Ogłoszenia parafialne, Boże Ciało, 16 czerwca 2022r.

Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

– BOŻE CIAŁO

16 Czerwca 2022r.

  1. Dzisiaj na godz. 16.00 zapraszamy na spektakl pt. „Tajemnica Mszy Świętej”,w którym wezmą udział nasi parafianie duzi i mali. Spektakl ten jest oparty o widzenia mistyczki i stygmatyczki Cataliny Rivas pochodzącej z Boliwii, która otrzymała od Boga niezwykłe objawienia rzeczywistości duchowej. Nasi parafianie postarają się ukazać, co dzieje się w każdej Eucharystii. Serdecznie zapraszamy o godz. 16.00.

  1. Do następnego czwartku będziemy uczestniczyć w tzw. oktawie Bożego Ciała. Celebrowane w tych dniach nieszpory o Najświętszym Sakramencie oraz czerwcowe nabożeństwa o godz. 17.15 połączone będą z procesją eucharystyczną na placu kościoła. Wszystkich zapraszam do licznego udziału.

  1. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowywali dekoracje poszczególnych ołtarzy, a także pomogli w zorganizowaniu procesji. Wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich ministrantów, lektorów, całej służby liturgicznej, chórowi, scholi dziecięcej i młodzieżowejosób niosących chorągwie, feretrony i inne znaki religijne oraz dziewczynek sypiących kwiatki. Dziękujemy także strażakom i policji za zabezpieczenie trasy naszej procesji. Za wszelkie dobro i pomoc wszystkim niech Bóg hojnie wynagradza swoją łaską.

 

Módlmy się o pokój na Ukrainie, w Europie, na Świecie:
Ojcze, obdarz nasze czasy dniami pokoju. Niech już nie będzie wojny.
Oddajemy się Tobie w opiekę z całą ufnością, i wołamy przez przyczynę Najświętszej Maryi Panny, Królowej Pokoju: Pod Twoją obronę…

Święty Michale Archaniele, Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.