Ogłoszenia parafialne, 5 Niedziela Zwykła, 4 lutego 2024r.

5 Niedziela Zwykła

4 Lutego 2024r.

 1. Dzisiaj o 11.40 modlitwa rodzin za rodziny w kaplicy Matki Bożej.

 1. Dzisiaj o 17.30 Nabożeństwo adoracyjne

 1. Biblijne czytania, które dziś odczytujemy i medytujemy, przypominają ważne kwestie: że krótkim jest życie człowieka na ziemi i że jest ono ciągłym zmaganiem się ze swoimi słabościami. Dzisiejsze czytania przypominają również, że każdy jest wezwany do głoszenia życiem Ewangelii. Obyśmy dobrze wykorzystywali czas ziemskiej pielgrzymki…

 1. W jutrzejszy poniedziałek, z racji na przypadające wspomnienie Świętej Agaty, na Mszy Świętej o godz. 18.00 pobłogosławimy przyniesiony chleb oraz wodę.

 1. W tym tygodniu przypada pierwsza środa miesiąca. Zapraszamy na Mszę Świętą wotywną o św. Józefie o godz. 7.00. Po niej litania do św. Józefa.

 1. W środę zapraszamy na wspólną modlitwę do Kaplicy Miłosierdzia po Mszy Świętej wieczornej, modlitwa do Ducha Świętego i św. Michała za naszą parafię,

 1. 10 lutego w domu Sióstr Nazaretanek odbędzie się RANDKA MAŁŻEŃSKA, chętnych serdecznie zapraszamy.

 1. To już ostatnie dni karnawału. Przeżyjmy je w duchu chrześcijańskiej radości.

 1. Natomiast w przyszłą niedzielę, 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego. W naszym kościele Mszę Świętą z udzieleniem sakramentu chorych będziemy sprawowali o godz. 12.00. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.Po Mszy Świętej zapraszamy do Sali dolnego kościoła na poczęstunek. Bardzo proszę, aby każdy kto będzie przystępował do sakramentu chorych miał ze sobą karteczkę z wypisanymi: imię i nazwisko, wiek oraz adres zamieszkania.

 1. Informacja dla Rodziców dzieci pierwszokomunijnych:

 2. 18 lutego o godz. 10.30 poświęcenie świec

 3. Spotkanie dla rodziców odbędzie się w III wtorek miesiąca 20 lutego o godz. 18.45.

 1. Przypominamy mieszkańcom, o obowiązku noszenia odblasków, po zmierzchu na nieoświetlonych drogach, oraz poza terenem zabudowanym, aby być widocznym dla kierowców. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo.

 1. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę oraz za wpłaty na konto bankowe parafialne w styczniu wpłacono:  . (Nr konta parafialnego PKO BP, oddział w w Łasku: 52 1020 3437 0000 1802 0065 5415). Ofiary na okna:  zł.

 1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

 1. W kruchtach kościoła można nabyć prasę katolicką.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień.

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Ryszard Wierzbowski, l. 64

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 5 lutego – św. Agata, której wstawiennictwu przypisuje się ocalenie jej rodaków po wybuchu Etny i z tej okazji błogosławi się chleb jako znak dobroci oraz wodę, która chroni przed niebezpieczeństwem ognia.

We wtorek, 6 lutego – św. Paweł Miki z 25 towarzyszami – to japońscy misjonarze i męczennicy, którzy w tym dalekim kraju głosili Ewangelię i dla niej ponieśli śmierć.

W sobotę, 10 lutego – św. Scholastyka, bliźniacza siostra św. Benedykta, którą cechowały wielka wiara i ufność wobec Pana Boga.

Módlmy się za naszą parafię:

Święty Michale Archaniele, Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.