Ogłoszenia parafialne, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, 1 stycznia 2022r.

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

1 Stycznia 2022r.

1. Na początku Nowego Roku wszystkim parafianom i gościom składamy najlepsze życzenia. Niech Dobry Bóg udziela wam hojnie swojego błogosławieństwa, obdarza radością i pokojem oraz wspomaga w chwilach trudności i doświadczeń. Niech Maryja, którą dzisiaj czcimy jako Bogarodzicę, otacza wszystkich płaszczem swojej opieki.

1. Drodzy goście, parafianie, dobrodzieje! Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, którą rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2022, kończy oktawę Narodzenia Pańskiego. Bóg, który wszedł w ówczesną rzeczywistość rodziny i społeczeństwa, niech sprawi, by każdy dzień nowego roku był pełen Jego błogosławieństwa. Niech uczyni nas bardziej kochającymi i otwartymi na Niego i każdego człowieka. Bożego Nowego Roku!

1. Dziś także przypada pierwsza sobota miesiąca. Naszą modlitwą wynagradzajmy Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie zniewagi i grzechy popełniane przez ludzkość.

1. Dziś możemy uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź. Oprócz odmówienia hymnu konieczne jest spełnienie zwykłych warunków odpustu, to znaczy musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Skorzystajmy z tego daru Kościoła.

1. W południe, za pośrednictwem mediów, możemy przyjąć specjalne błogosławieństwo papieża urbi et orbi (miastu i światu).