Ogłoszenia parafialne, 4 Niedziela Adwentu, 24 grudnia 2023r

4 Niedziela Adwentu

24 Grudnia 2023r.

 1. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej „Boże Nutki” będą rozprowadzały własnoręcznie wykonane stroiki, ozdoby choinkowe, pierniczki oraz sianko na wigilijny stół. Ofiary zebrane przy tej okazji zostaną przeznaczone na potrzeby Zespołu.

 1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana, a jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Podsumowując tegoroczny Adwent, zapytajmy siebie: czy rzeczywiście był on czasem czuwania i oczekiwania, czasem, w którym odczuliśmy bliskość przychodzącego Zbawiciela? I postarajmy się pięknie i po chrześcijańsku przeżyć ten dzisiejszy, szczególny wieczór. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od tego gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę.

 1. W związku z przypadającą dzisiaj Wigilią Bożego Narodzenia nie będzie wieczornej Mszy Świętej. Okazja do spowiedzi przedświątecznej na Mszach Świętych sprawowanych do godzin południowych.

 1. Po skończonej wieczerzy wigilijnej pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać KOLĘDY, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Może nawet ze śpiewem kolęd na ustach przyjdźmy do naszej świątyni na Pasterkę o godz. 24.00.

 1. Jutro, w poniedziałek 25 grudnia, uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego, podobnie w drugi dzień świąt, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika, we wtorek, 26 grudnia.

 1. W środę, 27 grudnia, w dzień Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty, na Mszy o godz. 7.00 pobłogosławimy wino. Natomiast w czwartek, 28 grudnia – w święto Świętych Młodzianków Męczenników na Mszę wieczorną zapraszamy rodziców spodziewających się dziecka oraz z małymi dziećmi, którym udzielimy specjalnego błogosławieństwa.

 1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali święto Świętej Rodziny, a jednocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 17.30, w czasie którego odśpiewamy uroczyste Te Deum laudamus za mijający czas, za co w tym ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 1. Zaplanujmy tak te świąteczne dni, by znaleźć chwilę na odwiedzenie naszej parafialnej świątyni i na indywidualną modlitwę i adorację przy żłóbku, na rodzinne śpiewanie kolęd.

 1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy trudzili się nad przygotowaniem śniadań dla dzieci codziennie po Roratach. Słowa serdecznego podziękowania kieruję wobec rodziców, nauczycieli i wszystkich osób, które zaangażowały się w przygotowanie śniadań. Dziękuję rodzicom, że przyprowadzali dzieci. Dziękuję tym wszystkim, którzy również składali swoje dary i ofiary na te śniadania. Serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.

 1. Dyrekcja Zespołu Szkół w KOLUMNIE oraz szkolna społeczność a także Przedszkole w Kolumnie składają serdeczne podziękowania dla ofiarodawców, którzy otworzyli swoje serca i złożyli pod Drzewkiem Szczęścia dary dla uczniów. Do Przedszkola trafiło 24 paczek, do Szkoły podstawowej trafiło 54 paczek. W sumie 78 paczek. Serdeczne Bóg zapłać.

 1. W zakrystii można nabyć opłatki wigilijne.

 1. Informujemy, że duszpasterskie odwiedziny kolędowe rozpoczniemy w środę 27 grudnia. Program KOLĘDY został wywieszony w gablocie z ogłoszeniami oraz umieszczony na stronie internetowej parafii.

 1. W I piątek 5 stycznia odwiedzimy chorych od g. 8.00

 1. Spotkanie opłatkowe dla chóru i zespołu Rolnicza Band w środę 27 grudnia 2023r. o godz. 19.00

 1. Spotkanie opłatkowe dla ministrantów, Bożych Nutek, scholi młodzieżowej i dziecięcej w piątek 29 grudnia 2023r. o godz. 18.30

 1. Spotkanie opłatkowe dla Żywego Różańca, Wieczernika modlitw za kapłanów, Towarzystwa Przyjaciół WSD w Łodzi, uczestników katechezy dla dorosłych i osób sprzątających kościół w sobotę 6 stycznia 2024 godz. 15.00.

 1. Spotkanie opłatkowe dla uczestników Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej w niedzielę 7 stycznia 2024r. o godz. 16.00

 1. Przypominamy mieszkańcom, o obowiązku noszenia odblasków, po zmierzchu na nieoświetlonych drogach, oraz poza terenem zabudowanym, aby być widocznym dla kierowców. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo.

 1. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę oraz za wpłaty na konto parafialne. Ofiary na okna:  .

 1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

 1. W kruchtach kościoła można nabyć prasę katolicką.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień.

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Maria Okniańska, l. 89

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 1. Orszak Trzech Króli ponownie przejdzie ulicą Piotrkowską. W Uroczystość Objawienia Pańskiego (6 stycznia) o godz. 11.00 kard. Grzegorz Ryś będzie sprawował Eucharystię w parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Łodzi. Po Mszy św. z Placu Wolności wyruszy ulicą Piotrkowską radosny korowód kolędników. Na zakończenie, na placu katedralnym, czeka nas kolędowanie z zespołem „ENEJ”. Orszak związany jest z akcją charytatywną „Dar dla Nowonarodzonego”, jej celem jest zbudowanie placu zabaw dla dzieci z Domu Dziecka „Ochronka Bałucka”. Dary można przekazywać już teraz za pomocą strony internetowej Caritas Archidiecezji Łódzkiej oraz strony www.orszakwlodzi.pl(szczegóły na plakatach).

  Po orszaku Trzej Królowie przekażą zebrane dary potrzebującym dzieciom.

 2. Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej zaprasza na spotkania opłatkowe poszczególnych grup:

 3. Duszpasterstwo Środowisk Twórczych: 7 I 2024 r. godz. 11.00, Teatr LOGOS

  w Łodzi, ul. M. Skłodowskiej-Curie 22.

 4. Duszpasterstwo Pracowników Nauki: 8 I 2024 r., o godz. 19.00, Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi, ul. Św. Stanisława Kostki 14,

 5. Duszpasterstwo Nauczycieli oraz Wydział Katechetyczny:

12 I 2024 r., godz. 16.00,   Szkoła Podstawowa Nr 10 w Piotrkowie Trybunalskim,
ul. Próchnika 8/10,

20 I 2024 r., godz. 10.00,   Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi, ul. Św. Stanisława Kostki 14,

 1. Duszpasterstwo Służby Zdrowia: 23 I 2024 r., godz. 19.00, Wyższe Seminarium

  Duchowne w Łodzi, ul. Św. Stanisława Kostki 14.

 

Módlmy się za naszą parafię:

Święty Michale Archaniele, Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

W tym tygodniu patronują nam:

We wtorek, 26 grudnia – św. Szczepan, jeden z siedmiu diakonów ustanowionych przez Apostołów, który „pełen łaski i mocy działał cuda i znaki wielkie wśród ludu” i który za swoją miłość i wierność Chrystusowi jako pierwszy oddał życie.

W środę, 27 grudnia – św. Jan Apostoł i Ewangelista, autor czwartej Ewangelii, Apokalipsy i trzech listów, jedyny Apostoł, który umarł śmiercią naturalną.

W czwartek, 28 grudnia – św. św. Młodziankowie – niewinne dzieci z Betlejem, zamordowane z rozkazu Heroda obawiającego się o swoją władzę i przywileje; dzień ich liturgicznego święta to dzień modlitw w intencji niemowląt i dzieci nienarodzonych.