Ogłoszenia parafialne, 4 Niedziela Wielkiego Postu

4 Niedziela Wielkiego Postu

14 Marca 2021r.

1. Dzisiaj o 17.00 wypominki niedzielne a o 17.15 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym

2. Dzisiaj po Mszy Świętej wieczornej spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

1. Życie ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do głębszej refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy. Wielki Post wzywa każdego z nas do zrewidowania życia, postawienia sobie pytania, czy naprawdę idziemy śladem Bożych drogowskazów. Żyć to stawać się człowiekiem, a dla wierzących – stawać się chrześcijaninem. To proces, który dokonuje się w nas nieustannie. Na tej drodze wpatrujmy się w Jezusa, który podczas rozmowy z Nikodemem mówi jasno i konkretnie: trzeba się na nowo narodzić, aby żyć.

1. Trwa nowenna do św. Józefa codziennie po Mszy Świętej o godz. 7.00 rano.

1. We wtorek o godz. 18.45 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych

1. W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Patrona naszej archidiecezji. Ten dzień możemy nazwać dniem mężczyzn. Otoczmy modlitwą wszystkich walecznych mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców, dziadków. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani. Podczas wieczornej Mszy Świętej otrzymają szczególne błogosławieństwo. Zapewne będą otoczeni miłością i życzliwością najbliższych, których również serdecznie zapraszamy na Eucharystię.

1. W piątek adoracja dla mężczyzn od godz. 20.00 do 21.00

1. W Wielkim Poście zapraszamy na:

2. w piątki na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 7.30 rano oraz o 17:15 ze szczególnym zaproszeniem dzieci i o 19.00 ze szczególnym zaproszeniem młodzieży.

• a w niedziele na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:15.

1. Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

1. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu zbieramy według tradycji, która jest od wielu lat w naszej parafii.

2. W najbliższą niedzielę i w Niedzielę Palmową u młodzieży z Duszpasterstwa Młodzieży Nazaretańskiej z naszej parafii przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć palmy.

3. Chorych przed świętami wielkanocnymi odwiedzimy w Wielką Środę 31 marca. Adresy można zgłaszać do kancelarii parafialnej lub zakrystii.

1. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza

1. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie pandemii czują się odpowiedzialni i dbają o materialne potrzeby Kościoła, wspierając bieżące funkcjonowanie i utrzymanie świątyni. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę oraz za wpłaty na konto parafialne. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz błogosławieństwa Bożego na nadchodzące dni tygodnia.

1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Andrzej Skowron, l. 64; Grażyna Adamkiewicz, l. 65

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

1. Jubileuszowa pielgrzymka przedsiębiorców, pracodawców i pracowników do bazyliki archikatedralnej odbędzie się w piątek 19 marca 2021 r. w Uroczystość św. Józefa. W tym dniu o godz. 17.00 nabożeństwo oraz wykład pt.: Święty Józef – patron ludzi pracypoprowadzi ks. Grzegorz Michalski. Po nabożeństwie, o godz. 18.00, Mszy św. będzie przewodniczył ks. abp Grzegorz Ryś. Św. Józef jest patronem archidiecezji łódzkiej, czujmy się zatem zaproszeni wszyscy. Podczas uroczystości osobom świeckim zostaną wręczone odznaczenia za zasługi dla archidiecezji łódzkiej.

2. Zapraszamy Młodzież naszej archidiecezji do wspólnego odkrywania głębi Wielkiego Postu. W każdą niedzielę o godz. 14.30, w ramach projektu „Znaki z góry”, w kościele Księży Salezjanów p.w. Matki Boskiej Wspomożycielki Wiernych (Łódź, ul. Wodna 34).

3. Duszpasterstwo Akademickie „Piątka” zaprasza wszystkich studentów na wielkopostne rekolekcje akademickie „Uwolnić marzenia” w dniach 14-17 marca (niedziela-środa) o godz. 19.00 w bazylice archikatedralnej. Poprowadzi je o. Paweł Koniarek, dominikanin, duszpasterz akademicki z Gdańska. Ewentualne pytania można kierować na adres: duszpasterstwo.piatka@gmail.com.

4. Dyrekcja Katolickich Szkół w Łodzi przy ul. Nałkowskiej 2 na Dąbrowie informuje o zapisach do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej i klasy pierwszej Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia. Zaprasza też na wirtualne „Drzwi Otwarte” na szkolnym facebook’u i stronie internetowej. Więcej informacji na plakatach i ulotkach dostępnych przy wejściu do kościoła.

W tym tygodniu patronuje nam:

– w piątek 19 marca – św. Józef, oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, opiekun Świętej Rodziny.