Ogłoszenia parafialne, Niedziela Trójcy Przenajświętszej, 30 maja 2021r.

Niedziela Najświętszej Trójcy

30 Maja 2021r.

 1. Przypominamy o przestrzeganiu przepisów higienicznych w z związku z epidemią koronawirusa. W kościele trzeba posiadać maski i dezynfekować dłonie.

 1. Dzisiaj ofiary składane do puszek przeznaczone są na Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

 1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.

 1. Dzisiaj w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej radujemy się wszyscy Rocznicą I Komunii Świętej w naszej parafii.

 

 1. Msza Święta przy Krzyżu o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli dla wszystkich mieszkańców w Orpelowie dzisiaj o godz. 19.00

 1. Jutro, obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego kościoła, która miała miejsce w 2004r. i została dokonana przez ks. Arcybiskupa Władysława Ziółka.

 1. Jutro ostatni dzień maja. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Od wtorku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Jezusowego codziennie o godz. 17.30

 1. W najbliższy czwartek, 3 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Msze Święte odprawimy o godz. 7:30, 9:00, 10:30 i 18:00. Centralna Uroczystość parafialna rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10:30, po której – wyjdziemy w procesji i przejdziemy ulicami: Letnią, Wileńską, Krasickiego, Jagiełły i Letnią powrócimy na plac kościelny, gdzie przy krzyżu misyjnym otrzymamy końcowe błogosławieństwo. Uroczystości będzie przewodniczył i procesję poprowadzi ks. Prałat dr hab. Janusz Lewandowicz.

 1. O przygotowanie ołtarzy proszę:

 2. I ołtarz miejsce bez zmian – młodzież Nazaretańską pod okiem s. Lidii

 3. II ołtarz na rogu ul. Wileńskiej i Krasickiego na posesji państwa Bernasiaków– druchów z OSP pod opieką ks. Leona

 4. III ołtarz na rogu ulic Krasickiego i Jagiełły na ogrodzeniu parafialnym – rodziców dzieci pierwszokomunijnych oraz kleryków przy wsparciu s. Dawidy i ks. Bartłomieja

 5. IV ołtarz miejsce bez zmian – mieszkańcy Poleszyna, a czuwać będzie ks. Tomasz

 1. Zachęcamy Dziewczynki chętne do sypania kwiatów podczas procesji Bożego Ciała i prosimy, aby były w strojach liturgicznych.

 1. O czynny udział w procesji prosimy: Asystę kościelną, grupy parafialne ze swoimi sztandarami, zapraszamy chętnych do niesienia sztandarów i chorągwi, wszystkich ministrantów, lektorów i ministrantów seniorów; dzieci w strojach komunijnych, dzieci sypiące kwiaty i wszystkich wiernych. Dzieci w strojach komunijnych niech zajmą miejsca w ławkach w kościele przed godz. 10:30. Wszyscy zadbajmy w tym dniu o udział we Mszy Świętej, gdyż jest to podstawowym obowiązkiem katolika. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w naszej parafialnej procesji. Nasza szczególna prośba aby nie parkować samochodów w bramie i jej otoczeniu od ul. Letniej. Zadbajmy, by przy ołtarzach były piękne kwiaty a trasa procesji i otoczenie kościoła, jak co roku, pięknie udekorowane.

 1. Już teraz wyrażam wdzięczność całemu orszakowi procesyjnemu, liturgicznej służbie ołtarza, chórowi, scholi dziecięcej i młodzieżowej, straży pożarnej, policji, grupom parafialnym, wszystkim, dzięki których pracy i zaangażowaniu ten dzień będzie dla nas niezwykły, pełen chwały Bożej i błogosławieństwa Bożego.

 1. W oktawie Bożego Ciała o godz. 17.15 Nieszpory o Najświętszym Sakramencie, Litania oraz procesja eucharystyczna wokół naszego kościoła.

 1. W najbliższym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

– w pierwszy piątek: spowiadamy rano i po obiedzie od 16.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 7:00 i potrwa do godz.18:00. Po południu Msze Święte o godz. 16:30 i 18:00. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy w piątek od godz. 8:00. Z racji spowiedzi kancelaria po południu będzie nieczynna.

w pierwszą sobotę: o godz. 7:00 Msza Święta i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP oraz różaniec.

 1. W najbliższą sobotę, 5 czerwca w Żdżarach k. Nowego Miasta, w miejscu urodzenia Bł. Marii, Założycielki sióstr nazaretanek, które u nas posługują, cztery osoby z naszej parafii przystąpią do Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny z Nazaretu, czyli wspólnoty małżeństw i rodzin skupionych przy Zgromadzeniu sióstr, której celem jest wspieranie Zgromadzenia w realizowaniu jego misji, którą jest służba rodzinie.

  Jest to ważne wydarzenie i radość dla tych osób, dla naszej parafii i sióstr nazaretanek.

 1. W najbliższą sobotę Pielgrzymka autokarowa do Częstochowy odjazd o godz. 7.00 sprzed naszego kościoła, od ul. Wileńskiej.

 1. W niedzielę 6 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, zapraszamy serdecznie rodziców z dziećmi na Mszę i krótki koncert piosenek dla najmłodszych. Bezpośrednio po Mszy o godz. 10:30, Rolnicza Band i przyjaciele zaśpiewają wybór znanych piosenek dla dzieci. Zapraszamy do udziału i wspólnej zabawy!

 1. W niedzielę 13 czerwca zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 12.00 w intencji ks. Kanonika Leona z racji 50 rocznicy święceń.

 1. Czekamy na wszelkie pozwolenia na otworzenie nowej części cmentarza. W środę 16 czerwca ks. Arcybiskup Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki dokona poświęcenia terenu nowego cmentarza. O godz. 18.00 Msza Święta w kościele a następnie na cmentarzu obrzęd poświęcenia.

 1. Za tydzień ofiary składane na puszek przeznaczone są na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

 1. Informacja na temat cmentarza: Powstały nowe księgi cmentarne dlatego zapraszam do kancelarii wszystkich, również te osoby, które mają opłacone groby, abyśmy mogli uzupełnić w nowych księgach. Zapraszam też na stronę internetową cmentarza. (W wyszukiwarce wpisujemy grobonet łask kolumna, adres: https://laskkolumna.grobonet.com)

 1. W sprawach cmentarnych ks. Proboszcz przyjmuje we wtorki w godzinach pracy kancelarii

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie pandemii czują się odpowiedzialni i dbają o materialne potrzeby Kościoła, wspierając bieżące funkcjonowanie i utrzymanie świątyni. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę oraz za wpłaty na konto parafialne. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

 1. W kruchtach kościoła można nabyć prasę katolicką.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień.

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Andrzej Mrugalski, l. 73; Bartosz Wlazło, l. 30

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

 

 

W tym tygodniu patronuje nam:

– we wtorek 1 czerwca – św. Justyn (†ok. 165), męczennik, filozof;

– w sobotę 5 czerwca – św. Bonifacy (ok. 673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa papieża Leona XIII

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.