Ogłoszenia parafialne, uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 20 listopada 2022r.

34     Niedziela Zwykła

Uroczystość

Jezusa Chrystusa

Króla Wszechświata

20 Listopada 2022r.

 

 1. Dzisiaj taca gospodarcza

 1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Bożemu Sercu. Można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Najśw. Sercu Pana Jezusa.

 1. Dzisiaj będzie dodatkowa Msza Święta o godz. 14.30, na którą zaprasza Stowarzyszenie Najświętszej Rodziny z Nazaretu i siostry nazaretanki.

 1. Dzisiaj o 17.15 nabożeństwo różańcowe, wcześniej o 16.45 spotkanie z Kołami Żywego Różańca.

 1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa.

 1. Dzisiejszy dzień to także święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Akcja Katolicka propaguje wartości chrześcijańskie w życiu społecznym. Zadaniem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest kształtowanie dojrzałych postaw wśród młodych katolików. Naszą modlitwą ogarniamy wszystkich zrzeszonych w tych wspólnotach.

 1. Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu.

 1. We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, Siostrze Lidii organistce, scholii młodzieżowej, dzieciom z Bożych Nutek, Zespołowi Rolnicza Band, chórzystom składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze. Z tej też okazji pragniemy na nowo zaprosić wszystkich do współtworzenia naszych parafialnych zespołów. Każdy znajdziesz coś dla siebie. Np. dziecięcy zespół Boże Nutki ma swoje próby w każdy piątek o godz. 16.00, a chórzyści w każdą środę o godz. 19.00.Serdecznie zapraszamy!

 1. Trwa nowenna przed Uroczystością – Bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, której wspomnienie obchodzić będziemy 25 listopada. Rozpiska o nowennie jest na stronie internetowej i wywieszona w gablocie.

20 listopada (niedziela) – g. 14.15 (przed Mszą Święta z rodzinami SNR, która jest o godz. 14.30)

21 listopada (poniedziałek) – g. 17.15

22 listopada (wtorek) – g. 17.15

23 listopada (środa) – g. 17.15

24 listopada (czwartek) – g. 17.15

 1. 25 listopada, tj. w piątek siostry nazaretanki obchodzą Uroczyste liturgiczne wspomnienie Bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza – Franciszki Siedliskiej, Założycielki sióstr nazaretanek.Z tej okazji zapraszamy na Mszę Świętą w piątek o godz. 18.00, na której będziemy powierzać wszystkie intencje, które powierzamy Bogu przez ręce Bł. Marii w czasie nowenny, która teraz trwa. Teraz, jak i do 25 listopada włącznie, czyli do piątku, w kaplicy Matki Bożej można nabyć książki o Bł. Marii, modlitewniki i inne książki, obrazki związane ze Zgromadzeniem sióstr nazaretanek.

 1. Do najbliższej niedzieli 27 listopada można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej tytki charytatywne.

 1. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na kończy czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię.

 1. W przyszłą niedzielę taca na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi.

 1. Porządek roznoszenia opłatka wigilijnego

W poniedziałek i wtorek od godz. 9.00

Letnia, Wileńska, Krasickiego, Jagiełły, Plac Szarych Szeregów

Poniedziałek 21 listopada 2022r.

od godz. 10.00 Sandomierska, Sadowa, Spacerowa, Wierzbowa

od godz. 15.00 Lipowa i boczne

     Wtorek 22 listopada

     od godz. 10.00 Iglasta, Zagajnikowa, Kolonijna

      od godz. 15.00 Lubelska, Modrzewiowa

Środa 23 listopada

od godz. 10.00 Leśników Polskich, Plażowa, Miodowa

od godz. 15.00 Wronowice Wieś, Tuwima

      Czwartek 24 listopada

     od godz. 10.00 Komuny Paryskiej, Bazarowa

    od godz. 15.00 Gdańska

    Piątek 25 listopada

   od godz. 10.00 Wojska Polskiego, Swojska, Spokojna, Świerkowa, Sosnowa, Światowida

od godz. 15.00 Przygoń, Harcerska, Graniczna, Niska

Sobota 26 listopada od godz. 10.00

Krakowska, Śląska, Katowicka, Kopernika, Piotrkowska, Bliska, Błękitna, Piaskowa, Rolnicza, Kresowa, Powstańców Styczniowych, Wyspiańskiego, Prosta, Czajkowskiego, Jawornickiego

 1. RORATY – Msze Święte o Matce Bożej w Adwencie, będziemy odprawiali w dni powszednie codziennie o godz. 6:30. Natomiast następna Msza święta będzie w Adwencie odprawiana o godz. 15.

 1. Tegoroczne Rekolekcje Adwentowe odbędą się 4 – 6 grudnia. Rekolekcjom będzie przewodniczył ks. dr hab. Dariusz Kucharski. Program w gablocie.

 1. Zachęcamy chłopców, młodzieńców i starszych mężczyzn do wstąpienia do Służby Liturgicznej Ministrantów. Kontakt z ks. Wojciechem.

 1. Katechezy dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa odbywają się w naszej parafii we wszystkie soboty Wielkiego Postu.

 1. Zwyczajem tej parafii jest, że I Komunia Święta odbywa się zawsze w Zesłanie Ducha Świętego (który jest zmiennym terminem), Rocznica natomiast tydzień później. I tak będzie również w przyszłym Roku. I Komunia Święta odbędzie się 28 maja 2023r. a Rocznica 4 czerwca 2023r.. Jednak od roku 2024 nastąpi zmiana, I Komunia Święta będzie w stałym terminie zawsze w III niedzielę maja a Rocznica w IV niedzielę maja.

 1. W gablocie i na stronie internetowej parafii podany jest terminarz przygotowań do I Komunii Świętej oraz spotkań z rodzicami.

 1. Młodzież pragnąca przystąpić do sakramentu bierzmowania, jak również Rodzice, którzy chcą, aby ich dziecko przystąpiło do I Komunii Świętej w naszej parafii zgodnie z zarządzeniem muszą złożyć do 30 września odpowiednią deklaracje. Deklaracje do pobrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 1. W gablotach jest informacja na temat bezpłatnego Komputerowego badania wzroku.

 1. W kruchtach kościoła można nabyć świece Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz kalendarze.

 1. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę oraz za wpłaty na konto parafialne. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

 1. W kruchtach kościoła można nabyć prasę katolicką.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień.

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Michał Berliński, l. 68; Anna Kubska, l. 91; Krystyna Kłos, l. 78. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 1. Ośrodek Konferencyjno-Rekolekcyjny w Porszewicach zaprasza na weekendowe rekolekcje adwentowe pod hasłem Oczekiwanie od 9 do 11 grudnia br. Poprowadzi je ks. Kazimierz Sobański, a dzięki obecności Jakuba Tomalaka z zespołem Abba Pater uczestnicy rekolekcji włączą się w muzyczne uwielbienie. Zapisy: https://forms.gle/TD2TKnuANydRK32R7

 2. Duszpasterstwo Pracowników Nauki zaprasza nauczycieli akademickich na spotkanie formacyjne, które odbędzie się we wtorek 22 listopada o godz. 19.00 w parafii

  św. Alberta Chmielowskiego w Łodzi. Po Mszy św. odbędzie się wieczór muzyczny przy wspólnym śpiewie pieśni patriotycznych.

 3. Duszpasterstwo Małżeństw Niesakramentalnych zaprasza na spotkanie Depresja
  w rodzinie
  , które odbędzie się 26 listopada o godz.18.00 w parafii pw. Matki Boskiej Różańcowej w Łodzi.

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 22 listopada – Święta Cecylia (III w.), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;

– czwartek, 24 listopada – Święty Andrzej Dung-Lac i Towarzysze (XVIII/XIX w.), męczennicy wietnamscy.

 

Módlmy się za naszą parafię

Święty Michale Archaniele, Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.