Ogłoszenia parafialne 4 Niedziela Wielkanocna, 25 kwietnia 2021r.

4 Niedziela Wielkanocna

25 Kwietnia 2021r.

1. Przypominamy o przestrzeganiu przepisów higienicznych w z związku z epidemią koronawirusa. W kościele trzeba posiadać maski i dezynfekować dłonie.

1. Dzisiaj, Siostry Nazaretanki zapraszają na Mszę Świętą o godz. 14.30 Stowarzyszenie Rodzin Nazaretańskich oraz wszystkich chętnych.

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. Przed błogosławieństwem i w ciągu całego tygodnia zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej intencji.

1. W czwartek, 29 kwietnia, przypada święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy. Tak dalece wyróżniała się czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem o Jego krzyżu, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. A w 1999 roku Święty Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.

1. W czwartek z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane. Tego dnia będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

1. W tym tygodniu – I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie grzechy i znieważenia. Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.00, następnie nabożeństwo pierwszosobotnie połączone z różańcem.

1. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o 17.30 zapraszamy na nabożeństwa majowe.

1. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.

1. We wspomnienie Świętego Józefa Robotnika, 1 maja, będziemy prosić go o wrażliwość sumień i ład moralny w życiu społecznym.

1. Bardzo dziękuję p. Małgorzacie za ofiarowane obrusy na ołtarz do kaplicy Matki Bożej.

1. Podobnie jak w ubiegłych latach planujemy w maju lub czerwcu Msze Święte lub nabożeństwa majowe przy krzyżach na poszczególnych wioskach wypraszając błogosławieństwo w pracy na roli i dobre urodzaje z obrzędem błogosławieństwa pól. Prosimy o ustalenie z nami terminów tych Mszy Świętych lub nabożeństw z zachowaniem obowiązujących przepisów.

1. Informacja na temat cmentarza: Przypominamy, że opłata za grób jest wnoszona na 20 lat. Po 20-tu latach jeśli ktoś chce zachować prawo do grobu winien wnieść opłatę na kolejne 20 lat. Nie dokonanie takiej wpłaty skutkuje utratą prawa do grobu a administracja cmentarza ma pełne prawo pochowania w tym grobie kogoś innego (dz. U.1972r., nr 47. Poz. 298). Informujemy o konieczności wnoszenia opłat dzierżawnych (tzw. placowe) za miejsce na cmentarzu po 20 latach (miejsca grobowe, za które nie wniesiono opłaty, będą udostępniane pod nowe pochówki). Dotyczy to również pustych niepochowanych placów. Dlatego zachęcam wszystkich, którzy mają jakieś zaległości by je uiścić po starej cenie. Zgodnie z ustawą dotyczącą cmentarzy grób nieopłacony administracja cmentarza może wykorzystać na pochówek innej osoby. Powstały nowe księgi cmentarne dlatego zapraszam do kancelarii, również te osoby, które mają opłacone groby, abyśmy mogli uzupełnić w nowych księgach. Zapraszam też na stronę internetową cmentarza. (W wyszukiwarce wpisujemy grobonet łask kolumna, adres: https://laskkolumna.grobonet.com)

1. W sprawach cmentarnych ks. Proboszcz przyjmuje we wtorki w godzinach pracy kancelarii

1. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie pandemii czują się odpowiedzialni i dbają o materialne potrzeby Kościoła, wspierając bieżące funkcjonowanie i utrzymanie świątyni. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę gospodarczą oraz za wpłaty na konto parafialne. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

1. Ktoś pozostawił okulary w kancelarii parafialnej.

1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Dariusz Koziestański, l. 56

W tym tygodniu patronuje nam:

– w czwartek 29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.