Ogłoszenia parafialne, Boże Ciało, 3 czerwca 2021r.

Uroczystość Najświętszego Ciała

i Krwi Pańskiej

(BOŻE CIAŁO)

3 Czerwca 2020r.

1. Za każdym razem, gdy Kościół sprawuje Ofiarę Eucharystyczną, wspomina wielkie dzieło zbawienia, którego Jezus dokonał przez śmierć i zmartwychwstanie. Pragniemy uwielbić Boga obecnego wśród nas w Najświętszym Sakramencie za Jego miłość, która trwa od wieków i której doświadczamy w sakramentalnych znakach. Chcemy na nowo rozbudzać w swoich sercach pragnienie trwania w łasce uświęcającej, by nasze świadectwo, które dajemy światu, było czytelnym znakiem, że Bóg mieszka wśród swojego ludu, swojego Kościoła.

1. Katolicka wiara wyraża się w szczególny sposób w czci dla Eucharystii, która jest jej źródłem i szczytem. Oprócz Mszy Świętej wyraża się ona także poprzez procesje. Do następnego czwartku będziemy uczestniczyć w tzw. oktawie Bożego Ciała. Celebrowane w tych dniach nieszpory o Najświętszym Sakramencie oraz czerwcowe nabożeństwa o godz. 17.15 połączone będą z procesją eucharystyczną na placu kościoła. Wszystkich zapraszam do licznego udziału.

1. Dziękuję za uczestnictwo w dzisiejszej procesji, zwłaszcza tym, którzy wzięli udział w budowie i dekorowaniu czterech stacyjnych ołtarzy. Wyrażam wdzięczność całemu orszakowi procesyjnemu, liturgicznej służbie ołtarza, chórowi, scholi dziecięcej i młodzieżowej, asyście, niosącym chorągwie, feretrony i inne oznaki naszej wiary, dziękuję straży pożarnej, policji, grupom parafialnym, wszystkim, dzięki których pracy i zaangażowaniu ten dzień jest dla nas niezwykły, pełen chwały Bożej i błogosławieństwa Bożego.