Ogłoszenia parafialne, 5 Niedziela Zwykła, 5 lutego 2023r.

Niedziela Zwykła

5 Lutego 2023r.

 1. Informacja dla Rodziców dzieci pierwszokomunijnych:

 2. Dzisiaj o godz. 10.30 poświęcenie świec

 3. Spotkanie dla rodziców odbędzie się w III wtorek miesiąca 21 lutego o godz. 18.45 a nie jak podaliśmy 14 lutego.

 1. Dzisiaj o 17.30 Nabożeństwo adoracyjne

 1. W najbliższy piątek tj. 10 lutego zapraszamy na młodzieżową adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy Świętej do godz. 20.00.

 2. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W naszym kościele Mszę Świętą z udzieleniem sakramentu chorych będziemy sprawowali o godz. 9.00. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.Po Mszy Świętej zapraszamy do Sali dolnego kościoła na poczęstunek.

 1. W przyszłą niedzielę będzie dodatkowa Msza Święta o godz. 14.30, konferencja Kapłana i adoracja. Serdecznie zapraszamy.

 1. W sobotę 4 marca – jest organizowana z naszej parafii już XV Pielgrzymka Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny z Nazaretu do Św. Józefa w Kaliszu. Wszystkich, którzy pragną pielgrzymować i powierzyć się opiece św. Józefa prosimy o zgłoszenie się do 26 lutego do s. Lidii. Liczba miejsc w autokarze jest ograniczona.

 1. Przypominamy mieszkańcom, o obowiązku noszenia odblasków, po zmierzchu na nieoświetlonych drogach, oraz poza terenem zabudowanym, aby być widocznym dla kierowców. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo.

 1. Stowarzyszenie osób z niepełnosprawnością „Nadzieja”, zaprasza w każdą ostatnią niedzielę miesiąca osoby niepełnosprawne i ich rodziny, na Mszę Świętą sprawowaną dla Nich o godz. 16.00 w kościele św. Faustyny Kowalskiej w Łasku.

 1. Zachęcamy chłopców, młodzieńców i starszych mężczyzn do wstąpienia do Służby Liturgicznej Ministrantów. Kontakt z ks. Wojciechem.

 1. Katechezy dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa odbywają się w naszej parafii we wszystkie soboty Wielkiego Postu. Rozpoczęcie w sobotę 25 lutego. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

 1. Zwyczajem tej parafii jest, że I Komunia Święta odbywa się zawsze w Zesłanie Ducha Świętego (który jest zmiennym terminem), Rocznica natomiast tydzień później. I tak będzie również w tym Roku. I Komunia Święta odbędzie się 28 maja 2023r. a Rocznica 4 czerwca 2023r.. Jednak od roku 2024 nastąpi zmiana, I Komunia Święta będzie w stałym terminie zawsze w III niedzielę maja a Rocznica w IV niedzielę maja.

 1. W gablocie i na stronie internetowej parafii podany jest terminarz przygotowań do I Komunii Świętej oraz spotkań z rodzicami.

 1. Młodzież pragnąca przystąpić do sakramentu bierzmowania, jak również Rodzice, którzy chcą, aby ich dziecko przystąpiło do I Komunii Świętej w naszej parafii zgodnie z zarządzeniem muszą złożyć do 30 września odpowiednią deklaracje. Deklaracje do pobrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 1. W każdy czwartek po Mszy Świętej wieczornej (ok. 18.40) do 19.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu

 

 1. Zapraszam na stronę internetową cmentarza. (W wyszukiwarce wpisujemy grobonet łask kolumna, adres: https://laskkolumna.grobonet.com).

 1. Zapraszamy na transmisję na żywo z naszego kościoła na kanale youtube. W wyszukiwarkę wpisujemy Parafia Kolumna.

 

 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w miniony poniedziałek przyszli do pomocy, aby rozebrać choinki i żłóbek. Dzięki obecności tak wielu osób udało się to uczynić szybko i sprawnie.

 1. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę oraz za wpłaty na konto parafialne. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

 1. W kruchtach kościoła można nabyć prasę katolicką.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień.

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Janina Muszyńska, l. 87. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Módlmy się za naszą parafię

Święty Michale Archaniele, Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.