Ogłoszenia parafialne, 4 Niedziela Zwykła, 28 stycznia 2024r.

4 Niedziela Zwykła

28 Stycznia 2024r.

 1. Ukazany w dzisiejszej Ewangelii Jezus budził lęk i zdumienie wśród słuchających Go i będących świadkami znaków, które czynił. Dzisiaj również Jego Ewangelia spotyka się z różnym przyjęciem; my jednak pragniemy przyjmować ją wciąż otwartym sercem i na co dzień ją wypełniać.

 1. To ostatnia niedziela stycznia, w którą przypada Światowy Dzień Trędowatych. Jest to okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych wszystkich, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

 1. W pierwszy czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 podziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, będziemy prosili o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. Po nabożeństwie spotkanie z Wieczernikiem Modlitwy za Kapłanów i Towarzystwem Przyjaciół WSD w Sali dolnego kościoła.

 1. W piątek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Jest to również pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte z błogosławieniem świec o godz. 6.30; 7.00; 9.00; 16.30 i 18.00. Pamiętajmy o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Warto wspomnieć o setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów, w których codziennie służą osoby konsekrowane, które dzięki temu są świadkami Boga pełnego miłości i miłosierdzia. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Świętej o godz. 7.00. Spowiedź rano i od godz. 16.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godz. 7:00 i potrwa do godz.18:00. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy w piątek od godz. 8:00. Z racji spowiedzi kancelaria popołudniu będzie nieczynna.

 1. A w pierwszą sobotę uczcimy Matkę Najświętszą i powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszam tego dnia na Eucharystię i pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 7.00.

 1. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Ofiary składane do puszek dziś i przez cały tydzień przeznaczone są na borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.

 1. W piątek, 2 lutego, będziemy przeżywali święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Na początku każdej Mszy będzie miała miejsce ceremonia poświęcenia świec, zatem przynieśmy ze sobą świece-gromnice. Niech one staną się znakiem obecności Chrystusa – Światłości świata; zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej obecności i opatrzności Bożej sobie nieustannie przypominać.

 1. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą wszystkich, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Składane w to święto ofiary przeznaczone zostaną na wspomożenie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej ojczyźnie.

 1. W sobotę, 3 lutego, z okazji liturgicznego dnia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, poranną Mszę odprawimy według formularza o tym Świętym, na zakończenie której pobłogosławimy świece oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem. To również pierwsza sobota miesiąca.

 1. Zakończyliśmy składanie wizyty duszpasterskiej w domach naszych parafian czyli tzw. Kolędę. Dziękujemy za przyjęcia kapłanów, za przygotowania stołów jak domowych ołtarzy do wspólnej modlitwy, za cierpliwość oczekiwania, za otwarte serca i dzielenie się, choćby w krótkim spotkaniu, radościami i troskami codziennego życia.  Bóg zapłać za złożone ofiary.

 1. U kogo kolęda się nie odbyła a pragnie, aby jeszcze wizyta się odbyła, to prosimy o zgłoszenie w kancelarii lub zakrystii.

 1. 10 lutego w domu Sióstr Nazaretanek odbędzie się RANDKA MAŁŻEŃSKA, chętnych serdecznie zapraszamy.

 1. Przypominamy mieszkańcom, o obowiązku noszenia odblasków, po zmierzchu na nieoświetlonych drogach, oraz poza terenem zabudowanym, aby być widocznym dla kierowców. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo.

 1. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę oraz za wpłaty na konto bankowe parafialne. (Nr konta parafialnego PKO BP, oddział w w Łasku: 52 1020 3437 0000 1802 0065 5415). Ofiary na okna: ,- zł.

 1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

 1. W kruchtach kościoła można nabyć prasę katolicką.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień.

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Zygmunt Popielas, l. 61

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 1. Obchody Dnia Życia Konsekrowanego odbędą się w piątek 2 lutego 2024 r. w święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu o godz. 12.00 w bazylice archikatedralnej Mszy św. przewodniczył będzie bp Ireneusz Pękalski. Do wspólnej modlitwy zapraszamy kapłanów, alumnów seminariów duchownych, osoby życia konsekrowanego oraz wiernych świeckich.

 2. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej (od 15 roku życia) w terminie 2-4 lutego 2024 r. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do 1 lutego drogą mailową (seminariumrekolekcjelodz@gmail.com). Początek rekolekcji w piątek o godz. 18.00. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.

 3. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza małżonków do udziału w Tygodniu Małżeńskim od 9 do 17 lutego. Wydarzenie to zawiera rekolekcje weekendowe dla małżeństw, warsztaty wychowawcze oraz o pielęgnowaniu miłości, dzień otwarty w Archidiecezjalnym Ośrodku Adopcyjnym oraz czas na modlitwę małżeńską. Szczegóły znajdziemy na plakacie i na stronie: www.duszpasterstworodzinlodz.pl

 4. Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT w Łodzi zaprasza na konferencję „Biznes na Skale”, która odbędzie się 16 marca 2024 r. w Łodzi. Link do zapisów oraz szczegółowe informacje: www.BiznesNaSkale.pl

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W środę, 31 stycznia – św. Jan Bosko, charyzmatyczny duszpasterz młodzieży i wybitny pedagog XIX wieku, który całe życie poświęcił trosce o młodych.

W sobotę, 3 lutego – św. Błażej, biskup Sebasty (dzisiejsza Turcja), któremu tradycja przypisuje potężne orędownictwo w chorobach gardła.

 

Módlmy się za naszą parafię:

Święty Michale Archaniele, Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.