Ogłoszenia parafialne, 6 Niedziela Wielkanocna

6 Niedziela Wielkanocna

 

26 maja 2019r.

 

 1. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca. Dzisiaj zapraszamy na parafialny piknik. Spotkamy się o godzinie 17:00 przed krzyżem misyjnym, gdzie będzie odprawione nabożeństwo majowe, po którym rozpoczniemy parafialną biesiadę. W programie: grill, możliwość skosztowania wypieków przygotowanych przez Parafianki, pokaz sprzętu strażackiego i ratownictwa medycznego w wykonaniu OSP Orpelów, zabawy i animacje dla dzieci i wiele innych atrakcji. Chcemy, by ten czas był wypełniony wspólną zabawą i śpiewem, w czym pomoże nam zespół „Rolnicza Band”. Niech to spotkanie będzie okazją do integracji naszej parafialnej wspólnoty.
 2. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na organizowane przez Caritas kolonie letnie dla dzieci. Ofiary wrzucamy do czarnych puszek przytwierdzonych do ściany przy wyjściu z kościoła przy szklanych drzwiach.
 3. Wczoraj w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi przyjął święcenia kapłańskie nasz parafianin ks.Paweł Skowron. Jednocześnie zapraszamy na Mszę Świętą prymicyjną w przyszłą niedzielę 2 czerwca o godz. 12.00. Poprzedzi ją przejście do świątyni z jego domu rodzinnego (ul. Leśników Polskich 1d) o godzinie 11.20 – zapraszamy do towarzyszenia ks. Pawłowi.
 4. Zapraszam na Mszę Świętą prymicyjną, którą odprawią wszyscy w tym roku wyświęceni księża neoprezbiterzy w naszym kościele w dniu 5 czerwca (środa) o godz. 18.00.
 5. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.
 6. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.
 7. Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych. Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące.
 8. W czwartek 30 maja obchodzić będziemy uroczystość poświecenia naszego kościoła, której dokonał ks. Abp Władysław Ziółek
 9. W czwartek o godz. 19.15 Msza Świętaprzy Krzyżu o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli dla wszystkich mieszkańcówBaryczy i Ostrowa.
 10. Koła Żywego Różańca udają się z pielgrzymką na Jasną Górę w ramach
  Ogólnopolskiej Pielgrzymki KŻR. Odjazd autokaru o godz. 7:00 z parkingu przy ul. Wileńskej.
 11. W pierwszą sobotę miesiącapo Mszy Św. o godz. 7:00 odprawimy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i różaniec.
 12. Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dni Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego w sobotę o godz. 17.30.
 13. Od wielu lat w naszej parafii istnieje zwyczaj tzw. zbiórki czerwcowej, co jest wielkim wsparciem finansowym parafii w prowadzonych pracach. Jednak w tym roku nie będziemy w stanie przeprowadzić jej w dotychczasowej formie, gdyż musielibyśmy zrezygnować z niektórych działań duszpasterskich. W związku z tym w miejsce dotychczasowej formy chcielibyśmy wprowadzić tzw. tacę gospodarczą. W każdą trzecią niedzielę miesiąca ofiary składane na tacę byłyby przeznaczone na nasze prace i dzieła. Ufamy, że będzie to pożyteczne rozwiązanie.
 14. Złożono ofiary na kościół: – dwa razy po 300,-zł. Za ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
 15. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościół na dzisiejszą niedzielę.
 16. Prasa katolicka do nabycia w kruchtach kościoła. Pieniądze za gazety wrzucamy do umieszczonych puszek na ścianie.
 17. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.
 18. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Teresa Raduch, l. 86; Włodzimierz Pinar, l. 71

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa papieża Leona XIII

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.