Ogłoszenia parafialne, 6 Niedziela Zwykła, 12 lutego 2023r.

6  Niedziela Zwykła

12 Lutego 2023r.

1. Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

1. Rodzice chorego Patryka, który z powodu wcześniejszego urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce, epilepsje, wodogłowie i zaćmę. Wymaga intensywnej rehabilitacji kilka razy w tygodniu a koszty leczenia przewyższają możliwości rodziny. Dlatego Rodzice proszą ludzi dobrego serca o wsparcie finansowe. Za co bardzo dziękują. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła, można złożyć ofiarę na ten cel.

1. Dzisiaj dodatkowa Msza Święta o godz. 14.30, konferencja Kapłana i adoracja. Serdecznie zapraszamy.

1. We wtorek katecheza dla dorosłych bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej w Sali dolnego kościoła.

1. Ogłoszenie dla mężczyzn: W najbliższy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Od godz. 20.00 do 21.00. Wcześniej o 19.45 zapraszam na męski różaniec.

1. Z racji na przypadający 20 lutego dzień imienin ks. Leona w przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 12:00 dobremu Bogu polecać będziemy dostojnego Solenizanta wypraszając dla Niego obfitość Bożych łask i dobrego zdrowia. Zechciejmy otoczyć Go naszymi modlitwami.

1. W dzień powszedni  wieczorem spowiadamy codziennie przed  Mszą Świętą od godziny 17:40 do 17:55. Nie ma spowiedzi podczas Mszy Świętej wieczornej.

1. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w III wtorek miesiąca 21 lutego o godz. 18.45 a nie jak podaliśmy 14 lutego.

1. W sobotę 4 marca – jest organizowana z naszej parafii już XV Pielgrzymka Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny z Nazaretu do Św. Józefa w Kaliszu. Wszystkich, którzy pragną pielgrzymować i powierzyć się opiece św. Józefa prosimy o zgłoszenie się do 26 lutego do s. Lidii. Liczba miejsc w autokarze jest ograniczona.

1. Przypominamy mieszkańcom, o obowiązku noszenia odblasków, po zmierzchu na nieoświetlonych drogach, oraz poza terenem zabudowanym, aby być widocznym dla kierowców. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo.

1. Stowarzyszenie osób z niepełnosprawnością „Nadzieja”, zaprasza w każdą ostatnią niedzielę miesiąca osoby niepełnosprawne i ich rodziny, na Mszę Świętą sprawowaną dla Nich o godz. 16.00 w kościele św. Faustyny Kowalskiej w Łasku.

1. Zachęcamy chłopców, młodzieńców i starszych mężczyzn do wstąpienia do Służby Liturgicznej Ministrantów. Kontakt z ks. Wojciechem.

1. Rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego w naszej parafii w sobotę 25 lutego o godz. 16.00. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Spotkania odbywać się będą w sali dolnego kościoła (wejście boczne do kościoła od ul. Krasickiego).

1. Zwyczajem tej parafii jest, że I Komunia Święta odbywa się zawsze w Zesłanie Ducha Świętego (który jest zmiennym terminem), Rocznica natomiast tydzień później. I tak będzie również w tym Roku. I Komunia Święta odbędzie się 28 maja 2023r. a Rocznica 4 czerwca 2023r.. Jednak od roku 2024 nastąpi zmiana, I Komunia Święta będzie w stałym terminie zawsze w III niedzielę maja a Rocznica w IV niedzielę maja.

1. W gablocie i na stronie internetowej parafii podany jest terminarz przygotowań do I Komunii Świętej oraz spotkań z rodzicami.

1. Młodzież pragnąca przystąpić do sakramentu bierzmowania, jak również Rodzice, którzy chcą, aby ich dziecko przystąpiło do I Komunii Świętej w naszej parafii zgodnie z zarządzeniem muszą złożyć do 30 września odpowiednią deklaracje. Deklaracje do pobrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

1. W każdy czwartek po Mszy Świętej wieczornej (ok. 18.40) do 19.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu

1. Zapraszam na stronę internetową cmentarza. (W wyszukiwarce wpisujemy grobonet łask kolumna, adres: https://laskkolumna.grobonet.com).

1. Zapraszamy na transmisję na żywo z naszego kościoła na kanale youtube. W wyszukiwarkę wpisujemy Parafia Kolumna.

1. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza

1. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę oraz za wpłaty na konto parafialne. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Czesław Wódka, l. 87. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

1. W poniedziałek, o godz. 4.12 zatrzęsła się ziemia w Turcji i w Syrii. Trzęsienie ziemi pochłonęło wiele ofiar. Caritas Archidiecezji Łódzkiej i Stowarzyszenie „Dom Wschodni – Domus Orientalis” natychmiast uruchomiły zbiórkę na pomoc mieszkańcom Aleppo (Syria). Możemy się w tę pomoc poszkodowanym włączyć poprzez ofiary dziś składane do puszek w ramach akcji „Solidarni z Aleppo”. Zebrane datki za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Łódzkiej trafią bezpośrednio do Aleppo w Syrii.

2. Wpłat z tytułem „Solidarni z Aleppo” można dokonywać:

Caritas Archidiecezji Łódzkiej

90-507 Łódź, ul. Gdańska 111

Bank Pekao S.A. V O/Łódź: 48 1240 1545 1111 0000 1165 5077

z dopiskiem: „Solidarni z Aleppo”

Dostęp do zbiórek w Internecie:

Módlmy się za naszą parafię

Święty Michale Archaniele, Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.