Ogłoszenia parafialne, Święto Świętej Rodziny, 31 grudnia 2023r.

Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

31 Grudnia 2023r.

 1. Dzisiejsze święto nasuwa nam wszystkim temat do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia; stanowi sanktuarium życia i świętości. Dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin.

 1. Dzisiaj żegnamy 2023 rok, a już jutro powitamy rok 2024. Przyjdźmy do naszej parafialnej świątyni na modlitwę dziękczynno-przebłagalną za ten mijający czas. Rozpoczniemy ją o godz. 17.30. Zaśpiewamy wówczas uroczyste Te Deum lauda mus, za odmówienie którego w ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 1. Postarajmy się też i Nowy Rok rozpocząć w Imię Boże: w tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (uroczystość ta jest świętem nakazanym!) oraz Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze Święte jak w każdą niedzielę. W tym dniu Kościół również otwiera skarbiec odpustowy: odpust można uzyskać za pobożne odmówienie hymnu do Ducha Świętego Veni Creator Spiritus.

 1. W tym tygodniu przypada pierwsza środa, pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

 2. W pierwszą środę zapraszamy na Mszę Świętą wotywną o św. Józefie o godz. 7.00. Po niej litania do św. Józefa.

 1. W czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 podziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, będziemy prosili o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. Ze względu na kolędę nie będzie spotkania z Wieczernikiem i Towarzystwem Przyjaciół

 1. W pierwszy piątek Msza Święta wotywna oraz nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00. Spowiedź rano i od godz. 16.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godz. 7:00 i potrwa do godz.18:00. Po południu Msze Święte o godz. 16:30 i 18:00. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy w piątek od godz. 8:00. Z racji spowiedzi kancelaria będzie nieczynna.

 1. W najbliższą sobotę, 6 stycznia, świętować będziemy Objawienie Pańskie. Msze Święte według porządku niedzielnego, na zakończenie których pobłogosławimy kredę i kadzidło, by oznaczyć nasze mieszkania. W przyszłą niedzielę zaś Kościół obchodzi święto Chrztu Pańskiego, który kończy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego.

 1. Ministranci będą rozprowadzać przygotowane zestawy z kadzidłem i kredą. Zebrane pieniądze są przeznaczone na cele ministrantów naszej parafii.

 1. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego ofiary składane na tacę przeznaczone są na misje.

 1. Tego dnia w wielu miejscach organizowany jest Orszak Trzech Króli. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu, które jest radosną manifestacją wiary i przywiązania do tradycji chrześcijańskiej.

 1. Spotkanie opłatkowe dla Żywego Różańca, Wieczernika modlitw za kapłanów, Towarzystwa Przyjaciół WSD w Łodzi, uczestników katechezy dla dorosłych i osób sprzątających kościół w sobotę 6 stycznia 2024 godz. 15.00.

 1. Spotkanie opłatkowe dla uczestników Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej w niedzielę 7 stycznia 2024r. o godz. 16.00

 1. Kolęda. Jest to okazja do spotkania i bliższego poznania się. Razem z Wami, Drodzy Parafianie i Goście, pragniemy się modlić, pragniemy zanieść Wam dar błogosławieństwa Bożego. Porządek odwiedzin kolędowych jest wywieszony w gablocie z ogłoszeniami. Zamieściliśmy go również na naszej parafialnej stronie internetowej. Ofiary składane przy okazji kolędy przeznaczone są na okna. Podajemy porządek KOLĘDY na najbliższy tydzień.

Porządek Kolędy

Wtorek                   

Od godz. 1000: Orpelów Numerki I, Orpelów Numerki II, ul. Kresowa

Od godz. 1530: ul. Ostatnia, Wysoka, Grzybowa

Środa   

Od godz. 900: ul. Lubelska

Od godz. 1530: ul. Lipowa i boczne

Czwartek                

Od godz. 900: ul. Torowa

Od godz. 1530: ul. Ogrodowa i boczne (Klonowa, Akacjowa, Jaśminowa), Mokra i Pogodna

Piątek Od godz. 10.00 – ul. Graniczna

 1. Przypominamy mieszkańcom, o obowiązku noszenia odblasków, po zmierzchu na nieoświetlonych drogach, oraz poza terenem zabudowanym, aby być widocznym dla kierowców. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo.

 1. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę oraz za wpłaty na konto parafialne (Nr konta parafialnego PKO BP, oddział w w Łasku: 52 1020 3437 0000 1802 0065 5415).Ofiary na okna:

 1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

 1. W kruchtach kościoła można nabyć prasę katolicką.

 1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pięknych i błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego (wszak podczas całej oktawy, czyli od minionego poniedziałku do dnia jutrzejszego, przeżywamy święty dzień Narodzenia Pańskiego) oraz obfitości łaski Bożej w nadchodzącym Roku Pańskim 2024. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie naszych braci i siostry, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości.

 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień.

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Janina Kubiak, l. 60

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

 

Módlmy się za naszą parafię:

Święty Michale Archaniele, Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

W tym tygodniu patronują nam:

We wtorek, 2 stycznia – św. św. Bazyli Wielki i Grzegorz z Nazjanzu, dwaj wielcy nauczyciele chrześcijańskiego Wschodu z IV wieku, którzy bronili czystości wiary przed błędami arianizmu i macedonizmu.