Casia – patronka spraw trudnych i beznadziejnych. Z jej relikwiami do Łodzi przyjadą Siostry Augustianki z Krakowa. Spotkanie odbędzie się 1️5 listopada (wtorek) o godz. 18.30 w Parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104) i rozpocznie konferencją pt. Jesteś kobietą, która może zostać świętą. O godz. 19.15 będzie celebrowana Msza św. z obrzędem poświęcenia róż.

 4. Kolejne modlitewne spotkanie osób zaangażowanych w stałą modlitwę za księży (Wieczernik Modlitwy za Księży, Margaretki) odbędzie się w sobotę 19 listopada w kościele pw. św. Wojciecha w Łodzi (ul. Rzgowska 242). O godz. 10.30 odmówimy nowennę do Matki Bożej Pocieszenia, po której o godz. 11.00 celebrowana będzie Msza św. w intencji zmarłych kapłanów.

 5. Duszpasterstwo i strefa wsparcia osób w kryzysie samobójczym oraz rodzin dotkniętych samobójczą śmiercią bliskiej osoby (Papageno Team) zaprasza na Mszę św. w intencji osób, które odebrały sobie życie. Eucharystia połączona z duchową adopcją osób w kryzysie samobójczym będzie sprawowana 20 listopada o godz. 17.30 w Parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104).

 6. Duszpasterstwo Ministrantów Archidiecezji Łódzkiej zaprasza kandydatów, ministrantów, lektorów i ceremoniarzy wraz z księżmi opiekunami na Dzień Jedności Służby Liturgicznej Ołtarza, który odbędzie się 19 listopada 2022 r. w łódzkiej archikatedrze. Gościem specjalnym będzie ks. Jakub Bartczak, który na zakończenie wystąpi dla wszystkich z koncertem chrześcijańskiego rapu pt. „Królów Król”.

Program: godz. 9.30 – zawiązanie wspólnoty,

                            godz. 10.00 – Msza św.,

                            godz. 11.00 – program w Wyższym Seminarium Duchownym,

                            godz. 13.00 – koncert ks. Jakuba Bartczaka w auli WSD,

                            godz. 14.00 – zakończenie.

Podczas Mszy św. chcemy przeżyć w naszej wspólnocie także jubileusze ministrantów, aby pokazać, że służba ministrantów może trwać wiele lat.

 1. Ośrodek Konferencyjno-Rekolekcyjny w Porszewicach zaprasza na weekendowe rekolekcje adwentowe pod hasłem „Oczekiwanie” od 9 do 11 grudnia br. Rekolekcje kierujemy do każdego, kto tylko czuje potrzebę przeżycia ich i przygotowania się na radosne przyjście Jezusa. Poprowadzi je ks. Kazimierz Sobański z parafii św. Wojciecha w Łodzi, a dzięki obecności Jakuba Tomalaka z zespołem Abba Pater z Kalisza uczestnicy rekolekcji włączą się w muzyczne uwielbienie.

Zapisy poprzez formularz: https://forms.gle/TD2TKnuANydRK32R7

W tym tygodniu patronują nam:

– czwartek, 17 listopada – Święta Elżbieta Węgierska (1207-1231), córka króla Węgier, najpierw gorliwa żona i matka, później tercjarka Świętego Franciszka, oddana pokucie i dziełom miłosierdzia;

– piątek, 18 listopada – Błogosławiona Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc.

Módlmy się za naszą parafię

Święty Michale Archaniele, Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.