Ogłoszenia parafialne Niedziela Palmowa, 14 kwietnia 2019r.

Niedziela Palmowa

 

14 Kwietnia 2019r.

 

 • NiedzieląMęki Pańskiej, zwaną Palmową, rozpoczynamy w Kościele Wielki Tydzień. W diecezjach młodzież przeżywa XXXIV Światowy Dzień Młodzieży.

O godz. 17:15 ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną.

 

 • Bardzo prosimy wszystkich, którzy czy to przez własne zaniedbanie, czy też na skutek innych okoliczności, nie byli dotąd u spowiedzi, aby wykorzystali te ostatnie dni Wielkiego Postu. Spowiadać będziemy codziennie podczas mszy św.: porannych i wieczorowej. Wszystkie sprawy kancelaryjne prosimy dopełniać do Wielkiej Środy włącznie. W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek kancelaria będzie nieczynna.

 

 • Przed nami Święte Triduum Paschalne – czas świętowania tajemnic naszego zbawienia, do którego od wielu tygodni grupy: ministranci, schola, i chór, przygotowywały się z ogromnym zapałem i zaangażowaniem.
 • W Wielki Czwartek obchodzimy pamiątkę ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. O godz. 10:00 w katedrze łódzkiej Msza Krzyżmaz odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich. Uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiejo godz. 18:00, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Przechowania. Możliwość adoracji do godz. 22:00.
 • W Wielki Piątek adorujemy Chrystusowy Krzyż. Zapraszamy na Liturgię Godzin: Jutrznia z Godziną Czytańw kaplicy adoracji o godz. 8:00, Modlitwa w ciągu dnia o godz. 12.00

Nabożeństwo Męki Pańskiejo godz. 18:00. Po nim nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego.

Adoracja przy Grobie do godz. 22:00. Ofiary złożone tego dnia przeznaczone będą na potrzeby Kościoław Ziemi Świętej.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły tzn.: wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy tzn. trzy posiłki w ciągu dnia w tym jeden do syta. Zachęcamy, aby zgodnie tradycją Kościoła, zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych także w Wielką Sobotę do zakończenia liturgii Wigilii Paschalnej.

 • W Wielką Sobotę Jutrznia z Godziną Czytań przy Grobie Pańskim o godz. 7:30. Modlitwa w ciągu dnia o godz. 12.00, Nieszpory o godz. 17.00
  Od godz. 9:00 do 16:00 będziemy w kościele święcić pokarmy na stół wielkanocny. Zachęcamy, by po poświęceniu pokarmów znaleźć czas na adorację Pana Jezusa w Grobie Pańskim.

Święcenie pokarmów w terenie rozpoczynamy o godz. 10:00. Prosimy o zgłaszanie adresów święcenia pokarmów na wioskach.

O godz. 20:00 rozpocznie się uroczysta liturgia Wigilii Paschalnej podczas której odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Na to wydarzenie przynieśmy ze sobą do świątyni świece.

 • Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy Mszą Św. z procesją rezurekcyjną o godz. 6:00. Kolejne Msze św. o godz. 9:00,10:30, 12:00 i 18:00. Nie będzie Mszy o 7:30.

Asystę Parafialną prosimy o przygotowanie chorągwi, sztandarów, feretronów i baldachimu.

Do udziału w procesji rezurekcyjnej gorąco zachęcamy bielanki oraz dziewczynki, które będą sypać kwiatki przed Najświętszym Sakramentem. Zaproszenie kierujemy do wszystkich dziewczynek z grupy dzieci młodszych.

(Kwiatki do sypania są już przygotowane przez siostry Nazaretanki).

 

 1. W Poniedziałek Wielkanocny, drugi dzień świąt układ Mszy św. według porządku niedzielnego. Zbiórka ofiar do puszek na KUL.

 

 1. Przy ołtarzu znajduje się pojemnik, do którego można złożyć skarbonki Jałmużny Wielkopostnej. Zebrane fundusze wspomogą pomoc niesioną osobom potrzebującym przez parafię.

 

 1. Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary na kwiaty zaś paniom zbierającym ofiary, podziękowania za ofiarowaną troskę, trud i poświęcony czas.

 

 1. Dzisiaj u sióstr nazaretanek – kolejne spotkanie Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny z Nazaretu.  – godz. – 15:00

 

 1. Dzisiaj młodzież z naszej parafii należąca do z Duszpasterstwa Młodzieży Nazaretańskiej będzie rozprowadzać palmy. Ofiary z palm młodzież przeznacza na rekolekcje i skupienia, w których uczestniczy w ciągu roku w różnych miejscach Polski. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 1. Ks. Abp Grzegorz Ryś zaprasza na Ekumeniczną Drogę Światła we wtorek 23 kwietnia
  2019 r. Uczestnicy wyruszą z Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Łodzi (ul. Radwańska 37) o godz. 19.00. Następnie przejdą przed Bazylikę Archikatedralną i zakończą w Kościele Ewangelicko-Augsburskim Św. Mateusza.
 2. Od Świąt Wielkanocnych w parafiach Archidiecezji Łódzkiej będzie rozprowadzany „Przewodnik Katolicki”z ośmiostronicowym dodatkiem łódzkim, który będzie pokazywań życie naszego lokalnego Kościoła. Prosimy o życzliwe zainteresowanie.
 3. Parafia pw. Św. Jana Pawła II w Zgierzu(ul. Łagiewnicka 76) zaprasza narzeczonych na „Wieczory dla zakochanych” 25 kwietnia 2019 roku o godz. 19.00. Spotkania te są kursem przedmałżeńskimprzeprowadzanym przez duszpasterza oraz pary małżeńskie zrzeszone w Stowarzyszeniu „Spotkania Małżeńskie”.

(Kontakt – ks. Łukasz Tarnawski: nr tel. 516 180 117, mail: xlukaszT@gmail.com. Więcej informacji na stronie internetowej: www.spotkaniamalzenskie-lodz.pl)

 1. Rekolekcje Wielkopostne dla Łodzi prowadzone przez Ks. Abp. Grzegorza Rysia rozpoczną się dzisiaj w kościele oo. Jezuitów (ul. Sienkiewicza 60). Nauki Rekolekcyjne podczas Mszy św. głoszone będą: dzisiaj o godz. 18.00 i 20.30, natomiast od poniedziałku do środy o godz. 18.00.
 2. Franciszkanie z ul. Rzgowskiej 41 a informują o możliwości spowiedzi w poszczególne dni Triduum Paschalnego:
 • Wielki Czwartek w godz. 14.00-18.00,
 • Wielki Piątek w godz. 9.00-18.00 oraz 20.30-22.00,
 • Wielka Sobota w godz. 9.00-17.00.

Przypominamy, że przez cały rok od poniedziałku do soboty w godz. 14.00-18.00
w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu oo. Franciszkanów istnieje możliwość spowiedzi.

 

 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościół na dzisiejszą niedzielę. Zachęcam nowe osoby do włączenia się do pomocy.

 

 1. Prasa katolicka do nabycia w kruchtach kościoła.

 

 1. Solenizantom i jubilatom Wielkiego Tygodnia życzymy głębokich przeżyć nadchodzących dni i wszelkich potrzebnych darów.

 

 

 

 

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa papieża Leona XIII

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.