Ogłoszenia parafialne, Święto Chrztu Pańskiego, 9 stycznia 2022r.

Święto Chrztu Pańskiego

9 stycznia 2022r.

1. Dzisiaj jest dodatkowa Msza Święta o godz. 14.30 dla Członków Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny z Nazaretu i dla wszystkich chętnych. Po niej krótka konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy.

1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

1. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

1. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego po zakończonej liturgii mszalnej.

2. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej katecheza dla dorosłych w sali dolnego kościoła

1. W październiku 2021r. w Kościele rozpoczął się Synod Powszechny. Zwołując synod papież Franciszek zaprasza cały Kościół do postawienia sobie pytania na temat, który jest decydujący dla jego życia i misji: „Właśnie droga synodalności jest drogą, której Bóg oczekuje od Kościoła trzeciego tysiąclecia” mówi papież . Pragniemy w naszej parafii zorganizować grupę synodalną, aby podczas kilku spotkań w oparciu o proponowane materiały podjąć te ważne zagadnienie i dyskusję zawarte w programie synodu. Zapraszamy chętnych do udziału w pierwszym spotkaniu w środę 12 stycznia o godz. 19 w sali parafialnej

1. Przypominamy mieszkańcom, o obowiązku noszenia odblasków, po zmierzchu na nieoświetlonych drogach, oraz poza terenem zabudowanym, aby być widocznym dla kierowców. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo.

1. W tym roku z racji na panującą pandemię po kolędzie udajemy się do Rodzin, które nas zaproszą. Odwiedzimy po kolędzie tylko osoby/rodziny, które zgłoszą taką chęć. Zapisywać się można w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Na stolikach w kruchtach wyłożone są kartki ze zgłoszeniem na kolędę oraz potrzebne informacje. Proponujemy również drugą formę: spotkanie na wspólnej Eucharystii dla mieszkańców danego rejonu. Intencja Mszy Świętej będzie każdego dnia ta sama: O Boże błogosławieństwo dla Rodziny i o wieczne zbawienie dla zmarłych z tych Rodzin a także o wieczne zbawienie dla zmarłych, którzy przy tej ulicy mieszkali a minionym czasie odeszli do wieczności. Będziemy się także modlić za chorych i o oddalenie pandemii koronawirusa.

Porządek kolędy:

10 stycznia 2022r., Msza Święta godz. 18.00 dla mieszkańców Orpelowa, Numerków i Poleszyna,

11 stycznia 2022 Msza Święta godz. 18.00 dla mieszkańców Baryczy, Przygonia;

12 stycznia 2022 Msza Święta godz. 18.00 dla mieszkańców osiedla Wronowice i Wronowice – wieś;

13 stycznia 2022 Msza Święta godz. 18.00 dla mieszkańców ulic za Torami: ul. Sportowa, Torowa, Brzeźna, Lipowa i ulice przyległe, Ogrodowa i ulice przyległe, Przedwiośnie, Różana, Miła , Traugutta i ulice przyległe, Nowobracka i Bracka, Piekarnicza, Jagodowa do osiedla Wronowice;

17 stycznia 2022 Msza Święta godz. 18.00 dla mieszkańców: Stara Kolumna i wszystkie ulice z tej strony torów: Wileńska, Leśników Polskich, Piotrkowska, Kopernika, Gdańska, Lubelska, Letnia, Jagiełły …..;

18 stycznia 2022 Msza Święta godz. 18.00 dla mieszkańców rejonu za ulicą Leśników Polskich: Wojska Polskiego, Krakowska, Toruńska, Sejmowa, Spacerowa, Katowicka, Sadowa, Sandomierska, Świerkowa, Swojska, Wakacyjna i następne.

1. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza

2. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni.

1. W każdy czwartek po Mszy Świętej wieczornej (ok. 18.40) do 19.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu

1. Zapraszam na stronę internetową cmentarza. (W wyszukiwarce wpisujemy grobonet łask kolumna, adres: https://laskkolumna.grobonet.com).

1. Zapraszamy na transmisję na żywo z naszego kościoła na kanale youtube. W wyszukiwarkę wpisujemy Parafia Kolumna.

1. W sprawach cmentarnych ks. Proboszcz przyjmuje we wtorki w godzinach pracy kancelarii.

1. Na cmentarzu znajdują się groby, których minął czas 20 lat po pochówku lub rezerwacji. Groby, których sytuacja od dłuższego czasu nie jest wyjaśniona będą przeznaczone do nowych pochówków.

1. Prosimy, aby stosować się do reżimu sanitarnego i w kościele zasłaniać usta i nos.

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: + Barbara Jabłońska, l. 69. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.