Ogłoszenia parafialne, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 21 listopada 2021r

JEZUSA CHRYSTUSA Króla Wszechświata

21 Listopada 2021r.

 1. Przypominamy o przestrzeganiu przepisów higienicznych w z związku z epidemią koronawirusa. W kościele trzeba posiadać maski i dezynfekować dłonie.

 1. Dzisiaj Taca na WSD.

 1. Dziś (21 listopada) możemy złożyć ofiarę do puszek na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Środki zebrane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych.

 1. Dzisiaj o godz. 17.00 nowenna do bł. Franciszki Siedliskiej a o 17.15 nabożeństwo różańcowe

 1. Mamy Króla! Jest nim Jezus Chrystus – Zbawiciel, Król wszechświata. Należymy do królewskiego rodu i z Chrystusem mamy udział w królewskim kapłaństwie. Znakiem Jego królowania nie jest jednak korona, lecz krzyż zbawienia, który wisi na ścianach naszych domów, jest wpisany w nasze serca i którym znaczymy siebie, gdy stajemy do modlitwy. A ponieważ szlachectwo zobowiązuje, niech świadomość przynależności do królewskiego rodu zobowiązuje nas do godnego życia.

 1. Kolejny rok liturgiczny kończymy uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy dziś uzyskać odpust zupełny. Trzeba także spełnić zwykłe warunki otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Po Mszy Św. o godz. 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Bożemu Sercu.

 1. Do środy trwa Nowenna przed Uroczystością Bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza – założycielki sióstr nazaretanek a od jutra rozpoczynamy nowennę do św. Andrzeja Boboli o ochronę naszych granic i bezpieczeństwo dla Polski. Obie nowenny do środy będą wspólnie odprawiane. Modlitwa będzie prowadzona w kaplicy Matki Bożej:

22 listopada (poniedziałek) – g. 17.15

23 listopada (wtorek) – g. 17.15

24 listopada (środa) – g. 17.15

25 listopada (czwartek) – g. 17.20

26 listopada (piątek) – g. 17.20

27 listopada (sobota) – g. 17.20

28 listopada (niedziela) – g. 17.45

29 listopada (poniedziałek) – g. 17.20

30 listopada (wtorek) – g. 17.20

 1. Do najbliższej niedzieli 28 listopada można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej tytki charytatywne.

 1. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 28 listopada, rozpoczniemy ten piękny czas.

 

 1. RORATY – Msze Święte o Matce Bożej w Adwencie, będziemy odprawiali w dni powszednie codziennie o godz. 6:30. Natomiast następna Msza święta będzie w Adwencie odprawiana o godz. 7.15.

 1. W tym roku opłatki roznosi ks. Tomasz. Porządek roznoszenia opłatka:

 1. Porządek roznoszenia opłatka wigilijnego

Poniedziałek 22 listopada 2021r. od godz. 15.30        

Tuwima, Kresowa, Niska, Graniczna, Kopernika

Wtorek 23  listopada od godz. 15.30

3 Maja, Czajkowskiego, Powstańców Styczniowych, Szwejcerów, Prosta, Wyspiańskiego, Jawornickiego, Orzeszkowej, Harcerska, Piaskowa

Środa 24 listopada od godz. 10.00

Lubelska, Piotrkowska, Wileńska, Letnia, Jagiełły, Krasickiego

od 15.00   Komuny Paryskiej, Miodowa, Modrzewiowa, Gdańska

Czwartek 25 listopada od godz. 10.00

Leśników Polskich, Plażowa, Wojska Polskiego, Kolonijna, Sandomierska,

od 15.00 Sejmowa, Wierzbowa, Sadowa, Toruńska

Piątek 26 listopada od godz. 10.00

Pl. Szarych Szeregów, Bazarowa, Sosnowa, Świerkowa, Spokojna, Swojska

od 15.00 Krakowska, Spacerowa, Światowida, Katowicka Śląska

 1. Dziękujemy wszystkim, których odwiedził ks. Tomasz przynosząc opłatek wigilijny, za życzliwość i gościnę oraz za wszystkie ofiary. Każdy kogo nie było w domu a chciałby nabyć opłatek może to uczynić w zakrystii lub kancelarii.

 1. Jako chrześcijanie pamiętajmy też o bezpieczeństwie i właściwym zachowaniu, kiedy w tych dniach panuje wzmożony ruch na drogach, na cmentarzach. Zwróćmy szczególną uwagę na dzieci i osoby starsze, aby świątecznej radości nie zakłóciły jakieś nieszczęścia.

 1. W kruchtach są ulotki o bezpłatnej rehabilitacji w domu pacjenta

 1. Zapraszamy na transmisję na żywo z naszego kościoła na kanale youtube. W wyszukiwarkę wpisujemy Parafia Kolumna.

 1. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę gospodarczą oraz za wpłatę na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać.

 1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę

 1. W kruchtach kościoła można nabyć prasę katolicką.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień.

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Janina Szpakowska, l. 74

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 21 listopada 2021 r.

 1. Dziś (21 listopada) możemy złożyć ofiarę do puszek na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Środki zebrane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.

 2. Z okazji 100-lecia archidiecezji łódzkiej, 27 listopada br. w łódzkiej bazylice archikatedralnej odbędzie się pielgrzymka, na którą zaproszeni są muzycy kościelni (organiści, dyrygenci, kantorzy, chórzyści, schole, zespoły wokalno-instrumentalne) oraz zakrystianie.

Program:    godz. 11.00 – koncert organowy,

             godz. 11.15 – konferencja,

             godz. 12.00 – Eucharystia z abp. Grzegorzem Rysiem.

 1. Zapraszamy na KursuNowe Życie do Kościoła Akademickiego Panien Dominikanek w Piotrkowie Tryb. (ul. Rycerska 3) w dniach 27-28 listopada 2021 (sobota-niedziela). W kursie mogą wziąć osoby pełnoletnie. Szczegółowe informacje dotyczące zapisów na stronie http://www.upanien.parafia.info.pl oraz https://www.facebook.com/upanien.

 2. Zapraszamy na film dokumentalny o słudze Bożej Stanisławie Leszczyńskiej pt. „Położna” w reżyserii Marii Stachurskiej do Łódzkiego Domu Kultury 21 i 27 listopada godz. 16.00. Bilety do nabycia w kasie ŁDK lub na stronie: https://kino.ldk.lodz.pl/film?title=polozna.

 3. Duszpasterstwo Pracowników Nauki zaprasza nauczycieli akademickich na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w środę 24 listopada o godz. 19.00 w parafii św. Alberta Chmielowskiego w Łodzi (ul. Św. Alberta 7). W programie Msza św. oraz konferencja pt.: Mediatyzacja religii, jako wyzwanie duszpasterskie, którą wygłosi ks. prof. UKSW dr hab. Rafał Leśniczak, kierownik Katedry Komunikacji Społecznej, Public Relations

  i Nowych Mediów Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa UKSW.

 4. W ramach konsultacji synodalnych Duszpasterstwo Małżeństw Niesakramentalnych zaprasza na spotkanie: Rodzina zrekonstruowana jako system, które odbędzie się 28 listopada o godz. 18.00 w par. Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104).

 5. Zbliża się coroczny Światowy Dzień Młodzieży. Do zeszłego roku obchodziliśmy go w Niedzielę Palmową i młodzież (głównie kandydaci do bierzmowania) brała udział w „Marszu dla Jezusa” i uroczystej Eucharystii w Łódzkiej Archikatedrze. Dotychczasowa praktyka ulega zmianie. Od bieżącego roku papież Franciszek wskazał nową datę tego wydarzenia na Niedzielę Chrystusa Króla. W związku z tym zapraszamy młodzież wraz ze swoimi duszpasterzami do udziału w Światowym Dniu Młodzieży, który chcemy w tym roku przeżyć zarówno w samej Łodzi, jak i w poszczególnych regionach:

 • Bełchatów: piątek 19 listopada, godz. 19.00, par. Narodzenia NMP, w programie świadectwo, konferencja i uwielbienie,

 • Łódź: sobota 20 listopada, godz. 19.00, par. św. Faustyny, w programie świadectwo, konferencja ks. abp. Grzegorza Rysia, dzielenie w małych grupach i uwielbienie prowadzone przez o. Marcina Kowalewskiego CMF (zespół Fragua) i s. Joannę Jabłońską MC,

 • Piotrków Trybunalski: niedziela 21 listopada, godz. 14.30 w Kościele Akademickim Panien Dominikanek, w programie świadectwo, konferencja i uwielbienie,

 • Koluszki: niedziela 21 listopada, godz. 17.00, w par. Niepokalanego Poczęcia NMP,

  w programie: świadectwa, doświadczenie wspólnoty i Eucharystia,

 • Sokolniki: sobota 27 listopada, godz. 18.00, par. Matki Bożej Królowej,

 • Łask: niedziela 28 listopada, po Mszy św. w o godz. 18.00, Kolegiata, w programie: uwielbienie z udziałem młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego.

 1. Arcybiskup Metropolita Łódzki ogłasza kolejny nabór do formacji kandydatów do diakonatu stałego. Mężczyzna, który ma zamiar rozpocząć formację powinien w dniach od 15 listopada br. do 15 stycznia roku przyszłego zgłosić się do ks. prałata Zbigniewa Tracza, dyrektora Ośrodka Formacji Diakonów Stałych Archidiecezji Łódzkiej na rozmowę, której celem jest sprawdzenie, czy spełniane są wszystkie wymagane warunki.

 2. Duszpasterstwo Ministrantów Archidiecezji Łódzkiej zaprasza ministrantów do udziału w turnieju tenisa stołowego Służby Liturgicznej Ołtarza, który odbędzie się 4 grudnia 2021 r. w IX LO im. Jarosława Dąbrowskiego w Łodzi przy ul. Paderewskiego 24. Zapisy w różnych kategoriach wiekowych odbywają się wyłącznie przez formularz internetowy https://tiny.pl/9w8s7.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

– w poniedziałek 22 listopada – św. Cecylia (†III w.), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;

– w środę 24 listopada – świeci męczennicy Andrzej Dung-Lac (1795-1839), prezbiter, i Towarzysze, pierwsi męczennicy wietnamscy, zginęli w latach prześladowań 1773-1862.

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa papieża Leona XIII

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.