Ogłoszenia parafialne, 4 Niedziela Zwykła, 29 stycznia 2023r.

4  Niedziela Zwykła

29 stycznia 2023r.

 1. dzisiaj o 17.30 nabożeństwo adoracyjne

 2. Jutro zapraszamy po Mszy Świętej wieczornej do pomocy przy rozbiórce choinek i żłóbka.

 1. W poniedziałek, 30 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych.

 1. W czwartek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieniem świec o godz. 30; 7.00; 9.00 i 18.00. Pamiętajmy o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Warto wspomnieć o setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów, w których codziennie służą osoby konsekrowane, które dzięki temu są świadkami Boga pełnego miłości i miłosierdzia.

 1. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Ofiary składane do puszek dziś i przez cały tydzień przeznaczone są na borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.

 1. W tym tygodniu I czwartek, I Piątek i I sobota. W czwartek po Mszy Świętej o godz. 7.00 nabożeństwo Godziny Świętej. W piątek spowiadamy rano i po obiedzie od 16.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 7:00 i potrwa do godz.18:00. Po południu msze św. o godz. 16:30 i 18:00. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy w piątek od godz. 8:00. Z racji spowiedzi kancelaria po południu będzie nieczynna. W sobotę Eucharystia o godz. 7.00 oraz pierwszosobotnie nabożeństwo.

 1. W piątek 3 lutego będziemy obchodzić wspomnienie św. Błażeja biskupa i męczennika, który był biskupem Sebasty, miasta położonego na terenie dzisiejszej Turcji. Umarł on jako męczennik około roku 316. Tradycja sięgająca wczesnego średniowiecza przekazała pamięć o nim jako orędowniku i opiekunie wiernych, zwłaszcza w chorobach gardła. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 za wstawiennictwem św. Błażeja będziemy się modlić do Boga o zdrowie gardła i o łaskę dobrego korzystania z daru mowy. Po Mszy świętej otrzymamy specjalne błogosławieństwo połączone z prośbą o zachowanie od chorób gardła i języka.

 1. Informacja dla Rodziców dzieci pierwszokomunijnych:

 2. W sobotę 4 lutego br. godz. 10:00, odbędzie się pobranie miary oraz mierzenie alb do I Komunii Świętej

 3. W niedzielę 5 lutego br. O godz. 10.30 poświęcenie świec i medalików

 4. Spotkanie dla rodziców odbędzie się we wtorek 14 lutego o godz. 18.45.

 5. Spotkanie dla rodziców młodzieży szkół średnich przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w środę 1.02. o godz. 19.00 w kościele.

 6. Wyjazdowy dzień skupienia dla młodzieży do bierzmowania będzie miał miejsce w sobotę 4.02.

 1. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali o godz. 9.00. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.Zostały przygotowane plakaty. Chciałbym zaproponować coś co jest na wyciągnięcie ręki. Mamy po wioskach sołeckie tablice ogłoszeń. Są też inne miejsca tu w Kolumnie, witryny sklepowe, płoty, gdzie przechodzi wielu ludzi. Chciałbym, by kilka razy w roku, na tych tablicach pojawiła się kartka z jakimś ważnym parafialnym ogłoszeniem – rekolekcje, misje, spowiedź. Dlatego, proszę, kto może niech weźmie plakat i przyczepi go do jednej tablicy, oczywiście uzyskując zgodę na powieszenie tam plakatu. Często myślimy o wielkich rzeczach, ja proszę o małą. Zrób pierwszy krok – weź plakat i powieś na tablicy. Chciałbym by nasza parafia była pełna życia, inicjatyw, pomysłów, służb. I wierzę, że jest to możliwe. Zacznijmy jednak od początku, od sprawy najprostszej, od plakatu na płocie.

 1. Zakończymy składanie wizyty duszpasterskiej w domach naszych parafian czyli tzw. Kolędę. Dziękujemy za przyjęcia kapłanów, za przygotowania stołów jak domowych ołtarzy do wspólnej modlitwy, za cierpliwość oczekiwania, za otwarte serca i dzielenie się, choćby w krótkim spotkaniu, radościami i troskami codziennego życia.  Bóg zapłać za złożone ofiary.

 1. U kogo kolęda się nie odbyła, z jakiejkolwiek przyczyny a pragnie, aby jeszcze wizyta się odbyła, to prosimy o osobiste zgłoszenie w kancelarii lub zakrystii.

 1. Już niedługo – 4 marca, w sobotę – będzie organizowana z naszej parafii już XV Pielgrzymka Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny z Nazaretu do Św. Józefa w Kaliszu. Wszystkich, którzy pragną pielgrzymować i powierzyć się opiece św. Józefa prosimy o zgłoszenie się do 26 lutego do s. Lidii. Liczba miejsc w autokarze jest ograniczona.

 1. Przypominamy mieszkańcom, o obowiązku noszenia odblasków, po zmierzchu na nieoświetlonych drogach, oraz poza terenem zabudowanym, aby być widocznym dla kierowców. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo.

 1. Stowarzyszenie osób z niepełnosprawnością „Nadzieja”, zaprasza w każdą ostatnią niedzielę miesiąca osoby niepełnosprawne i ich rodziny, na Mszę Świętą sprawowaną dla Nich o godz. 16.00 w kościele św. Faustyny Kowalskiej w Łasku.

 1. Zachęcamy chłopców, młodzieńców i starszych mężczyzn do wstąpienia do Służby Liturgicznej Ministrantów. Kontakt z ks. Wojciechem.

 1. Katechezy dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa odbywają się w naszej parafii we wszystkie soboty Wielkiego Postu.

 1. Zwyczajem tej parafii jest, że I Komunia Święta odbywa się zawsze w Zesłanie Ducha Świętego (który jest zmiennym terminem), Rocznica natomiast tydzień później. I tak będzie również w tym Roku. I Komunia Święta odbędzie się 28 maja 2023r. a Rocznica 4 czerwca 2023r.. Jednak od roku 2024 nastąpi zmiana, I Komunia Święta będzie w stałym terminie zawsze w III niedzielę maja a Rocznica w IV niedzielę maja.

 1. W gablocie i na stronie internetowej parafii podany jest terminarz przygotowań do I Komunii Świętej oraz spotkań z rodzicami.

 1. Młodzież pragnąca przystąpić do sakramentu bierzmowania, jak również Rodzice, którzy chcą, aby ich dziecko przystąpiło do I Komunii Świętej w naszej parafii zgodnie z zarządzeniem muszą złożyć do 30 września odpowiednią deklaracje. Deklaracje do pobrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 1. W każdy czwartek po Mszy Świętej wieczornej (ok. 18.40) do 19.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu

 

 1. Zapraszam na stronę internetową cmentarza. (W wyszukiwarce wpisujemy grobonet łask kolumna, adres: https://laskkolumna.grobonet.com).

 1. Zapraszamy na transmisję na żywo z naszego kościoła na kanale youtube. W wyszukiwarkę wpisujemy Parafia Kolumna.

 1. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę oraz za wpłaty na konto parafialne. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

 1. W kruchtach kościoła można nabyć prasę katolicką.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień.

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Józefa Szalewska, l. 74; Janina Kapka, l. 94. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 1. Obchody Dnia Życia Konsekrowanego odbędą się w czwartek 2 lutego 2023 r. w święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu o godz. 12.00 w bazylice archikatedralnej Mszy św. będzie przewodniczył bp Ireneusz Pękalski. Do wspólnej modlitwy zapraszamy kapłanów, alumnów seminariów duchownych, osoby życia konsekrowanego oraz wiernych świeckich.

 2. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej

  (od 15 roku życia) w terminie 3-5 lutego 2023 r. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do

  1 lutego drogą mailową (lodz.wsd@gmail.com) lub telefonicznie (42 664 88 88). Początek rekolekcji w piątek o godz. 16.00. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.

 3. Duszpasterstwo Ochrony Zdrowia zaprasza wszystkie osoby chore, a w szczególności kobiety po mastektomii, na Mszę św. sprawowaną 5 lutego o godz. 18.00 w dniu św. Agaty, patronki osób chorych na piersi, w parafii pw. św. Faustyny (pl. Niepodległości 1). Mszę św. poprzedzi modlitwa różańcowa o godz. 17.15.

 4. Od 20 lat w Łodzi istnieje Parafia Kościoła Greckokatolickiego pw. Ofiarowania Pańskiego. Kościół greckokatolicki należy do Kościoła katolickiego i jednocześnie zachowuje bizantyjską tradycję liturgiczną. Nabożeństwa odprawiane są w kaplicach udostępnianych przez rzymskokatolickie parafie. Dotychczasowe miejsca modlitwy często są zajęte, dlatego niemożliwe jest sprawowanie posługi duszpasterskiej w pełnym zakresie.

W 2023 roku wierni Kościoła greckokatolickiego mają nadzieję nabyć własną świątynię. Jest to budynek dawnej kaplicy Kościoła ewangelicko-augsburskiego, ulokowany w Łodzi przy ul. Sierakowskiego 3. Jego wartość wynosi ok. 4 mln zł.  Aby zakup był możliwy, w ciągu najbliższych trzech miesięcy powinniśmy zebrać część wartości budynku.

Zachęcamy do wsparcia wspólnoty Kościoła greckokatolickiego w Łodzi:

https://zrzutka.pl/wcg8aw

Santander Bank Polska S.A.

Parafia Greckokatolicka pw. Ofiarowania Pańskiego w Łodzi

PLN 08 1090 2590 0000 0001 5263 3815

Módlmy się za naszą parafię

Święty Michale Archaniele, Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.